Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Panewki??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA

    Post Panewki??

    Witam.
    Po wymianie ślizgów rozrządu (plastikowy był połamany i jeden jego kawałek stał się swego rodzaju mimośrodem dla łańcucha i co pewien czas zmieniał jego napięcie ) silnik chodzi równiej.
    Wymieniłem też filtry i olej (był czarny jak smoła). Silnik zalany 10w40.
    Zapalam auto i ku mojemu zdziwieniu tajemniczy „świst” z okolicy kolektora ssącego, który wcześniej ledwo było słychać stał się wyraźnie głośniejszy.
    Zacząłem się zastanawiać czy to nie za sprawą świeżego oleju. Po wejściu pod auto dźwięk który wcześniej wiązałem z zużytym kołem zamachowym wydaje się być stukającymi panewkami.
    Dodam jeszcze że kiedy silnik jest zimny obroty falują i ogólnie źle chodzi.
    Zamieszczam filmik na którym słychać „świst” oraz klekotanie.
    https://www.youtube.com/watch?v=ajmb...ature=youtu.be
    Oceńcie proszę czy to mogą być panewki.
    Pozdrawiam Krzysiek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia

    Post

    Panewki dają inny dźwięk...i raczej nie wszystkie naraz tym bardziej,że przed naprawą wszysko było OK...przy panewce jest taki głuchy stukot bardzo charakterystyczny...to co jest u Ciebie wygląda mi na luźny łańcuch...wszystko z napinaczem u Ciebie OK?W M30 napinacz,o ile dobrze pamiętam,znajduje się z prawej strony silnika.Wygląda jakby nie zadziałał w 100%.Wykręć go i sprawdź.Nie pamiętam jak on jest skonstruowany w BMW ale w MB po wykręceniu trzeba trzpień w napinaczu wyjąć i od nowa przełożyć go od tyłu napinacza a po wkręceniu i starcie silnika trzpień ustawi się w odpowiedniej pozycji...jeśli się tego nie zrobi w MB to po niedługim czasie może zerwać łańcuch...w BMW może być inaczej ale niech ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii się wypowie...
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 04-10-2014 o 21:55
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    Dzięki za zainteresowanie.
    Jeśli chodzi o łańcuch rozrządu to go wyjmowałem żeby wymienić ślizgi. Wydaje mi się że napinacz dobrze do naciągnął. Te stuki dochodzą ewidentnie z okolicy 5 6 cylindra albo koła zamachowego. Ciężko dokładnie zlokalizować. Dodam jeszcze ze stukot jest mocniejszy w momencie gaszenia auta. Więc to może tylko dwumas ??

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    albo cos ogólnie skrzynia sprzęgło bo mam podobny odgłos przy gaszeniu(ale obstawiaam że nie mam 2 masy 88r)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Ja również mam taki odgłos przy gaszeniu auta tak że się nie przejmuj ;)

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Ten odgłos z filmiku ,przy spadających obrotach to na 99% dwumasa,miałem to samo,przy wyłączaniu silnika,ale spokojnie,jeździłem z tym 6 lat i spoko,powoli się przyzwyczaiłem
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Może być też luz na wałku atakującym skrzyni.Raczej nic poważnego,panewki tak szybko nie lecą w m30.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ten świst to pompa wody. a Łańcucha nie zmieniłeś?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA
    Nie łańcucha nie zmieniałem. A co do tego świstu to normalne że ona taki odgłos wydaje czy coś z nią nie tak??
    Pozdrawiam

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No to brawo mając tak wyjechane ślizgi zostawić stary łańcuch który niemożliwe że się nie wyciągnął i nie wytarł. Kiedy nowy ze swaga kosztuje 80zł!.
    Sprawdź czy łańcuch po zdjęciu pokrywy zębatki wałka rozrządu możesz do niej dopchąć lub odciągnąć jeśli tak to masz zużyty łańcuch. Pompa zazwyczaj daje ten świst.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •