Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 73

Wątek: E23 728i - Samochód marzeń kup i zrób

  1. #31
    Początkujący Użytkownik Awatar Walle
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Skąd
    Warszawa
    Panowie, czy stan był opłakany? Hmmm... Powiem Wam - to jest telewizja. Tutaj trzeba pokazać przemianę - tak wygląda ten program.

    Auto było jak na 33 letniego rekina w bardzo dobrym stanie. Oczywiście nie kosztowało 8 000 E, czy 10 000 E.

    Jak było widać w programie - największym problemem był rant wokół tylnej szyby i rdza przy progu, przy otwieraniu tylnych lewych drzwi. Ale - co ważne - auto ma bardzo zdrową podłogę, nie było na niej dziur i korozji. Drzwi, podszybie, progi (nie trzeba było ich wymieniać) - wszystko było w stanie dobrym. Pod listwami także rdzy nie było. Był i jest to świetny materiał do renowacji.

    Co do przygotowania auta do lakieru - kto byś chciał kolego, żeby CI auto polakierował? Ten człowiek jest ceniony w swoim zawodzie, a jak wiadomo lakiernik to zawód, w którym ciężko jest o dobrego fachowca.
    Osobiście odwiedziłem warsztat Romana Białego przed lakierowaniem i byłem zadowolony z przygotowania samochodu.
    W programie był pokazany promil tego co się działo z tym samochodem podczas pobytu w programie....

    Jeśli ja na żywo nie widziałem fal na lakierze to chylę czoła Tobie, który zobaczyłeś to przed telewizorem :) Mam co nieco wspólnego z lakierem, bo jako dodatkowa fucha - zarabiam często na korekcie lakieru (czy też detailngu, czy też polerowaniu - jak kto woli). Moim zdaniem wynik jest zadowalający. Lakiernik się postarał, stanął na wysokości zadania i jest git :)

    Wiem, że zawsze się znajdą malkontenci, którzy będą osądzać - nie widząc - ich prawo. Internet jest tego pełen.

    Ja jestem zadowolony, uważam, ze to dobry samochód. Buda jest cała. Silnik jest w super stanie (ślady po honowaniu na cylindrach). Nie wystawiam go jutro na allegro, aby zarobić. Zostaje póki co, a ja będę wkładał w niego serce i trochę kolejnych złotówek, aby odzyskał pełnię sił.

    Pozdrawiam wszystkich.

    P.S Kto nie widział - dziś jeszcze 22:45 lub jutro 23:25.

  2. #32
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dobrze ze piszesz , musze oglądnąć ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #33
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    To ja ponowię pytanie, ile czasu zajęło im doprowadzenie auta do finalnego stanu? :)

  4. #34
    Początkujący Użytkownik Awatar Walle
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Skąd
    Warszawa
    Wystarczająco długo, żebym się za nią stęsknił.... ;)

    Początkowo miał być miesiąc, ale z miesiąca zrobiły się trzy.

    Czeka mnie teraz rzeczoznawca i proces rejestracji na żółte, który postaram się zrelacjonować na forum. Podstawowy plus żołtych jest taki, że ubezpieczamy auto na okres, w którym jeździmy, oraz to, że jak ktoś nam zrobi bum, to auto jest odbudowywane jako zabytek, a nie według cennika Eurotax'u. To mnie przekonało.

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Walle a da się obadać na żywo Tą Twoją Bunię? Jeżeli tak to po jakimś Warszawskim Spocie byśmy podlecieli z kolegami pooglądać (nie wiem czy widziałeś wątek Naszych Warszawskich SPOTkań) ale w miarę regularnie się spotykamy.....

  6. #36
    Początkujący Użytkownik Awatar Walle
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Skąd
    Warszawa
    Auto prawdopodobnie do przyszłego tygodnia jest jeszcze w Kobyłce u mojego zaufanego mechanika. Potem pojedzie do garażu w Otwocku (innego niż ten w programie :) ). Wtedy zacznę rejestrację. Jak się nam uda zgrać terminy, to pewnie! Zazwyczaj bywam w weekendy.

    P.S nie wiem jeszcze co zrobić z kołami i oponami. Auto w tej chwili jest na ori TRXach, które kosztują majątek. Kupiłem BBSy 14"tki z epoki, szprychowe, w stylu BBS Mahle i myślę, żeby dać je do renowacji i założyć normalny baloniasty "kapeć" 205/70/14....

  7. #37
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Jeśli ja na żywo nie widziałem fal na lakierze to chylę czoła Tobie, który zobaczyłeś to przed telewizorem :)
    Co dwa tyg jestem w waw (w kobyłce również) i chętnie podjadę Ci pokazać co wychwyciłem w tv a nie musiałem auta widzieć na żywo :)

    Tak jak powiedziałem...lakier może być położony wzorowo ale przygotowanie to podstawa...

  8. #38
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Wystarczająco długo, żebym się za nią stęsknił.... ;)

    Początkowo miał być miesiąc, ale z miesiąca zrobiły się trzy.
    No to faktycznie pokazali zaledwie urywek :)
    Mnie auto się podoba, ogarnęli chyba najgorszą robotę, teraz zostaną detale i drobnica, której doprowadzenie do ładu powinno sprawić właścicielowi radochę, bo o to w tym wszystkim chodzi :)
    Ze swojej strony życzę powodzenia, wytrwałości, trochę grosza i przede wszystkim wolnego czasu na dłubanie. Czekam również na relacje z prac.

  9. #39
    Początkujący Użytkownik Awatar Walle
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    27
    BMW
    E23, E39, E30
    Skąd
    Warszawa
    Teraz mam nadzieję będzie już z górki, najbliższe plany to :

    - kostka stacyjki
    - olej w skrzyni i dyfrze
    - zawieszenie (całościowo)
    - koła i opony

    Oczywiście z gazem żartowałem :) nigdy w życiu.

    Kupiłem już pokrowiec - sezon jesienno-zimowy będzie przespany w garażu......

  10. #40
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie nakładaj na świeżo położony lakier najlepiej żadnego pokrowca - tym bardziej w garażu nie jest potrzebny.

    Najważniejsze to dobra wentylacja.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Podobne wątki

  1. Samochód Marzeń Kup i Zrób - BMW E34 M5;
    Przez slowik871 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 09:21
  2. Samochód marzeń kup i zrób bmw e34 m5
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 12:47
  3. Samochód marzeń-kup i zrób .
    Przez rosomak79 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 19:54
  4. [E23] E23 728i Executive by patyk1985
    Przez patyk1985 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 11:43
  5. [e23] BMW 728i
    Przez peczek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •