Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Dziwna faza na gazie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Dziwna faza na gazie

    Jakies tydzień temu zauważyłem dziwna rzecz. Wracałem do domu z dośc dalekiej trasy i wyprzedzałem samochód wciskając pedał w podłoge tak że załączył się kick down. Gdy byłem na wysokości wyprzedzanego pojazdu Buńka przestała na moment sie zbierać tak jakbym ją wrzucił na luz albo puścił całkowicie gaz. Po prostu przerwa w mocy i za chwile znowu ogień. Pomyslałem sobie że kończy mi się gaz bo jechałem od dłuższego czasu na rezerwie. Zajechałem na CPN zalałem pół zbiornika i ruszam w trase dalej. Przy spokojnej jeździe wszystko cacy, nic sie nie dzieje, potem pedał w podłogę i znowu to samo! Czyli już wiem że to nie wina braku gazu. Przełączam na benzol, około 5 prób z wcisniętym pedałem do końca-zbiera się aż miło, zero szarpnięć, Przełączam na gaz i znowu to samo-szarpnięcie i chwilowy brak mocy przy jakichś 5 tyć obr/min. Przy spokojnej jeździe silnik chodzi jak należy, dopiero przy uruchomieniu kick down`a szwankuje. Macie jakieś pomysły??? Pomóżcie mojej Buni :(

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    jak dla mnie to przy wciśnięciu pedału gazu aż się załączy kick down silnik dostaje za mało gazu i dlatego ten spadek mocy! ale nie jestem mechanikiem wiec poczekaj niech się eksperci wypowiedzą!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Wasyl ale to się dzieje na wciśniętym kick down`ie gdzie idzie już pełna moc...i nagle wtedy jest przerwa :/

  4. #4
    Mnie sie wydaje tak samo bo piszesz że przy spokojnej jeżdzie wszystko Ok, a jak pedał to brak mocy dla mnie ewidentnie jest to spowodowane tym że nie dostaje odpowiedniej dawki gazu dlatego się zadławia

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    W takim razie co może za tym stać że silnik dostaje za mało gazu? Do tej pory było wszystko dobrze...Ciekawe czy gazownik będzie wiedział o co chodzi. Jak znam życie to odeśle mnie z kwitkiem :/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wasyle38
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Poznań
    jak na Pb jest OK to powinna być wina instalacji LPG!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jakaś regulacja, wymiana filterków itp by pewnie sie przydała ........... ehh strach sie bac, przyt wyprzedzaniu taka akcja ehh

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    No na serio, teraz albo nie wyprzedzam albo jak chce wyprzedzić to przełączam na benzynę. Nie uśmiecha mi się stac na wysokości wyprzedzanego pojazdu i czekać aż coś nadjedzie z przeciwka :/ W tygodniu podjadę do gazownika, niech wymieni filtry i wyreguluje instalację, może to coś pomoże...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34

    LPG

    kolego nie wiem jaka masz instalacje ale ja w mojej 325i na zwykłym gazie mialem podobna i okazal sie taki mały pierdol....ik na dole parownika w którym zbiera sie caly syfff...
    poprostu (najlepiej na gorącym silniku) wykręcić go i wypływa jakiś olej i niepotrzebne syfy przez które autko moze tak reagowac....
    a jeśli pojedziesz do jakiegos frajera a nie mechanika zgoli cie jak za ''zboże" :razz:
    wiec mozesz tam zerknąc
    PZDR
    B andyci
    M ają
    W szystko

  10. #10
    czyszczenie parownika powinno pomóc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •