Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Muzea, bunkry, pozostałości po II WŚ. w woj. Opolskim, Śląskim, Dolnośląskim.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole

    Post Muzea, bunkry, pozostałości po II WŚ. w woj. Opolskim, Śląskim, Dolnośląskim.

    Trochę dziwny temat, ale szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem.
    Przejdę do sedna sprawy; chodzi mi o to, czy ktoś w zamieszkałych w tych województwach wie coś na temat bunkrów lub innych obiektów po II WŚ przeznaczonych do zwiedzania lub udostępnionych dla ludzi. Wraz z dziewczyną interesujemy się takimi tematami i sprawami, więc chcielibyśmy jeszcze w tym roku trochę pozwiedzac.
    Jeśli ktoś z was był lub ma jakieś informacje to będziemy wdzięczni :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    U mnie po sąsiedzku jest schron (z tego co pamiętam chyba bojowy) wchodzący w skład całej linii fortyfikacji. Chodzi dokładnie o ten: http://zabytkigornegoslaska.com.pl/i...jowej-qwesolaq

    Jakiś czas temu byłem go zwiedzać, nie jest duży, ale za to ludzie, którzy się nim zajmują to mega pasjonaci - pewnie wskażą miejsca w których są inne, może większe. Z Opola chwila moment, także zapraszam na Górny Śląsk :)

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,237
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Jest w mojej okolicy kilka takich punktów tylko raczej duży problem z dostaniem się do takich tunelów oraz wątpie czy miałbyś na tyle odwagi.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS
    Kolego, jedź w Góry Sowie, tam jest bardzo dużo pozostałości po Niemcach m.in. po projekcie Riese. Sam Zamek Książ jest bardzo ciekawy, bo podobno jest tam dużo jakiś tuneli i sztolni dookoła. Bardzo znanymi obiektami, które można bez problemu zwiedzać są Osówka i Włodarz. Chyba, że szukasz jakiś na prawdę zapomnianych miejsc to niestety nie pomogę, bo te o których wspomniałem to takie sztandary Dolnego Śląska jeśli chodzi o pozostałości po Niemcach i ich projektach.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ZwichrowanyKsiążę Zobacz posta
    Kolego, jedź w Góry Sowie, tam jest bardzo dużo pozostałości po Niemcach m.in. po projekcie Riese. Sam Zamek Książ jest bardzo ciekawy, bo podobno jest tam dużo jakiś tuneli i sztolni dookoła. Bardzo znanymi obiektami, które można bez problemu zwiedzać są Osówka i Włodarz. Chyba, że szukasz jakiś na prawdę zapomnianych miejsc to niestety nie pomogę, bo te o których wspomniałem to takie sztandary Dolnego Śląska jeśli chodzi o pozostałości po Niemcach i ich projektach.
    Góry Sowie mają klimat, ciężko opisać - trzeba samemu zobaczyć. Polecam bardzo, bardzo!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS
    Wiem, wiem ;) mieszkałem kilka lat we Wrocławiu i zdarzało mi się odwiedzać tamte tereny. A jak jeszcze człowiek zapozna się z programami tv/słuchowiskami radiowymi B. Wołoszańskiego to nie idzie nie ominąć Gór Sowich. Odbiegając od tematu - bardzo bym chciał odwiedzić Orle Gniazdo, które znajduje się w Alpach Bawarskich i było jednym z miejsc wybudowanych specjalnie dla Fuhrera, chociaż z tego co czytałem to niezbyt chętnie tam bywał ;) ale widoki podobno nieziemskie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Seb00
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    109
    BMW
    E38 M60
    Skąd
    LS
    Opuszczone radzieckie miasto Pstrąże, woj. dolnośląskie, 20km od Bolesławca. Wygląda to jak mały Czarnobyl, polecam, efekt niesamowity.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce

    Post

    www.zamekczocha.com/.Zamek Czocha w miejscowości Sucha Leśna (szkoła szyfrantów Abwehry i miejsce gdzie było urządzenie "Ryba miecz").Fajny jest też bunkier w miejscowości "Konewka", ale to już poza Śląskiem , koło Tomaszowa Mazowieckiego/ Spały.http://www.bunkierkonewka.eu/
    Ostatnio edytowane przez Thomsen1 ; 13-10-2014 o 20:38


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

Podobne wątki

  1. Warsztat w woj.Opolskim.
    Przez Piter30 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 15:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •