Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Witam, jestem nowy :D szukam wszystkiego na temat chiptuningu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4
    BMW
    3
    Skąd
    bielsko

    Post Witam, jestem nowy :D szukam wszystkiego na temat chiptuningu

    siemano, jestem tu nowy, zaczynam się bawić z tunningiem i nie wiem od czego zacząć !! :D znalazłem tu pewien poradnik dlatego się zarejestrowałem, szukam informacji od zacząć tą przygodę, interesuję się mechaniką samochodową od czasu gdy poniewierałem się po pseudo mechanikach z moim samochodem którzy nie mogli sobie poradzić z totalnym brakiem mocy w moim samochodzie. Dopiero sam z kolegą zaczęliśmy szukac problemu, który okazał się błahostką: wielka dziura w wężu do turbiny :D. Nasze zainteresowania w elektronice i prostym majsterkowaniu w samochodach przyczyniły się do większego zainteresowania diagnozą oraz tuningiem, szukamy konkretnych wskazówek dotyczących modyfikacji map, jak je pobrać ze sterownika potem zmodyfikować i wgrać spowrotem. Jeśli macie dla nas jakieś informacje czy też materiały będziemy wdzięczni za wszystkie.
    Pozdrawiam szanowne grono tego forum :D

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I TA M


    Myśle że u nas za duzo o tuningu BMW zwłaszcza serii 3 nie znajdziesz bo i 7er nie modyfikujemy za wiele :)


    PS

    używaj DUZYCH liter i znaków interpunkcyjnych (,.:;')
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4
    BMW
    3
    Skąd
    bielsko
    Ok, rozpisałem się za dużo i za szybko ;)
    Niekoniecznie chodzi o BMW, posiadam VW Passat'a B6 kombi 2.0 oraz Mercedesa Sprinter'a 2.2, chętnie poeksperymentuje na nich conieco.
    Może jeśli nie tu to może ktoś mi doradzi gdzie i czego szukać, googluje już od dłuższego czasu, czytam, szukam lecz albo tunerzy tylko straszą jakie to skomplikowane, jakie to ryzykowne i jakie to drogie. Może nie umiem dobrze szukać lub nie wiem czego szukać. Może ktoś poprostu doradzi co i gdzie...

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez suchyifg Zobacz posta
    Ok, rozpisałem się za dużo i za szybko ;)
    Niekoniecznie chodzi o BMW, posiadam VW Passat'a B6 kombi 2.0 oraz Mercedesa Sprinter'a 2.2
    Witam i ja. Tym bardziej info na ten temat może byc b.mało....

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Patrzę nowy "gość" z prefiksem E32... a tu mowa o chipie do passata

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4
    BMW
    3
    Skąd
    bielsko
    Nie dało się "nic" wybrać więc wybrałem pierwsze lepsze, nie posiadam żadnego BMW i niestety nie posiadałem. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam...
    Napisałem, że ogólnie interesuje mnie ten temat oraz posiadam Passata i Sprintera i na nich mogę się szkolić. Znalazłem tu poprostu ciekawy poradnik i myślałem, że coś więcej.
    http://7er.pl/showthread.php/22549-C...To-jest-proste!!!!

    Pozatym widzę z tego co szukałem, że na naszych polskich forach niczego się nie dowiem, bo ktokolwiek z doświadczeniem cokolwiek wie trzyma to dla siebie. Wszystkie wypowiedzi są typu: zepsujesz komuś samochód, popłyniesz na naprawie, sprzęt za drogi, milion lat praktyki i dwa razy więcej nauki, nigdy nie pojmiesz tego tematu itp itd !!! To tak jakby w przedszkolu jedno dziecko czuło się BOGIEM bo ma ładniejszą zabawkę od całej reszty, ale to samo dziecko jest nieświadome rzeczywistości co potrafią inne dzieci, które są zdolniejsze i uczą się szybciej od niego, a może jest tego OGROMNIE świadome i trzęsie się ze strachu?? To zawsze działa w dwie strony, inne dzieci będą miały lepszą wiedzę i się nie podzielą z kolegą ;)
    Jeśli ktoś będzie chętny mam już parę linków do fajnych forów za odrą czy też oceanem, kilka linków do dobrych i legalnych programów.
    Chętnie się podzielę, wujek Google ze wszystkim da radę, wszystkiego nauczy, nie trzeba się ruszać z domu, trzeba się tylko trochę przyłożyć do nauki i szukania, być cierpliwym.

    Pozdrawiam szanowne grono tego forum!

  7. #7
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Witam.
    Myślę że najlepiej jak poczekasz na odpowiedź jednego z naszych Adminów Greg-a . On jest całkiem niezły w te klocki.

    Ew. poszukaj na Jego stronach.
    http://www.bmw-diag.pl/

    Pozdrawiam.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4
    BMW
    3
    Skąd
    bielsko
    Dziękuję bardzo za link, zabieram się do lektury! :D

Podobne wątki

  1. [E32] Jestem nowy i szukam porad mechanicznych
    Przez Kocol w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 17:53
  2. [E65/66] Witam wszystkich jestem nowy i szukam e65 730d
    Przez roy2 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 14:46
  3. [E38] Witam, jestem nowy.
    Przez RAFFEK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 19:27
  4. [E65/66] Szukam BMW 7 może cos wiecie o tym aucie...pilne... Jestem nowy.
    Przez skub w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •