Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: PARKTRONIK - CZASEM SIĘ WŁĄCZY ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    PARKTRONIK - CZASEM SIĘ WŁĄCZY ?

    Witam

    Może na wstępie napiszę że mam 4 czujniki z tyłu i 4 z przodu być może ma to jakieś znaczenie, ogólnie parktronik mi nie działa :( ale czasem się włączy i potrafi działać parę godzin lub parę minut. Byłem na szybko u mechanika z braku czasu podłączaliśmy tylko pod komputer i wykasowaliśmy błędy - nie pomogło, na więcej nie mieliśmy czasu. Może ktoś miał podobną sytuację i będzie wiedział jak mi pomóc.

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    Trzeba posprawdzać wszystkie czujniki. Podobno gdy przestanie działać chociaż jeden z nich, to przestaje pracować cały system. Wygląda to tak, jakby u Ciebie któraś czujka czasowo traciła styk. Tak więc trzeba przepatrzeć wszystkie wtyczki. No i pracowac z kompem, bo nie wiem czy tam przypadkiem gdzieś nie pokazuje który czujnik nie robi. Ale pewności nie mam.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja tez mialem z tym problem przy galce biegow tzn pod nia jest czujnik ktory to zalacza umnie po wlaczeniu R poprost kontrolka swiecila ale praktronik niedzialal bo slabo laczy . Jak masz automat to sbruboj wbic R i leciutka galeczke do przodu i do tylu tak pare mm i jak bedzie sie zalanczal to czujniczek niedomaga. U mnie byla taka przyczyna. A i jeszcze sprawdz bezpiecznik pod maska. Moze jest spalony.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    wg. mnie bezpiecznik musi być dobry bo raz parktronik działa raz nie, sprawdzę z tym czujnikiem, jeśli chodzi o diodę to mryga non stop, a dźwięk z tyłu jest zawsze ciągły jak wrzucę R, mam automat
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  5. #5
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli raz działa, a raz nie działa to dobry znak i w miarę łatwy do zdiagnozowania.
    Trzeba podpiąć komputer i odczytać błąd którego czujnika dotyczy, zamienić czujnik z sąsiednim, wykasowac błąd i sprawdzić który czujnik w następstwie wywali, jeżeli błąd przejdzie za czujnikiem to wiemy że czujnik jest uszkodzony, jeżeli natomiast zostanie przy tym samym obwodzie to problem tkwi w wiązce do czujnika.

    Jeżeli coś jest niezrozumiałe to piszcie. :)

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    czasem od myjki cisnieniowej sie potrafi popsuc jak za blisko sie przylozy dysze
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Trzeba posprawdzać wszystkie czujniki. Podobno gdy przestanie działać chociaż jeden z nich, to przestaje pracować cały system. Wygląda to tak, jakby u Ciebie któraś czujka czasowo traciła styk. Tak więc trzeba przepatrzeć wszystkie wtyczki. No i pracowac z kompem, bo nie wiem czy tam przypadkiem gdzieś nie pokazuje który czujnik nie robi. Ale pewności nie mam.
    miałem podobny problem, przez jeden czujnik nie bedzie działał cały system, będzie migać pdc. nie trzeba kompa, każdy czujnik gdy pracuje wydaje dzwieki, cos takiego jak trzeszczenie, wystarczy przyłożyć ucho do każdego czujnika po kolei i nie trzeba kompa, po wybadaniu któy nie działa zrób tak jak pisał kolega, zamien czujniki i będziesz wiedział gdzie jest problem.
    bubu

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Witam. Ja również mam problem z parktronikiem, mianowicie cofając, jak i również naciskając na przycisk kontrolka się nie zapala. Nie wiem co jest przyczyna tego, aczkolwiek nie chce go dawać do warsztatu, ponieważ może uda mi się to zrobić samemu, myślałem ze jest to wina bezpieczników lecz wszystkie są ok.

  9. #9
    Sprawdzaj po kolei wszystkie czujki tak jak pisali wczesniej koledzy. Nie wiem czy wydają one jakies dźwieki bo nie sprawdzałem, ale podpięcie pod kompa wszystko Ci powie. Później zamiana i wszystko będzie jasne
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    70
    BMW
    bez
    Skąd
    Tomaszów
    tak na "chłopski rozum" trzeba dać dychę jakiemuś małolatowi aby pochodził przed zderzakiem i diagnoza gotowa...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •