Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: PARKTRONIK - CZASEM SIĘ WŁĄCZY ?

  1. #11
    A po co komuś dyche dawać? Jak zostawię otwarte drzwi i stoję przed lub za autem to doskonale słyszę jak mnie wyłapuje czujka. Tylko nie bardzo wiem co chciałeś zasugerować tym pomysłem. Skoro siedzę w aucie i widzę (słyszę) że zbliżam się do przeszkody na tyle że system powinien mnie zacząć ostrzegać, a tego nie robi, to wiadomo że jest coś popsute, przeważnie jest to czujnik lub kabel do czujnika, a najprostszy sposób sprawdzenia opisano powyżej :)

    Edit: Zauważyłem dopiero po wysłaniu mojego posta: kolego vic, zapraszam do lektury regulaminu forum, zwłaszcza pkt 5.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    34
    chłopaki dobrze mówią..
    czujki dziłają szeregowo , więc jak jedna przestanie dziłać to wszystkie gupieją...
    jak włączysz wsteczny to przyłóż ucho do kazdego pokolei (powinny lekko piszczeć) jeśli któryś jest cicho to pewnie wina styków.. powinieneś dostać sie do nich pod zderzakiem..
    ps nie martw sie bo to pierdoła
    PZDR
    B andyci
    M ają
    W szystko

  3. #13
    Pierdoła pierdołą, ale ja mam do zaparkowania ponad 5 metrów a w Krakowie każdy centymetr jest na wagę złota, więc nie wyobrażam sobie jazdy bez PDC
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    jeśli chodzi o diodę to mryga non stop, a dźwięk z tyłu jest zawsze ciągły jak wrzucę R, mam automat
    Janek, mrugająca dioda i ciągły dzwięk po wrzuceniu R oznacza uszkodzony układ PDC. Są dwa powody. 1. uszkodzony czujnik. 2. do wymiany przekaźnik PDC w bagażniku po prawej stronie (zabudowany) U mnie był identyczny objaw jak u Ciebie bo raz działał raz nie. Okazało się że przekaźnik działał jak chciał. Koszt przekaźnika 30 zł i od tej pory wszystko gra. Pozdrawiam

  5. #15
    albo 3. Uszkodzona wiązka do czujnika. Tak czy siak najprościej sie podpiąć do kompa, potem ewentualna podmiana czujnika i wszystko będzie wiadome :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •