Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: WSPOMAGANIE - DZIAŁA W KRATKĘ ?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    WSPOMAGANIE - DZIAŁA W KRATKĘ ?

    Witam Kochani

    We wtorek jadę do mechanika i chciałbym wstępnie być chociażby trochę oświecony w tej kwestii, która wiąże się z następującym problemem :) Dawno dawno temu jakiś tydzień temu wyłączyło mi się wspomaganie ale jak by nie do zera działa pół na pół do tego właściwy poziom wraca raz na jakiś czas czyli czasem podczas ruszania na parę sekund. Co to może być? Może coś w elektronice? Sprawdzałem płyn - jest, jeśli by to był jakiś problem mechaniczny nie działałoby w ogóle a tu czasem się włączy. Może ktoś już miał podobny problem i będzie wiedział o co chodzi :)

    pozdrawiam
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Domyślam sie ze masz servotronic- czyli elektryczno-mechaniczne wspomaganie (jeżeli dobrze myśle), coś z nim musi sie chszanic.... Ja miałem problem ze strwonikiem DSC (tym przy pompie) i tez głupiało, próbowalem naprawić i wspomaganie zaczeło chodzić ale niestety ABS-DSC dalej nie działało :( Skończyło sie na zakupie nowego...
    Proponuje znaleśc bezpiecznik i od tego ustrojstwa i go wymienic - zobaczysz...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    ja mam serwotronik, i na kolnych nie mjalem wspomy a na wyzszych mylo, wymienilem pompe nie przekladnie, i ok. wiec niekoniecznie bedzie to zwiazane z przekladnia serwotronika.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Witaj kolego! Ja mam tak samo jak u Ciebie z tym wspomaganiem, to znaczy najpierw okresowo działało pól na pół jak opisujesz i prawie zawsze pojawiał się komunikat tyrecontrol inakt. , z twojego innego postu wiem że też znasz ten komunikat. U mnie następnie przestał działać prędkościomierz , po podłączeniu do kompa wyszedł wew. błąd licznika i aktualnie czeka mnie wymian. Jak się z tym uporam to dam znać czy coś pomogło a tym czasem proponuje porządną diagnostykę wszystkich układów elektronicznych auta, choć ja już myślę powoli o kanistrze z benz i wielkim "booom" po tak mnie wku... moja pier... 7. Pozdro



    Ps; Kolego mięsny popracuj nad wysławianiem bo bardzo ciężko zorientować się o co Ci chodzi w postach.
    Risorius ;-)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Cytat Zamieszczone przez Risorius

    Ps; Kolego mięsny popracuj nad wysławianiem bo bardzo ciężko zorientować się o co Ci chodzi w postach.


    czasem sie człowiek troche spieszy i wychodza takie byki, wybacz jak miales taki straszny problem z przeczytaniem tego co napisałem! ;D
    moze poprostu nie czytaj moich postow i nie bedziesz mial powodu do uwag!
    z pewnoscia ty na takie bledy bys sobie nie pozwolił! ;D ;D ;D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Mięsny sorki ale nie bierz tego tak do siebie błędy się zdarzają każdemu, ja tez wale byki ale staram się tego unikać. Nie chciałem Cię urazić. Po prostu nie mogłem zrozumieć o co kaman w twoim poście. :papa: :papa: :papa:
    Risorius ;-)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    no co ty, ja nic nie biore do siebie, ;D luz ;D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    9
    Witam
    mam ten sam problem nieraz zaskoczy i jest ok ale generalnie kierownica chodzi raczej ciężko.
    A mam porównanie bo ostanio jezdziłem taką w której wspoma chodziła miodzio.
    Jak bedziecie mieli rozwiazanie to dajcie znać.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lenox
    Witam
    mam ten sam problem nieraz zaskoczy i jest ok ale generalnie kierownica chodzi raczej ciężko.
    A mam porównanie bo ostanio jezdziłem taką w której wspoma chodziła miodzio.
    Jak bedziecie mieli rozwiazanie to dajcie znać.

    Pozdrawiam
    Ale servotronic nie w każdym chyba montowali - poprawcie jak sie myle!?

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Nie w każdym .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •