Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: WSPOMAGANIE - DZIAŁA W KRATKĘ ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    ogólnie tak, byłem u mechanika sprawdził że rzeczywiście wspoma chodzi ciężej niż powinna ale chodzi bo jak by nie chodziła to bym nie mógł jedną ręką skręcać kierownicą bez problemu, powiedział że pompa nie trzyma takiego ciśnienia jak trzeba i trzeba wymienić pompe
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #12
    A może da się ją zregenerować?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    przepraszam, bo podepnę się do tematu

    przy dużym mrozie... poniżej -10st C wspomaganie chodzi mi bardzo ciężko, następnie po przejaechaniu trochę km(ok 5) wszystko wraca do normy (parę zakrętów po drodze mam).
    Czy to może być stary płyn czerwony?? słyszałem, że jest higroskopijny więc możliwe jest pogorszenie jego właściwości krzepnięcia przy spadku temp.?

    W zasadzie już kupiłem płyn nowy i chcę go wymienić... i tu drugie pytanie: czy mogę go wymienić odłączająć przewód powrotny od zbiornika?
    Odpalę silnik, będzie wylatywać płyn do zewnętrznego naczynia a do zbiorniczka wyrównawczego w aucie bedę nalewał świeżego?

    Nie bijcie za to, ale tak myśle, że w tej temp. to będzie najszybszy sposób... :D

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    wymieniłem płyn... pomysł był dobry, super poszło... z układu wyleciał taki syf, że hey... przepłukałem to z 3 razy 3 litrami płynu atf... aż leciał kryształ.. :D
    wspomaganie chodzi lepiej na ciepłym, jutro okaże się jak będzie się zachowywać po nocy na mrozie.

    jestem prawie pewien po tym co zobaczyłem (wylatujące coś o kolorze brąz...) będzie si :viva:

  5. #15
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Flashpointman
    wymieniłem płyn... pomysł był dobry, super poszło... z układu wyleciał taki syf, że hey... przepłukałem to z 3 razy 3 litrami płynu atf... aż leciał kryształ.. :D
    wspomaganie chodzi lepiej na ciepłym, jutro okaże się jak będzie się zachowywać po nocy na mrozie.

    jestem prawie pewien po tym co zobaczyłem (wylatujące coś o kolorze brąz...) będzie si :viva:
    Mam pytanie jak to zrobiłeś może masz jakieś fotki, bo mnie czeka to samo - wymiana płynu i chętnie bym to sam zrobił. Który wężyk jest odpływowy do zbiorniczka możesz podać? :o
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    na zbiorniczku są strzałki, ten cieńszy to powrót, go przedłużyłem(mała plastikowa rurka i 1,5m przewodu takiego jak od wspomagania) tak, że płyn wypływał poza auto do miski, ja odpaliłem auto a kolega lał świeży olej do zbiorniczka... tylko trzeba szybko lać... :razz: , dodatkowo trzeba zaślepić ten krociec od powrotu w zbiorniczku... ja to zrobiłem kawałkiem zatkanego przewodu(węża od wspomagania)

    przelałem aż z powrotu nie leciał czysty płyn czerwony, do tego manewru musiałem odkręcic zbiorniczek i aby było łatwiej zdjac z niego tą obejmę, która go trzyma.

    dzis wspomaganie rano działało super, bez zmian przez całą droge do pracy(30km)

    jesli dostanie sie powietrze(ten płyn leci mega szybko i mozna nie zdązyć nalewać...) należy po całęj operacji pokrecić kierą w prawo i lewo do oporu aż ustaną charakterystyczne syki i hałasy z pompy wspomagania.

    :D

    dokładnie tak samo było z e30 kolegi... identyczna operacja tylko pod maską ciaśniej... :viva:

    sorry ale nie robiłem fotek... wszystko na wariackich papierach bo musiałęm odebrać dzieciaczka przed 19... :P

  7. #17
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Dzięki dam radę ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    mam szybkie pytanko!czy MOZNA UKLAD wspomagania zapowietrzyc??,jesli tak ,to jak go odpowietrzyc.?????

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    należy po całęj operacji pokrecić kierą w prawo i lewo do oporu aż ustaną charakterystyczne syki i hałasy z pompy wspomagania - te hałasy to właśnie powietrze w układzie

    i jeszcze, nie przejmujcie sie pianą w zbiorniczku, to od powietrza.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Ja miałem podobnie raz działało wspomaganie idealnie a czasami po odpaleniu kierownica chodziła dużo ciężej(pomagało zgaszenie i ponowne odpalenie na krótko).Pewnego razu już zostało(cięższe kręcenie) i ponowne odpalenie już nie pomogło. Wymieniłem płyn wspomagania i niestety nie pomogło. Teraz słychać jęki z pompy nawet na wolnych obrotach bez ruszania kierownicą a jak zaczynam skręcać bez gazu to się odzywa dosyć głośno. Po dodaniu gazu ustaje wycie i jęki ale kiera chodzi cały czas ciężko. Pewnie regeneracja pompy mnie czeka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •