Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [pozostale] CB radio

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Panowie i Panie CB radio uniden 520 nie ma chomologacji.Każda antena magnesowa ma podkładkę gumową więc nie ma obaw o rysy.Najlepsze radia to President ale starszego typu np hary itp a jak coś lepszego to Alan 87 ,Lincoln, Ranger ,to są porządne radia a nie jakieś wynalazki.Każda antena jest dobra pod warunkiem że jest z cewką na dole i minimalna długość bata 110 cm .Pracuje na CB radiu ponad 16 lat .Najlepszy montaż to otwór w dachu 3/4 długości na tył auta.Farba zeskrobana pod tapicerką do gołej blachy i porządnie przykręcić .Na koniec zestroić antenę i będzie chulać na dobre 5-20km .

  2. #12
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Ja to się też zastanawiałem nad cb ale nad jakimś ręcznym. Wiadomo, że ma to mały zasięg ale chyba ze 2km ma, a to może wystarczy w trasie i na spoty/zloty. Nie chce mi się bawić z tymi kablami, mocowaniami itp, a już np nie wierciłbym dziury w dachu :D
    Aczkolwiek przyznaję, że taki montaż jak ma ArekLand jest całkiem estetyczny :)
    Na zlocie pokaże jak u mnie to siedzi bez żadnej dziury i ingerencji w auto ....CB zawsze jest w aucie tylko jak gdzieś lece to zakładam .....

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Właśnie może macie fotki gdzie i jak umieściliście CB - ja sie zastanawiam na wymontowaniem schowaka po lewej/ przy ręcznym.... Co do anteny to nikt mnie nie na mówi na wiercenie dziury..... :)

  4. #14
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Panowie wszelkie magnesówki to tzw Gadżety - powie to Wam każdy radiowiec. Antena musi mieć mase samochodu na stałe aby dobrze "ciągła". Więc nie łudźcie się, że nawet najdłuższy bat na magnesówce będzie lepszy od anteny przymocowanej na stałe. Nie musi być to dziura w dachu jaką mam JA, ale możecie zamontować na uchwyt antene (mocowany przy klapie bagażnika), wówczas jak dla mnie linia naszej E38 trochę się oszpeci.

    Czy kolega Anatol ma lepsze rozwiazanie aby CB z auta dobrze "ciągło" ?

    Widze z poniższej wypowiedzi, że kolega ANATOL wie swoje, a zasieg swojej magnesówki nie jest dla niego ważny, bo ma radio a to juz mu wystarcza.
    Pozdrawiam nie dziwcie się że Was nie usłyszy z 5km.

  5. #15
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    Panowie wszelkie magnesówki to tzw Gadżety - powie to Wam każdy radiowiec. Antena musi mieć mase samochodu na stałe aby dobrze "ciągła". Więc nie łudźcie się, że nawet najdłuższy bat na magnesówce będzie lepszy od anteny przymocowanej na stałe. Nie musi być to dziura w dachu jaką mam JA, ale możecie zamontować na uchwyt antene (mocowany przy klapie bagażnika), wówczas jak dla mnie linia naszej E38 trochę się oszpeci.

    Czy kolega Anatol ma lepsze rozwiazanie aby CB z auta dobrze "ciągło" ?
    Mam takie ,że nie ingeruje w budę .... zwykły duży magnes i to wszystko ....

    Kumpel w nowym volvo zrobił montaż na klapie ... jednak nie jest to doskonałe rozwiązanie ... bo "pracuje" ona podczas jazdy i nawet zastoswanie wszelakich podkładek przewidzianych przez producenta spowodowało dwa wybrzuszenia na klapie od wkrętów ....

    Polecam magnes ,ale duży ... aby nie odpadła nam podczas jazdy antenka ;D ;D ;D

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    arek a którędy masz pociągnięty kabel od tej anteny z dachu? i gdzie masz samo radio?
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez mat
    polecam uniden 520xl plus sirio ml145 będziesz zadowolony i będzie tanio :)
    Zgadzam się ! Jest to optymalny zestaw ! Jeżeli nie parkujesz w garażu podziemnym to śmiało mozna antene zapodać na środek dachu i odbiór na 5-7 km bez problemu.Ja z atką anteną leciałem 230 km/h i nic sie nie działo ( oprócz wygięcia bacika naturalnie ) :D Oczywiście na codzień antena leży w bagażniku,a jak jest wyjazd to magnes na dach i jazda :) Z drugiej strony ze względu na coraz większą ilość nie oznakowanych radiowozów jeżdzących np. po Puławskiej w Wa-wie to może lepiej nie chować anteny... ;D
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  8. #18
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    [glow=darkred:c4d66428d6]arek[/glow:c4d66428d6] a którędy masz pociągnięty kabel od tej anteny z dachu[glow=darkred:c4d66428d6]?[/glow:c4d66428d6] i gdzie masz samo radio?
    Chciałem potraktować Twoje pytanie jako retoryczne ale ... może to nie ironia tylko faktycznie chcesz wiedzieć.

    Kolego kabel jak to kabel leci pod sufitówką i schodzi słupkiem - żadna filozofia, inaczej raczej się Nie "da" - no chyba, że ma się szczególne umiejętności, albo może ktoś wymyśli Bezprzewodowo ??? Radio też normalnie -"Przykręcone" w uchwycie.

    Martwie się jednak, że [glow=darkred:c4d66428d6]szczycisz się poprawną pisownią [/glow:c4d66428d6] a moje imie z małej litery ? A tak poza tym to przecież też początek twego pytania, no i jakieś 2 znaki zapytania w jednym zdaniu ?

    Rozuniem to emocje przed sylwestrem. Pozdrawiam

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    uniden 520xl nie ma homologacji ze względu na politykę firmy president w PL jest to to samo radio co president johny 2 wiec wystarczy zdrapać napis uniden i mamy ori presidenta bebechy są te same.


    innym sposobem uniknięcia jest po prostu informacja do służb mundurowych ,że zakup radia miał miejsce przed wydaniem odpowiedniego rozporządzenia trzeba. Prawo nie działa wstecz a dowód zakupu mógł zjeść pies. nie ma obowiązku go wozić ze sobą.


    zestaw 520xl plus ml145 sprawdza się bardzo dobrze i jest to idealny kompromis między ceną a jakością, jeżeli ktoś nie chce przeskakiwać na wyższy poziom antena na stałe (jak ja)

    moje radyjko nie jest nawet przykręcone na uchwycie aby nie niszczyć nic z tapicerki ale leży między fotelem pasażera a tunelem środkowym antenka na codzień w bagażniku jak lecę w trasę to zakładam i po problemie
    e32 v8 manual

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Cytat Zamieszczone przez ArekLand
    Cytat Zamieszczone przez wiku
    [glow=darkred:1b597a2075]arek[/glow:1b597a2075] a którędy masz pociągnięty kabel od tej anteny z dachu[glow=darkred:1b597a2075]?[/glow:1b597a2075] i gdzie masz samo radio?
    Chciałem potraktować Twoje pytanie jako retoryczne ale ... może to nie ironia tylko faktycznie chcesz wiedzieć.

    Kolego kabel jak to kabel leci pod sufitówką i schodzi słupkiem - żadna filozofia, inaczej raczej się Nie "da" - no chyba, że ma się szczególne umiejętności, albo może ktoś wymyśli Bezprzewodowo ??? Radio też normalnie -"Przykręcone" w uchwycie.

    Martwie się jednak, że [glow=darkred:1b597a2075]szczycisz się poprawną pisownią [/glow:1b597a2075] a moje imie z małej litery ? A tak poza tym to przecież też początek twego pytania, no i jakieś 2 znaki zapytania w jednym zdaniu ?

    Rozuniem to emocje przed sylwestrem. Pozdrawiam
    Słuchaj, a co ty się tak do mnie przyczepiłeś? Nie chcesz to nie odpowiadaj. A z pisownią to oczywiście że staram się pisać poprawnie, ale nigdy nikogo nie poprawiam. Po prostu staram się. Nie zawsze wychodzi.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •