Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Slizganie sie na ostrym zakrecie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post Slizganie sie na ostrym zakrecie

    Witam.
    Kolejny problem mam ze skrzynia a wlasciwie wydaje mi sie ze to skrzynia. Ogolnie dziala idealnie, super zmienia biegi, nie szarpie itd.. Jedynie co to podczas naprawde ostrej jazdy smierdzi tak jakby spalonym sprzeglem (jakies 1tys km wczesniej byl wymieniany olej i pompa oleju a przed tym remontem nie bylo takich objawow i od razu po remoncie tez nie)
    No i najgorsza sprawa ze podczas mocnego przyspieszenia skrecajac ostro w ktoras strone czuc tak jakby sie cos slizgalo, jakby tarczki nie byly docisniete..? nie zawsze sie to dzieje ale jednak pare razy mi sie zdarzylo.. raz nawet jak dluzej zawylo i zaslizgalo to wywalilo mi blad skrzyni ale po ponownym odpaleniu silnika wszystko od razu wrocilo do normy.. Dzieje sie to tylko podczas przyspieszania na ostrym zakrecie tak jakby olej przemieszczal sie na bok skrzyni i go nie zaciaga..? Co myslicie?
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 22-09-2014 o 16:28

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Nie wiem co jest przyczyna tego co piszesz,ale popraw proszę tytuł bo nie ma w polskim słowniku słowa sliskanie, zasliskalo


    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    mialem podobnie ale nie wiem co to bylo bo brakowalo mi oleju w skrzyni i konwerter poszedl do regeneracji.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Też obstawiam za niski poziom oleju.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Prawdopodobnie masz za niski poziom oleju i tarczki sprzęgła poprzez niższe ciśnienie się ślizgają, stąd taki zapach "spalonego sprzęgła".

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    czyli mechanik swiezo po wymianie pompy i oleju po prostu za malo mi go wlal.. hmm.. jutro sprawdze poziom..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Kubcikus Zobacz posta
    Prawdopodobnie masz za niski poziom oleju i tarczki sprzęgła poprzez niższe ciśnienie się ślizgają, stąd taki zapach "spalonego sprzęgła".
    Według mojej wiedzy, jeżeli doszło do poślizgu i czuć spaleniznę ze skrzyni, to niestety trzeba ją wyjąć i wymienić spalone tarcze. Później oczywiście zalać nowy olej z płukaniem skrzyni. Jak tarcze się spaliły, to nawet dolanie oleju, kiedy było go za mało, nie wiele pomoże. Pzdr. Robert
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Według mojej wiedzy, jeżeli doszło do poślizgu i czuć spaleniznę ze skrzyni, to niestety trzeba ją wyjąć i wymienić spalone tarcze. Później oczywiście zalać nowy olej z płukaniem skrzyni. Jak tarcze się spaliły, to nawet dolanie oleju, kiedy było go za mało, nie wiele pomoże. Pzdr. Robert
    Wedlug mnie jest tak samo lecz.. po kazdej ostrej jezdzie czuc nieprzyjemny zapach.. sporo o nim poczytalem i moze on byc z przypalonego oleju, przypalonej tarczki w skrzyni badz tez z klockow hamulcowych bo zazwyczaj jak sie ostro przyspiesza to i sie mocniej niz zwykle hamuje.. (musze to sprawdzic) Poslizg skrzyni nastepuje tylko i wylacznie przy bardzo malej predkosci i przy gwaltownym dodaniu gazu podczasz gwaltownego skrecania... Jadac na wprost niema nawet najmniejszego poslizgu ani zadnej niepokojacej rzeczy procz oczywiscie tego zapachu..

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Problem z Dynamic Drive w e65, komunikat po ostrym wejsciu w zakret.
    Przez ADASIO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 17:13
  2. [silnik] Coś wyje po ostrym hamowaniu
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 11:38
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 00:04
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 10:03
  5. Marzenia sie spelniala cuda sie zdarzaja
    Przez Wachaczi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •