Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: problem po swapie skrzyni z 5hp18 na 5hp30

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post problem po swapie skrzyni z 5hp18 na 5hp30

    może ktos pomoże..
    problem wyglada tak, w swojej e32 z 93r 730 V8 zrobiłem swapa na M60B40, zmieniłem silnik, sterownik itp, po wymianie silnika skrzynia 5hp18 nie wytrzymywała mocy silnika i przechodzila w tryb awaryjny więc postanowiłem ze zmienie tez skrzynie, kupiłem od e34 540 kompletna skrzynie wraz z sterownikiem, dzisiaj wymieniłem praktycznie plug & play, wtyczka do skrzyni pasowala, sterownik tak samo, odpalam i z miejsca getriebenotprogramm, bledy skrzyni pokasowalem. Jeden zostaje na stale nawet bez odpalania auta:


    po odpaleniu silnika juz nie wyswietla na zegarach getribe, ale skrzynia dalej jezdzi w awaryjnym tz na jednym biegu, po podlaczeniu kompa pojawiają sie takie błedy




    Jakieś pomysły? piny na wtyczce przy skrzyni sie nie zgadzają?? skrzynie kupiłem uszkodzoną? czy wiazka jest inna bo juz sam nie wiem,
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 19-09-2014 o 20:39

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    o ile skrzynia sama w sobie jest ok to stawiał bym na niepoprawną wiązkę

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    czy ktos jest biegły w czytaniu schematów i moze sprawdzic czy wiązki są takie same?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdzałeś w WDS czy kolejność pinów się pokrywa?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wstyd ale nie mam wds'a oraz nie wiek jak to dobrze zrobic..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    czesc,jak sie nie myle skrzynie kupiles z walbrzycha,czyli odemnie,jezdzila do konca takze napewnp jest sprawna.
    Olej oczywiście wlales do stanu?ilu pozycyjny masz przelacznik od skrzyni? z tego co pamietam jak mialem e32 730i v8 to przelacznik od trybu skrzyni mialem 3 pozycyjny,byl na środku wklęsły na palec i wciskany,a w tej e34 co jest ta skrzynia byl tylko przesuwany przód i tył,nie był wciskany,nie bylo w nim chyba trybu zimowego,może wystarczy podmienić przelacznik,jak co moge ci go wyslac,problem moze lezec w wiazce w kabinie od tego wylacznika,ale na elektronice mam slabe pojecie,sprawdz bo tu moze byc roznica i zarazem problem
    Jeżeli by się okazalo ze potrzebujesz wiazke silnika/skrzyni to tez mam bez lpg. powodzenia
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  7. #7
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Nie znam się na E34 ale skoro przełącznik miał tylko dwie pozycje to może ona ma tryb adaptacyjny co oznacza inny sterownik niż przy zwykłej 5hp30?
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Na to wygląda,ale sterowonik jest oryginalnie z tego samego auta
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez jabollo Zobacz posta
    czesc,jak sie nie myle skrzynie kupiles z walbrzycha,czyli odemnie,jezdzila do konca takze napewnp jest sprawna.
    Olej oczywiście wlales do stanu?ilu pozycyjny masz przelacznik od skrzyni? z tego co pamietam jak mialem e32 730i v8 to przelacznik od trybu skrzyni mialem 3 pozycyjny,byl na środku wklęsły na palec i wciskany,a w tej e34 co jest ta skrzynia byl tylko przesuwany przód i tył,nie był wciskany,nie bylo w nim chyba trybu zimowego,może wystarczy podmienić przelacznik,jak co moge ci go wyslac,problem moze lezec w wiazce w kabinie od tego wylacznika,ale na elektronice mam slabe pojecie,sprawdz bo tu moze byc roznica i zarazem problem
    Jeżeli by się okazalo ze potrzebujesz wiazke silnika/skrzyni to tez mam bez lpg. powodzenia
    No hej, widac jaki swiat mały, to od ciebie kupiłem ta skrzynie, jak chcesz pomóc koledze to potrzebuje wiazki silnika i skrzyni z tego auta, no i przełacznika jak masz,

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    po wymianie wiazki skrzyni, dalej tryb awaryjny, bład "Położenie L1 dzwigni zmiany biegów" .. wybierak tez jest inny? wyswietla mi na zegarach w kolejnosci P R N nie wyswietla D wogóle, pożniej zamiast "4" to "3" i tak juz do konca na innych pozycjach,

Podobne wątki

  1. [skrzynia] właśnie chyba umarła 5hp30 i pomoc w swapie na manual
    Przez marcin.b11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 20:50
  2. problem skrzyni aytomat 5hp30 Getriebeprobleme
    Przez przemuss1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 10:16
  3. ews-problem po swapie
    Przez Grzesiek740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 22:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •