Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z ogrzewaniem. POMOCY!!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Zamość

    Post Problem z ogrzewaniem. POMOCY!!!

    Witam, moje auto to bmw e38iL 1997 m62b44. Problem polega na tym iż po wymianie pompy wody,termostatu i chłodnicy wody pożegnałem się z ogrzewaniem.
    Układ odpowietrzony prawidłowo, termostat otwiera, chłodnica robi się ciepła, visco sprawne, przewody do nagrzewnicy gorące, powrót również. Ostatnio wyciągnąłem elektrozawory ogrzewania w celu sprawdzenia oraz wyczyszczenia oraz pompę pod nimi. Było w nich trochę czegoś przypominającego piasek (może jakiś proszek uszczelniający). Sprawdziłem od razu pompkę podając jej 12v na krótko z akumulatora i śmigała aż miło, w ten sam sposób sprawdziłem elektrozawory i po podaniu 12v zamykały się więc uważam że są sprawne (nie wiem jak je dokładnie sprawdzić więc mogę się mylić że działają). Następnie włączyłem zapłon,wziąłem miernik i zacząłem sprawdzać napięcie na wtyczce (3 pin) do elektrozaworów ogrzewania. (1+ , 2- , 3- a więc jak dobrze rozumiem sterowane są minusem) napięcia bez względu na ustawioną temperaturę oscylowały w okolicach 12v a z tego co wiem przy zwiększaniu temperatury na panelu climatronica napięcie powinno stopniowo zanikać zwiększając przepływ płynu do nagrzewnicy.
    Pytanie dlaczego nie mam ogrzewania, pomimo odpięcia elektrozaworów (wtedy są ciagle otwarte) pojawiło sie tylko ledwo letnie powietrze.
    Prosze pomóżcie bo zima się zbliża :)

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Nagrzewnica zawalona syfem,płukanie układu powinno pomóc,później weź się za el.zawory,bo to że cykają nie znaczy że są sprawne
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Zamość
    Ok dzięki za podpowiedź. Tak tez zrobię:) Tylko jeszcze jak byś mógł krótko opisać mi proces tego płukania układu. Chodzi o samą nagrzewnicę czy może cały układ? W jaki sposób to płukać? :)

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Wach89 Zobacz posta
    Ok dzięki za podpowiedź. Tak tez zrobię:) Tylko jeszcze jak byś mógł krótko opisać mi proces tego płukania układu. Chodzi o samą nagrzewnicę czy może cały układ? W jaki sposób to płukać? :)
    Kupić coś takiego i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu ;)
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...0-default-0905

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    4
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Zamość
    Wczoraj odkrecilem delikatnie korek i auto stalo odpalone okolo 40min trzymajac je tak miedzy 3 a 4tys obrotow,po tym czasie z prawej strony pojawilo sie grzanie a z lewej lekko cieple powietrze. Wytrzymalo kilka min i znowu zrobilo sie chlodne. Pytanie czy mozliwe zeby uklad byl az tak zapowietrzony? Po zgaszeniu auta weszlo okolo 400ml plynu. Dzisiaj sprobuje jeszcze raz tyle ze niech pochodzi z godzine i zobaczymy co z tego bedzie:)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    68
    BMW
    e38
    Skąd
    Łomża
    Auto przodem do góry żeby chłodnica była jak najwyżej i odpowietrzaj.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Witam, podepnę się pod temat, właśnie wracałem do domu i zimne powietrze... z oby dwóch stron. Włączyłem podgrzewanie przedniej szyby i leci gorące. Czyli elektrozawory dostały sygnał i się otworzyły ? Panel sterowania nagle padł ?

Podobne wątki

  1. PROBLEM Z OGRZEWANIEM
    Przez ginspirations w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-03-2018, 19:26
  2. [klima] Problem z ogrzewaniem :(
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 14:57
  3. Problem z ogrzewaniem??
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 17:28
  4. Problem z ogrzewaniem
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 08:43
  5. Problem z Ogrzewaniem
    Przez arek.krk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •