Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: turbina umiera

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45
    BMW
    730d e65
    Skąd
    uk

    Post turbina umiera

    WItam wszystkich 3 tygodnie temu zakupilem bmw e65 3.0diesel 231bhp rocznik 2005 po lifcie. Wydech nieznacznie kopcil na niebiesko bialo czarno .
    Wrocilem do domu poczytalem troszke ze to moze byc odma lub turbina wymienilem odme i dalej to samo padlo na turbine wyciagnalem waz dolotu i bym troszke w oleju wyczyscilem zmontowalem wszystko i tydzien jezdzilem do pracy po tygodniu wyjalem znowu rure zeby zobaczyc czy olej puszcza i znow olej w przewodach .Moje pytanie to czy lepiej zmieniac regenerowane turbo czy wymienic sam wklad .Najpierw myslalem ze dymi bo poprzedni wlasciciel pozbyl sie dpfu i kata tylko nie wiadomo czy wgral nowa mape zeby to wszystko chodzilo, ale jak zobaczylem olej w rurach to mysle ze turbine dogorywa. Jestem w uk ale mam wszystkie narzedzia potrzebne do naprawy. Prosba o porade??

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar ArtAir
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    26
    BMW
    E65
    Skąd
    G
    Witaj,

    Ja w swojej miałem tak samo. (też mam 3.0d 2006)
    Zaczeło się od tego, że za autem się mocno dymiło.
    Okazało się, że poszła odma, olej dostał się do turbiny i do wydechu, ogólnie cały silnik zabryzgało.

    Zdemontowałem turbinę - poszła do regeneracji. Wymieniłem odme, uszczelki i kilka innych rzeczy, musiałem umyć silnik i kompletnie wyczyścić wydech.
    Po powrocie turbiny z renowacji zamontowałem wszystko i jak na razie śmiga. Chociaż przez pierwszych kilka km też delikatnie dymiło po jakimś czasie ustało.
    Póki co śmiga. Także przejrzyj wszystko dokładnie czy nigdzie nie masz wycieku do wydechu bo ot może być tutaj problem i może się to skończyć tragicznie (słyszałem od jednego faceta z serwisu, że przez takie wycieki oleju do wydechu mogło się zapalić) co nie jest już śmieszne.
    Porządna diagnoza to podstawa.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45
    BMW
    730d e65
    Skąd
    uk
    a po zamontowniu turbiny odrazu odpalales czy na kilka razy bo slyszalem ze trzeba wyciagnac bezpiecznik od zaplonu zeby turbina odrazu nie dostala oleju i pokrecic troszke bez palenia ??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    po wycięciu dpf i kata konieczna jest emulacja i zmiana mapy inaczej każdą turbo zajedzie...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45
    BMW
    730d e65
    Skąd
    uk
    jak to sprawdzic czy mial remap ??

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez marchel Zobacz posta
    bym troszke w oleju wyczyscilem zmontowalem wszystko i tydzien jezdzilem do pracy po tygodniu wyjalem znowu rure zeby zobaczyc czy olej puszcza i znow olej w przewodach.
    Olej masz w rurze od filtra powietrza czy wylocie z turbiny?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45
    BMW
    730d e65
    Skąd
    uk
    U mnie olej jest rurze od przeplywki do turbiny zaznaczylem na zdjeciu na czerwono Załącznik 7192

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Niestety do regeneracji/wymiany turbina.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    45
    BMW
    730d e65
    Skąd
    uk
    powiem tak dzisiaj rozebralem wszystko od podstaw i jest tak :
    olej w intercoolerze, po onu stronach od turbo do intercoolera i po drugiej stronie od intercoolera do zaworu egr na gorze egr troszke zaolejony na moj rozum nie powinno byc w nim oleju chyba ze nie otwiera dobrze albo wogole co sprawdze powinien jakby co byc nagar a nie olej ??.
    potem od turbiny na wyjsciu widocznym na poprzednim zdjeciu w rurze laczacej turbo z przeplywka i tu ciekawostka bo myslalem ze z tej strony turbo wypuszcza powietrze natomiast turbo ssie powietrze z przeplywki i z malej rurki odmy i z tej rurki leci dym jak z komina po odkreceniu korka wlewu oleju tez komin.
    Co o tym myslicie bo przedtem gdy znalazlem olej w tej rurze myslalem ze turbo na wykonczeniu ale turboi od tej strony nie moglo puszczac oleju bo tu jest ssanie a nie tloczenie . Oleju w rurach moze przybywac od intercoolera na zdrowy rozum .Samochod ma moc turbina jak sie zalacza wgniata w fotel tylko dymi na niebiesko choc dzisiaj po odpaleniu samochodu z wyciagnieta rura od turbo ta od przeplywki zero dymu ?? help me please??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    W intercoolerze i przewodach to normalne ze zaoliwione jest ale w umiarze. Ale od rury do filtra tak samo wylot z turbiny powinny byc suche.

Podobne wątki

  1. [mechanika] Turbina padla 740d
    Przez mavic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 16:20
  2. [silnik] bmw umiera
    Przez halunnn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 22:33
  3. vanos umiera??
    Przez grzechu4don w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 03:14
  4. [mechanika] moja uszczelka pod turbina 4.0d :)
    Przez szczurek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 20:16
  5. problem z turbina e38 740d
    Przez pawel740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •