Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z fabrycznym alarmem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk

    Post Problem z fabrycznym alarmem

    Witam
    Od kilku dni próbuję rozgryźć fabryczny alarm w swoim samochodzie i sprawić aby działał. Samochód jest wyposażony w opcję "S303A Innenraumschutz m. Neigungsalarmg. BURGLAR AL. WITH TILT ALARM SENSOR". Zaprogramowałem zgodnie z informacjami na forach wszystkie parametry związane z DWA na active.
    Po załączniu pilotem alarmu, drzwi się zamykają, kierunki mrugną, dioda zaczyna pulsować. Nie udało mi się jednak w żaden sposób wywołać alarmu. Próbowałem przytrzymać krańcówkę pokrywy silnika, bujałem samochodem, otwerałem kluczem i nic.

    Zakładając że mam powiedzmy uszkodzoną syrenę i dlatego nie wydaje z siebie dźwięków to czy wywołując alarm powinny mrugać kierunki?
    Druka kwestia to czy po załączeniu alarmu dioda powinna od razu zacząć pulsować?

    Pozdrawiam

  2. #2
    U mnie kierunki mrugały przy wzbudzeniu alarmu (fabryczny w max rozbudowanej opcji). Dioda CHYBA od razu zaczyna pulsować
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    22
    BMW
    E21 318, E30 325e, E34 540, E38 728
    Skąd
    Gdańsk
    Pociągnę dalej temat. Założyłem że mam zepsutą syrenę i po lekturze forum zdemontowałem tylne prawe nadkole szukając jej. Niestety nie było tam śladu żadnego mocowania, przewodów itp. Fabryczna powłoka antykorozyjna i nic więcej. Pytanie gdzie jeszcze mogę szukać syreny? Czy może być alarm bez syreny - trochę to idiotyczne.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    U mnnie wyla tylko syrena bez zadnych swiatel.. koles chcial mi wylaczyc alarm przez kompa to tak poprzestawial ze nie dosc ze syrena daje czadu to jeszcze wszystkie swiatla mi mrugaja jak mam w avatarze.. Wiec mruganie swiatel spokojnie mozna przekodowac a co do syreny nie udalo sie wylaczyc i ja odlaczylem (byla za akumulatorem) kable do niej są za tą mata wygluszającą za akumulatorem idą od góry i wchodzą w nadkole, dwa cienkie kabelki..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar piter2082
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    50
    BMW
    e38 728iA M52TU
    Skąd
    Norway
    Ja mam opcję S302A, gdy alarm jest aktywny kierunki mrugają u mnie(plus oczywiście syrena), ale może to być spowodowane że zakodowałem sobie dwa lata temu mruganie podczas zamykania i otwierania samochodu-wcześniej jak było szczerze nie pamiętam. Mam czujnik ruchu w środku ten w podsufitce i najłatwiej testuje zamykając samochód przy otwartych oknach i po około minucie poprostu "macham" ręką aż alarm zawyje(zwykle po kilku sekundach). Nie wiem czy trzeba zakodować czy też każdy ma włączony tzw. PanicAlarm aktywowany przytrzymaniem przycisku otwierania bagażnika tak z 5-10 sekund i wtedy też włącza się syrena plus kierunki. Myślę że tak najłatwiej sprawdzić czy syrena jest sprawna(o ile jest). A dioda u mnie mruga zaraz po zamknięciu samochodu.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    W mojej kierunki mrugają i ''wyje'' klakson ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    ja jak miałem problem z alarmem (sam się włączał) wył klakson i mrugały kierunki. Odpowiedzialny za to był moduł komfortu (pod schowkiem pasażera), jego wymiana rozwiązała problem. Wymontowanie jest proste, możesz od kogoś podmienić i sprawdzić czy pomogło... ja bym od tego zaczął.
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

Podobne wątki

  1. problem z alarmem
    Przez Przemo e38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 20:49
  2. problem z alarmem
    Przez greg1990 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 16:02
  3. problem z alarmem
    Przez wojnar6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 17:42
  4. problem z alarmem
    Przez dude-k w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 09:56
  5. e65 problem z fabrycznym alarmem.
    Przez lukasz85 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •