Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Wątek: Witam i przedstawiam zdjęcia renowacji środka - str. 2

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    40
    Witam serdecznie :)

  2. #12
    Witam :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #13
    7ka
    Gość
    [scroll:7570a64e1d]witam[/scroll:7570a64e1d]

    troche pracy i bedzie to piekne e38 ;)

  4. #14
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    witam kolorek to ta maleńka ma fajny ;D
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #15
    Witam Sąsiada ;D

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    133
    Witam serdecznie ;]

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Witam
    auto w pięknym stanie szczególnie środeczek :D
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    No i napotkałem na pierwszą przeszkodę w użytkowaniu mojej 7er, a mianowicie postanowiłem zmienić opony na zimowe. Dziś udało mi się wyrwać cały komplet za bardzo rozsądną cenę lecz gdy przyszło do ich wymiany koleś prosi mnie o zabezpieczenie do śrub. I co się okazało? Ze go nie mam, a mój kolega ma innego typu. Może ktoś wie gdzie mogę kupić zabezpieczenie ponieważ w serwisie BMW wołają podobno ok 100zł. Moje auto jest z 1996r., podobno co rok zmienial sie wzor zabezpieczen. Prosze o pomoc, bo warunki za oknem nieciekawe, a do beemki aż chce sie wsiadac, tylko letnie opony przeszkadzają (Już nie wspominając o tym, co by było, gdybym na trasie gumę złapał..)

  9. #19
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Witam i pozdrawiam z WLKP. Kolorek niespotykany !
    Kolego ja mam E38 z 1995 i wywaliłem śruby zabezpieczajace jak chcesz to moge Ci klucz odsprzedać za tz "Flaszkę" ale czy będzie pasował ? Jak coś to pisz na PW podeśle fotkę tego klucza.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Długo mnie na tym forum nie było, ale nareszcie nadszedł czas, żeby się pojawić, uaktualniając nieco temat powitalny Kuby. Jako, że spędzamy z Kubą sporo czasu (studia & praca) i znamy się już od dawna, postanowiłem pomóc mu zrobić małą "renowację wnętrza", przy czym zaznaczam od razu, że to nasze pierwsze tego typu przedsięwzięcie i jak na moje oko jest dużo lepiej niż się spodziewałem ;)

    Głównym założeniem było przywrócenie wnętrzu wyglądu z początku produkcji samochodu, oczywiście za rozsądne pieniądze, więc trzeba było zastosować kilka patentów ;)

    Cele:
    - kompletne wypranie wnętrza odkurzaczem piorącym (uszczelki i inne elementy, które udało się wyciągnąć na zewnątrz najpierw były potraktowane płynem do bezdotykowego mycia firmy Karcher, następnie myjką ciśnieniową, a później wysuszone za pomocą odkurzacza piorącego).
    - regeneracja (malowanie) możliwie wszystkich plastików we wnętrzu auta
    - kompletna renowacja dwukolorowej skórzanej tapicerki, wszystko wykonywane we własnym zakresie ;)

    Za auto wzięliśmy się w sobotę w południe, poniżej przedstawiam zdjęcia, mam nadzieję, że uda mi się to wszystko w miarę uporządkować.

    [center:54b35bbe1c]Zdjęcia przed jakimikolwiek zmianami, tak wyglądało wnętrze auta zanim przystąpiliśmy do działania:[/center:54b35bbe1c]






    [center:54b35bbe1c]Kilka zdjęć z rozbebeszania środka:[/center:54b35bbe1c]




    [center:54b35bbe1c]Plastiki przed malowaniem (nie wszystkie są uwiecznione na zdjęciach):[/center:54b35bbe1c]




    [center:54b35bbe1c]I po malowaniu, spray do plastików firmy Boll, kolor jasnoszary, cena 19zł, starczy na wszystkie plastiki w środku :)[/center:54b35bbe1c]


    [center:54b35bbe1c]Uszczelki po myciu myjką ciśnieniową i odwirowaniu w wirówce:[/center:54b35bbe1c]


    [center:54b35bbe1c]Obudowa DSP podczas czyszczenia:[/center:54b35bbe1c]


    [center:54b35bbe1c]Widok ogólny wnętrza w trakcie prac (niestety w trakcie rozsypał się jeden pas i strzeliła sprężyna)[/center:54b35bbe1c]



    [center:54b35bbe1c]Pranie podsufitówki:[/center:54b35bbe1c]


    [center:54b35bbe1c]I chyba najważniejsze, przygotowania do renowacji tapicerki skórzanej oraz pistolet do malowania (ważne, aby stosować technikę HVLP, czyli malowanie pod niskim ciśnieniem):[/center:54b35bbe1c]




    [center:54b35bbe1c]Fotel pasażera po skończonym procesie renowacji:[/center:54b35bbe1c]






    [center:54b35bbe1c]Dla porównania fotel kierowcy przed renowacją (dużo gorzej od fotela pasażera nie wyglądał):[/center:54b35bbe1c]




    [center:54b35bbe1c]Fotel kierowcy podczas po szlifowaniu papierem ściernym (serce mnie przy tej czynności bolało, ale warto dla efektu końcowego, nierówności znikają i nowa farba lepiej wygląda):[/center:54b35bbe1c]


    [center:54b35bbe1c]Po malowaniu boków (środek jeszcze "stary"):[/center:54b35bbe1c]




    [center:54b35bbe1c]Prace trwały, aż nas noc zastała:[/center:54b35bbe1c]



    W sobotę zdążyliśmy zrobić tyle (do około 22giej godziny, więc zajęło to wszystko 8 godzin).

    Jako, że niedziela wybitnie nie sprzyjała (deszcze), zdążyłem pomalować tylko skórzane słupki B, podłokietnik od telefonu i jeden schowek.

    Mam nadzieję, że resztę uda nam się skończyć dzisiaj, lub w najbliższych dniach, czym na pewno się na forum podzielimy ;)

    W razie pytań, od razu zaznaczam, że jestem dwudziestoletnim hobbystą - amatorem i moje doświadczenie płynie z tego, co wyszperałem w internecie i nauczyłem się empirycznie sam, ale chętnie pomogę i podpowiem, co tylko będę wiedział, bo zestaw do regeneracji skóry kosztuje "śmieszne" 130zł (jeden kolor + środki czyszczące i impregnujące - www.ledercentrum.pl), a cena regeneracji jednego fotela gdzieś w zakładzie tym się zajmującym to około 450zł, więc gra jest warta świeczki ;)

    Oczywiście potrzeba do tego odpowiedniego pistoletu (nakładanie gąbką nie wygląda zbyt perfekcyjnie), koszt na alledrogo 50-200zł.

    Reszta zdjęć (tylna kanapa, boczki) jak tylko się z tym wszystkim uporamy i jak pogoda pozwoli - mam szczerą nadzieję, że jeszcze dzisiaj :)

    Pozdrawiam :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •