Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: [mechanika] problem ze skrzynią 735

  1. #1

    [mechanika] problem ze skrzynią 735

    Czy ktos wie co oznacza ten komunikat?
    TRANS. FAILSAFE PROG
    bubu

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Że skrzynia chodzi w trybie awaryjnym pewnie :)

  3. #3
    Chodzi na jednym biegu do przodu (tak jak by trzecim) a przy przełączaniu na wstecznym troche szarpnie autem, kiedyś wyswietlił sie taki sam komunikat i przełączył sie w stan awaryjny ale po zgaszeniu silnika i odpaleniu na nowo wszystko wróciło do normy, teraz po zgaszeniu silnika trzeba odczekać ok 5 min by go odpalić bo inaczej nie przekręci. Czy ktoś wie co może być powodem przełączenia w tryb awaryjny?
    bubu

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Obawiam sie ze zbliza sie remont/wymiana skrzyni...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    u mnie kiedyś taki komunikat wyskoczył - na szczescie tylko raz pół roku temu :D

  6. #6
    No właśnie, z takimi komunikatami różnie bywa. Czasem zawiesi się jakiś czujnik (wystarczy mróz czy coś w tym stylu) i więcej komunikat się nie pojawia, a czasem oznacza to poważne problemy = remont lub wymiana jakiegoś podzespołu. Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Tak czy siak, podpięcie pod kompa powinno jednoznacznie wskazać gdzie pojawił się błąd i w którym miejscu szukać przyczyny pojawienia się komunikatu. Można go skasować, pojeździć trochę i sprawdzić czy dalej wywala ten sam błąd. Jeśli tak, to wiadomo w którym kierunku iść z naprawą. Jeśli błąd się nie pojawia, to raczej był to jednorazowy zawias, a takie dość często zdarzają się w E38. Wystarczy że auto postoi dłużej na mrozie, nachylonm terenie itp i jakiś czujnik na moment zwariuje.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    u mnie tez cos podobnego wyskakuje wlasnie. podczas zimnych dni temp +2 stopnie lub mniej i po przekreceniu kluczyka wszystko wraca do normy, co dziwne ze w cieplejsze dni nic sie nie dzieje zastanawialem sie tez na akumulatorem czy moze to od tego byc. ze jak zimno to prad mu maleja a jak cieplo to jeszcze wszystko gra hmm...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    jest to bardzo możliwe bo u mnie jak aku jest słaby to przeróżne komunikaty wyskakują.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Panowie a co to jest jak wyskakuje komunikat PROG tylko ten jeden napis,szukałem ale nie znalazłem

  10. #10
    Dzięki za pomoc, spróbuje zaparkować w ciepłym garażu na jakis czas, wszystko sie rozgrzeje i wtedy zobaczymy bo rzeczywiscie ostatnio bywały mrozy.
    bubu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •