Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem ze skrzynia M57 193km

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek

    Post Problem ze skrzynia M57 193km

    Mam problem ze skrzynia w swojej Becie. Silnik 3.0d 193km polifcie skrzynia automat. Skrzynia po resecie(odłaczeniu klem) zmienia biegi okey, silnik tez smiga w porzadku. Pojezdze troche, zgasze zapale, za 4-5 razem skrzynia zaczyna mocno szarpac przy zmianie biegow, czasami wyskakuje blad getriebienotprogramm, czasami wchodzi w tryb awaryjny i rusza z 3 czy 4. Inpa laczy sie ze skrzynia, moge wejsc w kazda opcje, ale gdy chce odczytac bledy, slychac jakby zaworki ze skrzyni i wyskakuje noresponse form controlunit - czyli tak jakby brak komunikacji.
    W silnik zas blad:
    7680 CAN - bus
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3823d4e9e.html

    Gdzie szukac rozwiazania bledu? Mechanicznie skrzynia raczej uszkodzona nie jest, bo potrafi zmieniac po resecie biegi niemalze idealnie...
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    W jakim stanie jest akumulator?...Może jest na wykończeniu i przez to skrzynia głupieje?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Czytalem o paru przypadkach z za niskim nap. akumulatora, ale jak widac po logach bledy wyskakuja przy napieciu ok 12v, wiec wydaje sie byc w porzadku. Wczoraj ladowalem go cala noc, rozrusznik kreci jak szalony odpala w zasadzie od razu, ladowanie w porzadku i nigdy nie bylo takiego problemu. To inne auto, ale w poprzedniej e38 184km akumulator mialem bardzo slaby i nigdy problem sie nie pojawial....
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ciekawy przypadek... Przyczyna może być prozaiczna - jakiś niekontakt na wtyczkach (łatwa wersja) lub nadłamany przewód z tyłu wtyczki (trudniejsza wersja).
    Równie dobrze może być problem mechaniczny - adaptacja miedzy silnikiem a skrzynią postępuje jakiś czas i ten czas może maskować objawy awarii lub zużycia.

    Doświadczony spec od skrzyń może poda rozwiązanie z głowy - ja mam za mało doświadczenia. Mnie uczyli, że przy takich niewiadomych trzeba "podsłuchać" pakiety w CAN BUS w momencie awarii, ale póki co nie mam tego sprzętu (ani warsztatu, niestety...)
    Może napisz pytanie na forum warsztatu auto-józefów. Czasem trafnie zdiagnozują na podstawie opisu objawów.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Pare przypadków było apropo słabego aku, ale to wykluczam, bo auto odpala zawsze i przy rozruchu skoki napięcia są w normie, a kręcę jak w każdym 3.0d, ok 1,5s.

    Dziwna sprawa, że po każdym resecie skrzynia działa jak nówka, ale 3-4 odpalenia i robi sie kibel - nigdy nie dzieje się to podczas jazdy, tylko podczas rozruchu - czuć to już przy zapinaniu biegów na postoju że jest coś nie tak, a niezawsze wyskakuje błąd.

    hatecraft - nie znam tego forum, nigdy na owym nie byłem, ale zerkne jutro i zobacze co poradza, wstepnie widzialem ze oferuja bezplatna diagnostyke. Korzystales kiedys z ich uslug? bo diagnostyka to poczatek, a nie chce pakowac do byle jakiego warsztatu gdzie od razu beda mi skrzynie wyjmowac, bo moze to nie w tym jest problem.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nie korzystałem - przeglądałem to forum dogłębnie około roku temu. Spróbować nie zaszkodzi, bo może się spotkali z podobnym przypadkiem i coś odpowiedzą.

    Z ASB niestety jest tak, że układy samodiagnostyki są ubogie. Diagnostyka specjalisty powinna się zaczynać od komputera - najlepiej wykresy w czasie jazdy. Potem rzeczy widocznych z zewnątrz: połączenia elektryczne, wycieki. Następnie podmiana kompa na taki sam i adaptacja. Dalej - sprawdzanie ciśnień przełączania (to wymaga drogiego sprzętu i stosowane jest często dopiero wtedy, gdy OHK nie dało 100% poprawy). I na końcu OHK - czyli wymiana uszczelnień + tarczki + ew. płyta pompy + czasem jakiś tłok dodatkowo.

    W ZF natomiast mówią, że jeśli skrzynia ma ponad 200 kkm, to w ogóle się nie bawią, tylko albo OHK + wyżej wymieniona reszta, albo jedź do domu. Nie chcą tracić czasu, bo 90% skrzyń tego po prostu wymaga.
    W Polsce mamy niższe zarobki i słabszą gospodarkę, to nam się często opłaca taka "fekalo-plastyka" czyli rzeźba w g**nie - naprawić doraźnie i dojeździć ten rok czy dwa.

    Nie mogę polecić żadnego warsztatu, ale radzę znaleźć taki, który daje gwarancję na rok.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. Problem z automatem w m57 koledzy pomocy
    Przez damian.mielewczyk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 06:42
  2. [skrzynia] Problem ze skrzynia???
    Przez MYSZA 777 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2013, 03:17
  3. [skrzynia] Problem ze skrzynia
    Przez rafal123 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 09:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •