Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Nawigacja samochodowa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS

    Post Nawigacja samochodowa

    Poleci ktoś jakąś nawigację za ok. 300zł? Cudów nie oczekuję, mp3, odtwarzania filmów i mikrofalówki w zestawie nie chcę, ot szukam jakieś prostej nawigacji. Moją uwagę przykuł Tomtom Via 135, korzysta ktoś z niej? Ew. za czym w tej cenie warto się rozejrzeć?

  2. #2
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez ZwichrowanyKsiążę Zobacz posta
    Poleci ktoś jakąś nawigację za ok. 300zł? Cudów nie oczekuję, mp3, odtwarzania filmów i mikrofalówki w zestawie nie chcę, ot szukam jakieś prostej nawigacji. Moją uwagę przykuł Tomtom Via 135, korzysta ktoś z niej? Ew. za czym w tej cenie warto się rozejrzeć?
    Trochę siedzę w nawigacjach ( taka praca :) ) i szczerze polecam CI Modecoma MX3 ale bez HD http://allegro.pl/nawigacja-gps-mode...543619951.html , bardzo dobre parametry, bez problemu chodzą na niej takie mapy jak Automapa,Igo oraz ori soft od Beckera Revo :), porostu musisz wgrać mapę a ich jest mnóstwo w necie. Jeśli chcesz nawigację która ma dożywotnią aktualizację to moim faworytem w przedziale cenowym do 550 zł jest Becker 50 LM
    P.S do 300 zł nie kupisz porządnej nawigacji z całą Europą która ma dożywotnią aktualizację no chyba ze szukasz tylko na PL.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS
    Dzięki za propozycję, zobaczę co to za urządzenie. Czyli warto jednak dołożyć trochę grosza? Czy ten Modecom na moje wymagania wystraczt? Głównie po Polsce jeżdżę + raz na 1-2 miechy jestem w Niemczech, inne kraje (reszta Europy) mnie za bardzo nie interesują.

  4. #4
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez ZwichrowanyKsiążę Zobacz posta
    Dzięki za propozycję, zobaczę co to za urządzenie. Czyli warto jednak dołożyć trochę grosza? Czy ten Modecom na moje wymagania wystraczt? Głównie po Polsce jeżdżę + raz na 1-2 miechy jestem w Niemczech, inne kraje (reszta Europy) mnie za bardzo nie interesują.
    Wiec bierz Modecoma wgraj mapę i będziesz zadowolony, poczytaj sobie o nim na http://www.my-navia.pl, dobry procek dwurdzeniowy 644 MHZ spokojnie wystarczy aby nawigacje dobrze chodziła. Ważne żebyś nie kupił wersj HD bo ona obciąża procesor i nawigacja wolniej chodzi, bierz podstawową MX3. Jeśli chcesz mieć spokój z aktualizacjami map to dołóż i wez tego Beckera 50 LM, tam tylko podłączasz urządzenie wgrywasz program i ściągasz za darmo mapy. Na Modecoma MX3 mapy musisz sobie poszukać na CHomiku lub Torrentach
    Ostatnio edytowane przez dealer25 ; 06-09-2014 o 23:30

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez dealer25 Zobacz posta
    Trochę siedzę w nawigacjach ( taka praca :) ) .
    To powiedz mi dlaczego co firma to urządzenie inną trasę potrafi wskazywać, nawet przy tych samych preferencjach wyznacza inne trasy???
    Mam kolosalne różnice między Garminem i ori BMW.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    140
    BMW
    E38 735 98'
    Skąd
    Warszawa
    Bo każda firma ma swój własny algorytm wyznaczania trasy? jeden jest mnie dopracowany inny bardziej.

    Jeżeli masz telefon z ekranem tak min. 3,5 cala to polecam od siebie yanosika, który zbiera informację od użytkowników o prędkości i na jej podstawie wylicza optymalną trasę, na nawigacji kolorem zaznaczone jest "zakorkowanie" czyli np. zielony czysto, żólty przejazd płynny, czerwony korek. Kolejną opcją jest zgłaszanie policji, wypadków itp. i potem jak ktoś jedzie widzi Twoje zgłoszenie.

    Jedyną wadą jest potrzeba ciągłego połączenia z internetem, chociaż w dzisiejszych czasach chyba do każdego abonamentu dodają internet.

    Druga opcja bardzo podobna do yanosika to naviexpert (chyba tak się nazywa) ale jest płatna...

    Aha i wszystko działa pięknie o ile trasą jeździ dużo osób z włączoną aplikacją, bo na tym to polega. Jak nie ma zgłoszeń to będzie działać jak zwykła nawigacja.
    Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że na trasie Warszawa-Biała Podlaska, Warszawa-Sanok miałem może 2 razy tak, że nie było zgłoszonego patrolu.

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez GajowyGugala Zobacz posta

    Druga opcja bardzo podobna do yanosika to naviexpert (chyba tak się nazywa) ale jest płatna...
    Naviexperta używam parę lat,nawigacja dobra,omija korki,info o fotoradarach i miejscach częstej kontroli,informuje o wypadkach i kieruje inną trasą,jedynym minusem,w porównaniu np.z mapąmap to brak ustawień dotyczących pojazdu (gabaryty),opłaty jako abonent T-mobaila 7PLN miesięcznie ze stałymi aktualizacjami
    Zapomniałem dodać,Naviexpert na telefonie Sony xperia Z,a więc wyraźne i czytelne,a po za tym brak dodatkowych opłat związanych z połączeniami z internetem
    Ostatnio edytowane przez siudema ; 07-09-2014 o 17:11
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ZwichrowanyKsiążę
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    163
    BMW
    e38 750i, e36 325i, e46 325i, e46 320d
    Skąd
    PO/POS
    Dzięki panowie.

    Jednak skłaniam się ku tradycyjnej nawigacji. Z yanosika korzystam sporadycznie i mam mieszane uczucia... Na moim leciwym już Iphone 3GS często się zacina, żre baterię jak głupi, w centrum Poznania notorycznie gubi sygnał gps (mam w abonamencie net), do tego jak jeszcze ktoś mi zadzwoni to już w ogóle padaka się robi. Na plus jest na pewno to, że pokazuje natężenie ruchu i informuje o wypadkach/radarach/suszarkach ale od tego mam CB.

Podobne wątki

  1. nawigacja
    Przez Jordan23 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 09:19
  2. Diagnostyka Samochodowa - Własny Biznes
    Przez Rapik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 16:37
  3. Nawigacja samochodowa w telefonie...
    Przez Roobs w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 11:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •