Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [mechanika] 750i Pytanie odnośnie silnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    13

    [mechanika] 750i Pytanie odnośnie silnika

    Witam,
    mam takie małe pytanie do posiadaczy V12, bo nie jestem pewien, czy tak powinno być. A mianowicie jak otworzy się maskę to słychać dość głośne ssanie powietrza ( przy zamkniętej masce ani w wewnątrz samochodu nic kompletnie nie słychać ), już myślałem, że może gdzieś ssie lewe powietrze lecz silnik równo pracuje i palcami wyczułem z tyłu taki plastikowy element i gumka połączona z pokrywą zaworów ale tam cała jest ta gumka ( nie wiem jak to nazwać ) a na tym plastiku który jest przykręcony do kolektora jest taki jakby kwadracik i stamtąd jakby ssał takie dodatkowe powietrze.
    Czy tak i Wy macie? Jeszcze muszę sprawdzić ale wydaje mi się, że na zimnym silniku to się nie dzieje.
    Będę wdzięczny za fachową odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. #2
    To nic innego jak nadmuch do środka pojazdu. Jak podnosisz klapę, to zamykają się klapy wlotów powietrza do środka auta. Nawiew zaczyna wtedy generować hałas spowodowany dodatkowymi oporami przepływu powietrza.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    13
    aha no właśnie możliwe ponieważ jak jest zamknięta maska nic nie słychać, ale trochę dziwna sprawa ponieważ jak dotykam palcami z tyłu kolektora to słychać jakbym delikatnie gdzieś przytykał to powietrze co on sobie ssie

  4. #4
    Otwórz sobie klapy, które widać po podniesieniu maski, zobaczysz, jak się zmieni dźwięk.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    13
    ok posłucham silnika jak doradzasz
    dzieki

  6. #6
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    Myślę ,że chodzi o odmy znajdujące się z tyłu na kolektorach(część nr 1) , gumki o których piszesz to tzw.mieszek (część 5 na rys.)
    http://de.bmwfans.info/original/E38/...1/ill-11_1432/
    Niestety nie powinno tam zasysać powietrza ,obawiam się ,że szykuje Ci się wymiana odm
    Zestaw napr. na jedną stronę to koszt 140 zł +52 zł mieszek(warto wymienić od razu) w ASO , robocizna niecałe 200 zł
    Życzę powodzenia :)

  7. #7
    sadze ze rozwiazaniem bedzie wylaczenie nawiewu calkowicie (wykluczysz klapy nawiewu) i dopiero wowczas osluchanie tych odm o ktorych Casi123 pisze.
    Rzeczywiscie czasami te gumki padaja...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    poczytaj moje posty na temat odmy w 750 są 2szt. miałem ten problem co u ciebie
    jak masz dobre ręce to sam to zrobisz dość trudne bez odpowiednich narzędzi ale do zrobienia jak się chce
    koszt z gumkami coś ok. 400zł. komplet
    w aso sama robocizna w poznaniu u olszowca 490zł.
    za chwilkę będzie ci piszczeć i miauczeć w okolicach łączenia skrzyni z silnikiem (uszczelniach wału korbowego) po prostu nie ma odpowietrzenia wału korbowego wystarczy otworzyć korek wlewu oleju i przestanie zasysać oraz miauczeć
    po wymianie cisza całkowita

    pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    13
    Witam,
    właśnie jedna z tych gumek wymieniałem co pisze casi123, bo faktycznie była padnięta ale tylko jedna i teraz właśnie usłyszałem znowu coś takiego po otwarciu maski lecz palcem dotykałem na zapalonym silniku aby poczuć skąd dochodzi ten dźwięk i to nie jest gumka o której piszecie tylko wyczułem takie inne odgłosy ssania jak dotykałem tej tylnej pokrywy kolektora co jest właśnie ta gumka nasadzona. I tam poczułem taki delikatny wylew na tym dekielku w którym wydaje mi się, że jest dziurka skierowana w dół tylko nie można jej palcem całkiem zatkać. I dlatego nie jestem pewien.

  10. #10
    maciej_e38 - zapewne chodzi Ci o gumke nr 5
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-11_1432/
    jest pewnie zle nasadzona na odpowietrznik/pokrywe. Ciezko to dobrze zrobic, a zeby poprawic, to niestety odme trzeba jeszcze raz zdjac.

    Wracajac do odglosow
    - szmer z klap nawiewu sprawdzamy wylaczajac nawiew;
    - szmer z odm (lewa/prawa) sprawdzamy luzujac bagnet lub odkrecajac korek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •