Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Awaryjne otwieranie auta

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Ekhmm... otwieranie awaryjnie OK, jak najbardziej racja, ale awaryjne zamykanie koniecznością w przypadku awaryjnego otwarcia? ... Jeśli odłączyliśmy baterię i nie ma napięcia na siłowniki/sterowniki to bumę można jak najbardziej zamknąć normalnie kluczykiem, tyle że wiadomo - centralny tu nie zadziała i wszystko trzeba zakołkować lub zamknąć osobno kluczykiem (np. bagażnik).

    Jeśli otworzyliśmy awaryjnie auto a aku jest sprawny to najzwyczajniej w świecie możemy autko zamknąć z kluczyka bez podnoszenia klamki.

    Odnośnie budowy tego ustrojstwa - miałem nieprzyjemność widzieć to od kuchni i owszem, nie ma tam żadnej magii - zwykły kiełek blokuje możliwość mechanicznego przesunięcia zamka i siłownika jednocześnie. Kiełek ten przy podniesieniu klamki zwalnia nam tą możliwość i wówczas za pomocą kluczyka pchamy innym kiełkiem zarówno "drucik" odryglowujący zamek (nie mylić z ryglem) jak i innym "drucikiem" popycha/pcha/ciągnie ramie siłownika zamka centralnego.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    51
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Jesli tak jak napisales bagaznik nie jest zakniety to w najprostrzy sposob w swiecie podlacz drugi aku lub "tronic" pod lampke podswietlenia bagaznika i normalnie z centalnego.. oczywiscie sprawdz najpierw gdzie + a gdzie - .. otwieralem tak bemke chba ze 2 - 3 razy.. zycze powodzenia. oraz wesolych swiat :) i szczesliwego nowego roku :)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    pofatygowalem sie aby sprobowac i niestety bez "awaryjnego zamkniecia" silownik w awaryjnie otwieranych drzwiach nie daje sie zamknac bez podniesienia klamki ani tez nie reaguje po podlaczeniu akumulatora na impuls z c. zamka . jest to 730V8 1993 .

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Panowie pozwolą że się wtrące w rozmowe. Ja mam problem z prawymi drzwiami przednimi, często nie mogę ich zamknąć jak by zamek nie chwytał tego bolca w karoseri. Próbuje wtedy zamknąć zamek przy otwartych drzwiach srubokretem popychajac ta część zamka co jest w drzwiach na zewnątrz samochodu inaczej mówiąc próbuje zamknąć samochód, często nie zamyka się tylko odskakuje. Dziś drzwi otworzyły się podczas jazdy i po wielu próbach jakoś udało się zamknąć. Nigdy nie otwieraliśmy awaryjnie samochodu. Nawet jak odłączany był akumulator to drzwi były otwarte.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Cytat Zamieszczone przez maniek
    pofatygowalem sie aby sprobowac i niestety bez "awaryjnego zamkniecia" silownik w awaryjnie otwieranych drzwiach nie daje sie zamknac bez podniesienia klamki ani tez nie reaguje po podlaczeniu akumulatora na impuls z c. zamka . jest to 730V8 1993 .
    Jak tylko uruchomię skrzynię to na najbliższym zlocie/spocie sprawdzimy wszystkie te teorie :]
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Nie mogę zamknąć nawet kluczem, jak by zamek nie ryglował się na tym nazwijmy to precie w karoseri.

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Przeczytałem sobie Wasze wypowiedzi i proszę o info...
    Otóż sam przerabiałem problem z awaryjnym otwieraniem drzwi, z wielkimi problemami...
    No i u mnie waryjne otwieranie z podniesiona klamką nie działa, jak to robiłem to tylko drżał bolec zapadki w drzwiach.

    Więc....czy to objaw że ktoś otwierał awaryjnie drzwi i muszę teraz awaryjnie je zamknąć, jak opisuje sylwek??, czy może u mnie to nie działa, bo też słyszałem od 2, czy 3 osób, że takie awaryjne otwieranie to działa 1-2 razy i cośtam się w zamku ściera czy ułamuje (?). ???
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Wrócę do tematu.
    Przetestowałem to awaryjne otwieranie i o dziwo udało się (zamek prawa strona)
    Z pięć razy otworzył i glanc. Myślę sobie bajera na sto fajerek :) jednak...

    Jednak z powodu że moje auto więcej stoi niż jeździ (auto służbowe na bieżąco) aku znów odmówił posłuszeństwa ja z michą rozwartą do zamka i zonk teraz znów juz nie chce otwierać... o tyle miałem szczęście że zebrał się aku w sobie i otwierając auto z prawego przedniego zamka udało mu się otworzyć lewe tylne drzwi i bagażnik... :D o co kaman? możliwe że jak jest jeszcze troche prądu to to awaryjne otwarcie nie zadziała??? zresztą od wewnątrz nie mogłem żadnych drzwi otworzyć ani z rygielka ani z klamki wewnętrznej.


    ma ktos na to jakieś wytłumaczenie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •