Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Usuwanie zapachu papierosów

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post Usuwanie zapachu papierosów

    Witam wszystkich,

    czy ktoś zna skuteczne sposoby pozbycia się smrodu papierosów z auta? Spotkałem się z opinią, że tapicerka w E65 nie przepada za ozonowaniem. Słyszałem też z innego źródła (warsztat, który nomen omen ma usługę ozonowania), że ozonowanie nie zawsze pomoże. U mnie najbardziej czuć ze środkowych nawiewów. Efekt jest dużo mocniejszy, gdy odpalę auto, jak jest już nagrzane. Wtedy przez kilka sekund czuć podmuch ciepłego powietrza o zapachu fajek.

    pozdrawiam
    Bartek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Podjedz do profesjonalnego zakładu od klimatyzacji i ci zrobią czyszczenie nawiewów.Nie ma prawa nic zalatywać z nich.A do filtrów kabinowych zaglądaleś ?? Moze tam jesy jakiś syf
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Zaraz po kupnie zrobiłem tzw. "serwis klimy" w tym była wymiana filtrów kabinowych, ale czyszczenia nawiewów nie było. Dzięki za poradę. Będę musiał się rozejrzeć za dobrym serwisem.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    ozon powinien pomoc.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Mam to samo w E39, Niemiec zdrowo smolił... też muszę się z tym uporać, najgorzej jest własnie po odpaleniu nagrzanego auta. Tylko ja jeszcze kabinówek nie wymieniłem, ale obawiam się że to nie pomoże. I trzeba będzie zrobić ozonowanie + pranie całego wnętrza, bo to jednak w podsufitce itp zostaje.

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Podsufitki też już prałem. Zostało tylko właśnie ozonowanie, ale tak jak wcześniej wspominałem, tapicerka w E65 podobno za tym nie przepada - matowieje, co jest całkiem możliwe, jako że ozon jest wysoko reaktywny.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Ozonowałem u siebie i nie miałem problemów z tapicerką.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Podsufitki też już prałem. Zostało tylko właśnie ozonowanie, ale tak jak wcześniej wspominałem, tapicerka w E65 podobno za tym nie przepada - matowieje, co jest całkiem możliwe, jako że ozon jest wysoko reaktywny.

    Nic się nie dzieje i o czymś takim nie słyszałem by tapicerka źle to znosiła. Ja swoją ozonuję dość często i nie z racji że śmierdzi tylko po to by nie do puścić do grzyba.
    Klienci też nigdy mi nie zgłaszali by ich tapicerki źle znosiły ozon.
    Z racji że sam sobie robię i to za darmo :P podaję dwa cykle pół godzinne w obiegu zamkniętym temperatura pokojowe i dodatkowo wentylacja foteli na max. Po takim zabiegu powraca świeży zapach skóry.
    Dodaj jeszcze że ja w aucie nie palę i nigdy nie było palona pewnie stąd czuć tą świeżość.

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli ozonowanie nie pomaga(co jest bardzo dziwne)kilkukrotnie zawsze pomaga,możesz spróbować z zapachem kawy (w atomizerze,listkach lub fiolkach).Spryskaj wloty i dywaniki.W kilku przypadkach (po cygarach)pomogło.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No to spróbuję z ozonem. Domyślam się, że po jakimś czasie od ozonowania warto wymienić filtry kabinowe. Działanie ozonu jest proste. Utlenia co jest do utlenienia, a potem to wszystko gdzieś musi się zebrać, w przeciwnym wypadku będzie krążyć po kabinie. Mam rację?

Podobne wątki

  1. [klima] Czujnik zapachu - AUC sensor
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 17:33
  2. usuwanie konta
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 15:39
  3. Najmłodszy palacz papierosów na świecie
    Przez marek1132 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 20:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •