Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: nowy wydech

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    nowy wydech

    Mam problem z układem wydechowym - pojawiły się dziury przy nitach środkowego tłumika i na spawach, które zrobił ktoś kto wyrzucał katalizatory. Próbowałem łatać kitem do tłumików ale daje efekt max na 2 dni. Zacząłem się więc rozglądać za nowymi tłumikami i zaliczyłem mały zonk - na allegro nie brakuje ofert na tłumik końcowy a środkowe tylko używane. Przejrzenie ofert firm tez niewiele dało. Mam więc pytania:
    1. Czy jest możliwe kupienie nowego układu wydechowego do e32 735i ? Katalizatory mogę sobie odpuścić.
    2. Jeśli nie to jak radzicie sobie ze zużywaniem się wydechu? Zakładacie używki? Po czym poznać że używane tłumiki nie zamienią się w sito po miesiącu?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    12
    Kolego podjedz sobie w niedziele na giełdę samochodowa bo widzę ze z wroclawia jesteś i tam jest taki gościu co tym handluje ( oczywiście nowe zamienniki ) i on na pewno coś ci poradzi, ja czasem u niego kupowałem tłumiki do moich poprzednich aut i zawsze bylem zadowolony z ceny i wykonania.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Obawiam się że nie dostaniesz środkowego tlumika do 7er sami szukaliśmy bez skutecznie. Owszem w serwisie pewnie dostaniesz ale cena będzie zabójcza. My kupiliśmy używany i odpukać daje rady od 5 miesięcy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Jako ciekawostka ; można dostać środkowy ,ale kiedy myślałem o zakupie to cena ze sporymi zniżkami jakie miałem wynosiła 900 zł /niestety brak zamiennika/ więc doszedłem do wniosku że mój jest w rewelacyjnym stanie :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Kurcze, ciekawa sprawa...
    Tłumiki za 900zł lub za 250$ na e-bay'u widziałem. Z kolei zamiennikó końcowego tłumika jest mnóstwo.Ech, miałem nadzieję, że ktoś coś wymyślił bo zapewne każdy posiadacz e32 prędzej czy później stanął przed takim problemem. Ciekawe jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Za mało takich aut jeździ? Zbyt skomplikowana konstrukcja tłumika żeby się rzemieślnikowi opłacało? Z tego co mi wiadomo to środkowy i końcowy tłumik pasują od wszystkich wersji silnikowych e32...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Z tłumikiem środkowym do 730,735 m30,nie ma żadnego problemu.Dostaniesz go np. w sieciach Inter Cars,znajomy kupował pół roku temu,o ile pamiętam dał około 770zł firmy Bosal.Do silników v8 sprawa wygląda znacznie gorzej,w ofercie Inter Cars tłumiki środkowe nie występują.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    O, i to jest cenna rada! Dzięki, rzeczywiście mają Bosala za 770. Niby na stronie internetowej stan nmagazynowy 0 ale podjadę do nich w drodze z pracy i zamówię. Dzięki!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90

    tłumik

    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    O, i to jest cenna rada! Dzięki, rzeczywiście mają Bosala za 770. Niby na stronie internetowej stan nmagazynowy 0 ale podjadę do nich w drodze z pracy i zamówię. Dzięki!

    Witam ja zrobilem za 900zl srodkowy i ostatni wraz z rurami i robota w Warszawie przy Woronicza Tłumiki Bosala.Pozdro
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ...są w InterCarsie...Sprzedałem chyba 2szt aż ;D ;D a z ceny nie pamiętam niestety.Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Kolejny problem: katalizatory.

    U mnie ich nie ma a powinny być. Jak kupiłem auto już tak było. Przy okazji wymiany tłumika środkowego można by z tym zrobić porządek. Ceny katalizatorów są obłędne. Co radzicie? Uniwersalne? Tłumik przelotowy? Strumienica łuskowa? Czy zostawić po prostu rury tak jak teraz?

    Zależy mi głównie na cichym wydechu - znajomy ostatnio wstawił z powrotem katalizatory do M30B30 i auto stało się niesamowicie ciche na wolnych obrotach :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •