Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: słabe wspomaganie kierownicy-servotronic

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    Post słabe wspomaganie kierownicy-servotronic

    Panowie walcze ze wspomaganie mu mnie w aucie od dłuzszego czasu. Przeczytałem juz wszystko co było do przeczytania. Wspomaganie jak zaczął z nim być problem to zaraz po odpaleniu silnika było potem słabło. teraz jest tak że cały czas ma siłe nie wiem 20-30%. Naprawde trzeba sie namęczyć żeby zaparkować auto. Pompa wspomy została wymieniona bo stara odmówiła posłuszeństwa. Na nowej jest deczko lepiej ale dalej działa tak na 20-30%. W INPiE błędów brak. Jak odłącze wtyczke od zaworka błąd pokazuje się natychmiast. Znalazłem w INPA zakładke do testowania zaworka i wpisuje się tam procentowe wartości wspomagana. Jak wpisze wszystkie wartości procentowe większeod 30% to wspoma działa lepiej ale oczywiscię przez 1-2 sekundy i zaraz powraca do tego co było. Jak wpisałem 100% wspoma tak chodziła że marzenie. Więc mniemam że zaworek servotronica jest sprawny tylko szwankuje coś coś odpowada za podawanie napięcia na zaworek. Wyczytałem że modół główny jest za to odpowiedzialny. Tylko dlaczego działa z pod INPy a nie działa normlanie??????

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A odłącza aku na trochę.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Chyba mam ten sam problem.. Rano zawsze dobrze wspomaga a jak sie rozgrzeje to swiruje jak sobie chce, a najgorzej juz jak pokrece kiera w miejscu to coraz slabiej i slabiej az trzeba dwoma rekami krecic,, Sprawdzanie w Inpie - takie same rezultaty jak u kolegi.. ja juz mysle zeby ten zaworek na stale "wlaczyc" tylko jak? jakie napiecie mu dac?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    Panowie walcze ze wspomaganie mu mnie w aucie od dłuzszego czasu. Przeczytałem juz wszystko co było do przeczytania. Wspomaganie jak zaczął z nim być problem to zaraz po odpaleniu silnika było potem słabło. teraz jest tak że cały czas ma siłe nie wiem 20-30%. Naprawde trzeba sie namęczyć żeby zaparkować auto. Pompa wspomy została wymieniona bo stara odmówiła posłuszeństwa. Na nowej jest deczko lepiej ale dalej działa tak na 20-30%. W INPiE błędów brak. Jak odłącze wtyczke od zaworka błąd pokazuje się natychmiast. Znalazłem w INPA zakładke do testowania zaworka i wpisuje się tam procentowe wartości wspomagana. Jak wpisze wszystkie wartości procentowe większeod 30% to wspoma działa lepiej ale oczywiscię przez 1-2 sekundy i zaraz powraca do tego co było. Jak wpisałem 100% wspoma tak chodziła że marzenie. Więc mniemam że zaworek servotronica jest sprawny tylko szwankuje coś coś odpowada za podawanie napięcia na zaworek. Wyczytałem że modół główny jest za to odpowiedzialny. Tylko dlaczego działa z pod INPy a nie działa normlanie??????
    Wymieniłeś pompę, czyli na jaką? używaną?
    Ja obstawiam pompę wspomagania, u mnie to było przyczyna braku wspomagania.
    Uklad ten ma 130barów,musi być szczelny i czysty-wymiana płynu ze 3razy.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    Wymieniłeś pompę, czyli na jaką? używaną?
    Ja obstawiam pompę wspomagania, u mnie to było przyczyna braku wspomagania.
    Uklad ten ma 130barów,musi być szczelny i czysty-wymiana płynu ze 3razy.
    Pmpa padla mi 2 razy i byl taki objaw ze ciagle slabo pomagala.. a tu raz wspomaga idealnie a raz slabo.. Jakby lopatki sie starly albo powierzchnia przylegajaca do lopatek (tak mialem w poprzdnich pompach) to chyba by caly czas nie wspomagalo...? dodam ze pompa chodzi cichutko ( te dwie moje zajechane slychac bylo jak pracowaly)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    pompe mam na 100% dobrą. jak wysteruje zaworek servotronic z inpy to wspomaganie działa idealnie ale tylko przez kilka sekund. Czyli pompa sprawna ćisnienie jest i sam zaworek jest tez pewno sprawny.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    pompe mam na 100% dobrą. jak wysteruje zaworek servotronic z inpy to wspomaganie działa idealnie ale tylko przez kilka sekund. Czyli pompa sprawna ćisnienie jest i sam zaworek jest tez pewno sprawny.
    A z kąt ta pewność, że masz ciśnienie dobre, tam jest 130barów, a 75% pomp używanych to szroty.
    Nowa jest bardzo droga, a dobrą używkę ciężko trafić, chyba że z anglika-według mnie pompa na 90%
    A oleju w układzie jest ok 1.1 litra i wszystko trzeba dokładnie spuścić ,przedmuchać i rozkręcić przewody od chłodnicy oleju wspomagania-najmniejsze opiłki będą powodować zakłócenia.
    Nie jest to trudne, ale czasochłonne.
    Pozostałe 10% to przekładnia kierownicza i czujnik servotronika, z tym ,że czujnik sprawdza się w programie GT1 w okienku servotronik, a przekładnia jest praktycznie dożywotnia ,chyba ,że auto po wypadku.
    Posiadam na sprzedaż przekładnię kierowniczą wraz z servotronikiem od e39 M5, ale na pewno to nie to.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    BMW MANIA wczoraj pozyczyłem od kumpla na chwile moduł komfortu i wsadziłęm na pałe bez kodowania i wspomaganie ożyło. Zapaliłem silnik i już było czuć że wspoma dziła git. Leciutko itp. dzis bede miał go na dłużej więc sporóbuję pojeździć chwile. Więc jesli po wymianie modułu od razu zrobiło się wspomaganie to chyba jednak to nie wina pompy.....

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    ruti, a gdzie w inpie się sprawdza servotronic? tzn jakie ma parametry i jak można je zmienić ?
    z góry dzięki za pomoc

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    70
    BMW
    E91 > E38
    Skąd
    Katowice

    Post

    Czasami mam podobnie, czasem wspomaganie sie wylacza na pare sekund po czym znowu dziala normalnie. Przewaznie na parkingu albo podczas szybkiej jazdy po zakretach. Tez szukam przyczyny i na razie nic

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-01-2014, 17:55
  2. [silnik] Wspomaganie kierownicy.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 19:45
  3. Wspomaganie kierownicy
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 10:52
  4. Wspomaganie kierownicy
    Przez Pawel130589 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 18:47
  5. Wspomaganie kierownicy
    Przez YOOSHKY w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2008, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •