Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132

Wątek: [e65] Problem z N

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    47
    BMW
    E65
    Skąd
    Namysłów

    Post [e65] Problem z N

    Witam serdecznie,

    Przeszukalem troche forum ale nic takiego konkretnego nie znalazlem. Wczoraj dokonalem zakupu e65 z uszkodzonym alternatorem, na jedzie probnej bylo wszystko ok sprzedawca prowadzil jechal jakos normalnie, dzis przywizolem auto na lawecie bez problemu wrzucilem R jak zjechalem chcialem wrzucic D co sie okazalo D sie wrzuca ale jak ujade 2 metry przerzuca go na N i tak co chwile N,P,R dziala bez problemu, dodam jeszcze ze akumulator byl juz lekko wyczerpany bo nie ma ladowania, i podczas wjezdzania do garazu juz liczniki gasly, natomiast jak trzymam ta dziwgienke na D to normalnie jade. Prosze o pomoc co to jest i jak temu zaradzic.

    Auto ma przejechane 180 tysiecy jest to wersja z USA, sprzedawca ponoc jezdzil rok, olej podobno byl zmieniany.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Albo masz za słaby aku i takie cuda się dzieją albo szykuj sie na remont/zakup skrzyni

    A tak a propos to Ty auto kupiłeś i nawet sie nim nie przejechałeś? że piszesz "na jedzie probnej bylo wszystko ok sprzedawca prowadzil jechal jakos normalnie"


    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    47
    BMW
    E65
    Skąd
    Namysłów
    Tzn ogolnie wiesz przesiadlem sie z innego auta i ciezko mi bylo... jesli to byla wada ukryta to oczywiscie beda dochodzil swoich praw bo aukcja allegro nadal widnieje jest opis ze jest wszystko wporzadku i uszkodzony jest tylko alternator nic wiecej. Oprocz remontu badz zkaupu szkrzyni jest mozliwosc uszkodzenia jeszcze czegos innego? np ta dzwigienka? lub jakies bledy?

    Z Twojego posta wynika ze jest zle nie sadzilem ze az tak zle

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Po 1 zrób porzadek z alternatorem

    po 2 sprawdz aku czy nie za słaby czy nie trzeba wymienić

    po 3 po krokach 1 i 2 podepnij autko pod kompa np program INPA

    po 4 jak okaże się że to tylko wina aku i alternatora i tak wymień olej w skrzyni

    po 5 jak okaże się że to skrzynia czego Ci nie życzę to też zdiagnozuj co jest nie haloo może coś uda się zaradzić

    po 6 nigdy więcej nie kupuj takiego auta na "oko" bez jazdy próbnej i diagnozy - taka dobra rada na przyszłość
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Nie wiem czy nie warto sprobowac podladowac akumulator przez noc i rano sprawdzic. tylko nie pamietam czy wyciągniecie calkowite z auta akumulatora nie narobi tez bigosu. Dla mnie to nie jest problem skrzyni tylko slabego napiecia.

    po 6 nigdy więcej nie kupuj takiego auta na "oko" bez jazdy próbnej i diagnozy - taka dobra rada na przyszłość
    na oko to nawet ***owa laska moze po 4 glebszych wpasc w oko :)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Kolego, E65 jest tak czuła na napięcie że ja obstawiam słaby aku. Bez ładowania to autko pojedzie tylko kawałek-potem zaczną się cyrki ... Jeśli jazda próbna była ok to zapewne aku był voll a potem już był wykończony. Bez obaw. Paweł mozna i na pół roku aku wyciągnąć ;).

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    47
    BMW
    E65
    Skąd
    Namysłów
    Powiedzcie mi czy to mozliwe aby on tak jezdzil z takim czyms czy to raczej nie mozliwe?

  8. #8
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez JIN5 Zobacz posta
    Powiedzcie mi czy to mozliwe aby on tak jezdzil z takim czyms czy to raczej nie mozliwe?
    Zadzwon do niego. Zapytaj . Jak będzie opryskliwy to znaczy, że coś ukrywa/ukrywał. Ale opisz to jeszcze raz bo może ja źle zrozumiałem albo mnie popraw :
    Wrzucasz na "D" jedziesz kilka minut i auto samo przerzuca na "N" w czasie jazdy ?
    Pić trzeba ! Jeść można !

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    47
    BMW
    E65
    Skąd
    Namysłów
    Problem w tym ze nie odbiera telefonu niby mowil ze dzis gdzies jedzie no ale tak czy siak jakis sms sie nalezy.

    Ogolnie to tak N,P R smigaja bez problemu, wrzucam D ujezdzam 2-3 metry przerzuca mnie na N jak trzymam ta dziwgienke moge jechac bieg nawet zmieni sie na 2 potem moge ja poscic i nornalnie jedzie, dalej nie zajechalem niz 15 metor bo uszkodzony alternator jest.

    Czy takie cos jest wada ukryta jesli byla by to wina skrzyni? fragment opisu sprzedajacego:

    W aucie wymieniony został oring wraz z rurką wodną w silniku (jedna z najpoważniejszych wad tego motoru). Koszt tej przyjemności to 7500zł. Zainteresowani tym modelem będą wiedzieć ile to kosztuje i co grozi jeżeli ta rurka wymieniona nie będzie. Wymienione świece i dwie cewki także silnik chodzi pięknie. Samochód jest w stanie dobrym. W aucie uszkodzony jest alternator.



    Samochód bardzo komfortowy. Daje ogromną frajdę z jazdy.

  10. #10
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    To według mnie nie jest wina skrzyni. Szarpała by, nie wrzucał by R a jak by wrzuciła to by auto nie cofnęło. Wygląda na to, że poziom zabezpieczeń E65 wymusza zatrzymanie auta jeżeli nie ma ładowania / napięcia. Jedyne rozwiązanie : podładować akumulator i jutro sprawdzić i opisać na forum.
    Pić trzeba ! Jeść można !

Podobne wątki

  1. [elektronika] Problem ze stacyjką E65
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-05-2017, 23:08
  2. [navi] Problem z mapami e65
    Przez Cossi w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 14:41
  3. [elektryka] E65 problem z poduszkami
    Przez tolo99 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 17:31
  4. Problem z telefonem w e65
    Przez Genol w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 09:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •