Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Bije przy hamowaniu - nie tarcze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    96
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    Słupca

    Post Bije przy hamowaniu - nie tarcze

    Witam! Nęka mnie pewien problem i czas się za niego wziąć. Przy lekkim hamowaniu w okolicach prędkości 75-85km/h dość mocno bije w kierownicę i buja całą kastą w sumie, lecz jak pisałem, tylko przy lekkim hamowaniu, docisnę nieco mocniej hebel i problem znika. Praktycznie dokładnie przy 80km/h nawet bez hamowania czuć dosłownie minimalnie już bicie na kierownicy. Myślałem z początku, że krzywe tarcze, lecz przeleciałem je czujnikiem zegarowym i są ok. Przy demontażu koła poruszałem częściami wahaczy i wydaje mi się że "Wahacz rozprężny prawy" (31121141722) ma większy luz niż lewy. Czy on może powodować takie zachowanie pojazdu? Czy może tuleja przy nim "poduszka gum. wahacza rozpr." (31120006482)? Bo jeśli nie to, to już pomysłów mi brak...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    tuleje wahaczy i drążki kierownicze przy lekkim hamowaniu jest niezła amplituda, przy zwiększeniu siły się uspokaja.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    jak dla mnie to ty wrozbity szukasz... zrob te zawieszenie i dopiero pytaj jak nie przestanie bic ;]

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    może być, wprawdzie w E32 jest troszkę inna konstrukcja zawieszenia ale w manualu "bentleja" jest napisane że jeżeli odczuwasz bicie na kierownicy przy hamowaniu w prędkościach 55 - 65 mph to winna jest właśnie tuleja wahacza rozprężnego. http://realoem.com/bmw/showparts.do?...31&fg=05&hl=15

    ja jestem po wymianie 2 dni temu obu tulei i bicie ustąpiło.

    koszt 100 zł za obie febi a robota z rozebraniem obu i wyprasowaniem starych i wprasowaniem nowych + złożenie zajęło mi 2 godziny.


    ważne jak będziesz je zakładał żeby dokręcić śruby trzymające wahacz przez tuleje w pozycji naturalnej dla auta czyli najlepiej na kołach bo jak przykręcisz gdy wisi na lewarku to potem szybko ją zerwiesz.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    mialem ten sam problem - trzeba wymienic wahacze - przednie te "duże banany/bumerangi", tylko na lemforder, bo same tuleje (np febi) starczały mi na 2 tygodnie... po wymianie nie to auto :)
    przeczytaj sombie tez o diagnozie wibracji ukladu kierowniczego w e38 na www.meeknet.co.uk

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    sugerujesz ze sama tuleja febi czy lemforder przy wymianie zakladajac ze mamy dobry swozen na wahaczu to gorsze rozwiazanie niz wymiana calego wahacza ??

    to ciekawe wiec prosze uzasadnij :)
    Ostatnio edytowane przez Martynka ; 28-08-2014 o 15:42
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    14
    BMW
    E 32 740il
    Skąd
    Brzeziny
    kolego przy tych prędkościach jeśli odczuwasz wibracje po zwiększeniu jest spokój hamując zaczyna trzepać i słychać jakby galopowanie to jedz do wulkanizatora bo poszła ci osnowa opony zdejmij koło i przyjżyj się czy czasem nie masz małego jaja lub spękań przy rancie felgi jest jeszcze taka opcja ze nie masz ciężarków zwróć też uwagę na bieżnik czy jest równy tzn nie robi się tak jakby rybia łóska

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    sugerujesz ze sama tuleja febi czy lemforder przy wymianie zakladajac ze mamy dobry swozen na wahaczu to gorsze rozwiazanie niz wymiana calego wahacza ??

    to ciekawe wiec prosze uzasadnij :)
    dwa razy wymieniałem na tuleje febi i wytrzymywały 1-2 tygodnie, może dlatego ze jak się wytłukła tuleja to i sworzeń się już tez zużył... nie wiem - takie jest moje doświadczenie po prostu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar marekbmw21
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    101
    BMW
    e38 3.5 v8
    Skąd
    konin
    u mnie tak było i powodem były koła

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    u mnie koła były ok, ale rzeczywiście warto to sprawdzić u jakiegoś mechanika co ma więcej aut na placu :P

Podobne wątki

  1. Dziwny dźwięk przy hamowaniu
    Przez MK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 05-07-2019, 16:36
  2. wibracja przy hamowaniu
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:23
  3. automat szarpie przy hamowaniu
    Przez grand 735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 23:06
  4. Spada z obrotów przy hamowaniu
    Przez dctbmw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 19:18
  5. gasnący silnik przy hamowaniu
    Przez marekzegarek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 09:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •