Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: M60 Pomoc w Diagnozie Live Data. Wibracje nadwozia.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK

    Post M60 Pomoc w Diagnozie Live Data. Wibracje nadwozia.

    Witam wszystkich mam pewien problem otóż chodzi o moje 540 e34. Z racji tego ze silnik kulał postanowiłem sie za niego zabrać

    Kompresja 12.5 na każdym .
    Nowe uszczelki Kolektora dosłownie wszystko włącznie z Odpowietrzeniem skrzyni korbowej
    Uszczelki Dekli nowe
    Świece Nowe Fajki nowe
    Sprawdzone sondy 2lata temu zmieniane przez poprzedniego właściciela
    Cewki 12 omów każda
    2lata temu nowy rozrząd sprawdzona również pompa i sruby osadzone na kleju do gwintów czerwony
    Poduszki silnika skrzyni również ok jedna nowa bo była zużyta
    podmieniana przepływka krokowy


    Ogolnie silnik pracuje równo nie faluje ani nic takiego 550-600 obrotów przed zabiegiem z uszczelkami było 450-500 obrotów.

    Tylko dalej nie moge wyeliminować telepania budą no i czuje ze ten silnik nie równo chodzi tak jakby mu brakowało paliwa choć na obroty wkreca sie bez najmniejszego problemu tylko na jałowym jest ten problem

    Na kompie zero błedów tylko jedno ale Popatrzcie na parametry additive mixture adaptation bank 1 i 2 chyba coś nie halo?
    auto nie posiada LPG

    jakieś pomysły? z góry dziekuje




  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    po live data widać że jest uwalona przepływka, jeśli nie chcesz tracić kroci na nową to mam ori boscha sprawna w dobrej cenie. info priv

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    mam 540 e39 i cześci na podmiankę sprowadzoną pare miechów temu z niemiec silnik w niej chodzi tak ze kładę 2zł na nim i z niej podmieniałem przepływkę wiec raczej nie bedzie to przepływomierz!

    Może to być Wtrysk paliwa? zaznaczam ze auto na zminym silniku chodzi elegancko dopiero po jakimś czasie zaczyna sie bujana. Co jeszcze sprawdzać?? bo już naprawdę wszystko przetrzepałem oprócz wtrysków ale przecież nie miał by takiej mocy i by miał przerwy mam rację? a Tu silnik pięknie sie wkręca na obroty tylko ten jałowy no po prostu kołysanie na boki a obroty stoją i nie falują 550-600obrotów. Z góry wszystkim dziekuje za info

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    zrób analize spalin mozecos podpowie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    Chętnie bym zrobił analizę spalin lecz nie mam teraz możliwości auto jest całe rozebrane do lakierowania:) po za tym zapomniałem dodać ze jest popierdywanie z wydechu z para wodną i kapię woda z wydechu Auto sie wkręca na obroty jak szalone lecz na jałowym jak mówiłem kuleje podmieniałem dziś sądy niestety to też nie to zostały tylko wtryski nic więcej. Panowie czy ktoś z was miał już podobny przypadek? Bo widzę ze coś nie chetnie ; )

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a w którym miejscu masz nieszczelność z wydechu?? przed czy za sondami ??jak z ładowaniem na wolnych??sondy się nie przycinają??napięcie na przepływce zmienia się?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    Nie mam nieszczelności po prostu kapie woda z tłumika końcowego układ wydechowy jest jak najbardziej szczelny. Ładowanie dobre 13z hakiem sondy podmieniałem nie przycinają sie normalnie coś jakby źlę sterowało praca silnika jak jest zimny totalnie to chodzi na wolnych pięknie dopiero jak sie rozgrzeje i wylączy ssanie to sie zaczyna bujana cała karoserią trzęsie i tak jak pisze całkiem nie równo chodzi tłumik końcowy jakby czegoś brakowało nie chodzi jak np m52 sprawne tylko kuleje. Co do przepływki to testowałem ją już na różne sposoby nawet podmieniałem ze sprawnego m62 dalej to samo. jaki czujnik możę mieć jeszcze wpływ wykluczając Sondy Przepłwkę czujkę temperatury lewe powietrze też wykluczam bo naprawdę jest totalnie szczelny.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jak mało jeżdzisz to będzie ci kapało z wydechu a jak będzie zimno np w zimie jak dasz pogarach to będziesz miał mgłe za sobą
    ktos kiedyś napisał ze m60 nie jest tak aksamitny jak m62
    widziałem pare m60 i m62 które niby wszystko ok z nimi ale buda drżała
    jak bywasz w kr skontaktój się z x silverem lub banolem(miał e 34 b30 v8 w kombi)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    Jeszcze bede musiał sprawdzić rozrząd bo ostatni własciciel go robił ale nie mam pewności co to magików w naszym kraju może być ze wałki ktoś ustawił równoleglę do siebie np poprzez blokady inne niż do m60 m62 jak wiemy są inne niż do 6cyl i 4cyl? Możę to mieć wpływ na to ze silnik tak buja? no właśnie najlepiej jak ktoś by miał m60 w okolicy to mógłbym porównać. Jak narazie to m62 e39 bez vanosów mam które ma 600000km i naprawde motor chodzi w niej jak hybryda! A ta e34 m60 która ma 320000 kuleje.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    ja myśle że masz wszystko ok z silnikiem tylko może któraś poduszka lekko daje się we znaki.Co do porównania obu silników to już troche inne technologie i normy spalin
    Prywatnie dodaje od siebie że większość m60 z którymi się spotkałem nie chodziły tak aksamitnie jak m62 (niektóre były w e34 i były opisywane na 5er.pl jako jedne z najzdrowszych) tyle z mojego doświdczenia pzdr

Podobne wątki

  1. [silnik] Bardzo prosze o pomoc w diagnozie
    Przez fajfer_131 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 22:29
  2. [silnik] E65 735i N62 pomoc w diagnozie
    Przez Radek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 09:33
  3. LIVE DATA odczyt parametrów na biegu jałowym (INPA) m52 "Pomoc w analizie"
    Przez bialydaro w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 13:43
  4. Pomoc w ustawieniu gazu w m60
    Przez przemek22 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 14:15
  5. data produkcji
    Przez mario7 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2008, 20:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •