Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Swap m62 3.5 na 4,4 kilka problemow

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    Post Swap m62 3.5 na 4,4 kilka problemow

    Wlozylem silnik m62b44 w miejsce m62b35 i mam kilka problemow, 3.5 był na elektrycznej przepustnicy, 4,4 jest z linką jeszcze i w zwiazku z tym nie mam kickdowna-a pod pedałem i w zwykłym trybie skrzynia średnio ma ochote redukować mocno biegi, na sporcie jest w miare ok, jak podłączyć silniczek od tempomatu i asc bo też ich nie było przy 3.5 a w 4,4 byly.

    Lub droga opcja czy przepustnica z el wiązką jest taka sama w 3.5 i 4,4 bo jeśli tak to zmienie instalacje na silniku razem z przepustnicą

    Z gory dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    problem masz bo miałeś m62tu czyli z vanosami a włożyłeś bez vanosów a tam jest przepustnica na linkę, ogólnie to różnic jest sporo musisz mieć komplet z dawcy , wymienić pedał gazu na manualny plus przycisk pod kickdown i wiązkę do tego wiązki do silniczka przepustnicy asc i silniczek jak miałeś dsc to sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje to samo z tempomatem. M62tu ma wszystkie te rzeczy realizowane drogą elektroniczną przez przepustnice elektryczną która sterowana jest przez sterownik silnika a ten na pewno połączony jest w jakiś sposób z sterownikiem abs/asc/dsc. Ogólnie sporo pracy elektrycznej przy takim swapie bo mechanicznie w sumie to samo.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dokładnie, było by łatwiej wsadzic TU

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Wzucilem na silnik elektryczna przepustnice, kompa i wiązke z poprzedniego silnika, wszystko działa jak należy ale pojawił sie problem ze skrzynią, zmienia biegi ale dopiero przy lekkim puszczeniu gazu, komp od skrzyni został ten co był, na kompie od 3.5 m62 skrzynia odrazu wchodzi w tryb awaryjny, została ostatnia opcja dac kompa od 4,4 m62 po 98

    Wracajac do silnika inpa wyżuca 2 bledy vanosow ktorych fizycznie nie ma, błąd popełniłem bo myslalem że były m62 bez vanosa na elektrycznej przepustnicy a ktos wczesniej wzucił do tego auta słupek m62 3.5 bez vanosa na kablach od silnika z vanosem, w tamtym przypadku i tym silnik działa ok więc zostało tylko opanowanie skrzyni
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK

    Post

    Nie Bede zakładać nowego tematu napisze tutaj. Sprawa wyglada tak znajomemu padł silnik w X5 M62b44Tu czy bez problemu można np zrobić mu swapa z e39 m62b44 ale bez vanosa ? Pytam ponieważ jest taki silnik w bardzo dobrej kondycji. Bład vanosów napewno bedzie wystepował ale czy da sie go jakoś ominąć? z Góry dziekuje za podpowiedzi :)

    Niestety silniki m62 novanos szły tylko dwa lata chyba za dobre były :D no ale nie róbmy oto. I ja dalej pytam czy ten novanos podejdzie do tego x5 co z Tym błedem vanosów ewentualnie da rade to jakoś ominąć? czy skrzynia bedzie z Tym współpracować? Czekam na odpowiedzi :)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-10-2014 o 20:50

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez cartonik Zobacz posta
    Nie Bede zakładać nowego tematu napisze tutaj. Sprawa wyglada tak znajomemu padł silnik w X5 M62b44Tu czy bez problemu można np zrobić mu swapa z e39 m62b44 ale bez vanosa ? Pytam ponieważ jest taki silnik w bardzo dobrej kondycji. Bład vanosów napewno bedzie wystepował ale czy da sie go jakoś ominąć? z Góry dziekuje za podpowiedzi :)

    nie zrobisz, tz zrobisz ale bedzie drut, niech przełoży swoje glowice z vanosami do tego sprawnego silnika co ma i wszystko,

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez cartonik Zobacz posta
    I ja dalej pytam czy ten novanos podejdzie do tego x5 co z Tym błedem vanosów ewentualnie da rade to jakoś ominąć? czy skrzynia bedzie z Tym współpracować? Czekam na odpowiedzi :)
    Nie podejdzie, bledow nie ominiesz, skrzynia nie bedzie wspolpracowac- tak jak wczesniej juz zostalo napisane to calkiem inaczej sterowany silnik
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    25
    BMW
    brak
    Skąd
    Krasnystaw
    Witam!

    Chciałbym włozyć zamiast mojego m62tu silnik m62 bez vanosów. Czy jesli przerzuce cały osprzetz m62tu do m62 łacznie z el przepustnica to wszytsko mi zagra?

    Dodam, ze mam skrzynie manualna, wiec tutaj chyba jest jeden plus:)

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez fck44 Zobacz posta
    Chciałbym włozyć zamiast mojego m62tu silnik m62 bez vanosów. Czy jesli przerzuce cały osprzetz m62tu do m62 łacznie z el przepustnica to wszytsko mi zagra?
    Niestety nie
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    25
    BMW
    brak
    Skąd
    Krasnystaw
    Co wiec musze zrobić, zeby odpalić m62 non vanos w moim aucie?

Podobne wątki

  1. buczenie pod fotelem kierowcy plus kilka problemow
    Przez vegossj1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 18:34
  2. [mechanika] problemow ciag dalszy...
    Przez ricz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 25-09-2008, 21:02
  3. [mechanika] ciag dalszy problemow!!!
    Przez MARO777 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-12-2007, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •