Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: mikoda tarcze do 750 334mm

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Ja wolę zimmerman ate mi biły ale mikody też bym nie kupił zaufania nie mam

  2. #12
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    Każde tarcze mają zagorzałych zwolenników i przeciwników szczerze mówiąc np.po zimmermanie jadą po równo jedni allach jest wielki drudzy kto to kur.. wymyślił bosch niby pęka ate się krzywią ebc że masakrycznie drogie to samo dotyczy ori 750szt tak że co post to odmienna opinia prawdę mówiąc życie pokaże
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 21-08-2014 o 16:20

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    51
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kraków/Krzeszowice
    Święta racja Kruger32

    Ja jestem też od 10 lat na forum innej marki i tam w samochodach no, może o 200 kg lżejszych, ale też pojemności ok 3l i ok 200KM wszyscy pakują Mikody i są zadowoleni
    Żadnych dziwnych z nimi przygód nie ma.

    Także Mikody może w V12 ze względu na moc mogą się inaczej zachowywać ale do silników 2.8 i 3.0 powinny być OK

    Choć dużo zależy też od stylu jazdy i każdy przypadek jest zawsze inny.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Kiedyś miałem tarcze Mikody w Toyocie Camry. Po jednej trasie w góry i kilku hamowaniach z wyższej prędkości, tarcze dostały takiego bicia, że nadawały się na śmietnik. Nigdy w życiu tego nie założę, choćby nie wiem jak mnie przekonywano że to jest dobre.

    Od tamtej pory do swoich aut zakładam hamulce z ASO lub ATE i nigdy nie było problemu.
    Z tarczami z ASO się zgodzę ale z ATE nie, z własnego doświadczenia. ATE kupilem raz i więcej tego nie zrobię. Dostałem tarcze seryjnie krzywe. Więcej miałem przez to szkody niż pożytku, bo bicie mialem dalej i wymienialem dzieki tym tarczom wszystko po kolei. Po zrobieniu całej zawiechy, która niekoniecznie kwalifikowala sie do remontu wpadlem na pomysl zeby przetoczyc te tarcze (nowe tarcze). Po przetoczeniu problem ustał.

    Prawdę mówiąc teraz z tarczami to jest loteria. Co z tego że na pudełku będzie napis ATE, Bosh czy Brembo jak w środku chiński towar? Każda firma teraz to jedno i to samo - zależy na jaką partię się trafi. Sam testowałem ATE, BOSH, BREMBO, MEYLEi coś tam jeszcze - wszystko jedno wielkie gówno. Nie miałem jeszcze Zimermanna, Mikody i TRW. W każdym razie również jestem na etapie kupna przednich tarcz do swojego Longa i wezmę zapewne, którąć z tych trzech firm tylko dlatego, że ich nie miałem i sam na swoim przykładzie chcę je przetestować - liczę się jednak z tym, że będzie to to samo co inne firmy, które wymieniłem wyżej. Wypróbuje, dowiem się i podrzucę opinię.
    Ostatnio edytowane przez Pawel'88 ; 25-08-2014 o 14:54

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    różnica 100KM i 200-300kg masy to bardzo dużo dla hamulców :)

    ja podobnie wszystko już miałem w zasadzie i na razie aby zimmerman daje rade 7 miesięcy :)

  6. #16
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Długo czekały na montaż w końcu są zamontowane i pierwsze 1500km za nimi więc mogę się podzielić odczuciami .Tarcze przy odbiorze wyglądały bardzo solidnie widać że obrabiane i wyważane na CNC ,tarcze jak na razie (1500km) sprawują się wzorcowo efektywność hamowania znacznie wzrosła ,nie wiem ile w tym udziału miała wymiana płynu hamulcowego w układzie, nie zmieniałem klocków które były prawie nowe TRW. Nacinana tarcza z pewnością strasznie pyli przy miękkim klocku więc na przyszłość polecił bym coś twardszego ceramiczne ATE lub coś z gamy EBC .Tarcze jak na razie nie zaliczyły żadnej kałuży więc różnie to jeszcze może być. Na wykończeniu są też tarcze z tyłu i pewnie też pokuszę się o tego producenta .Mój post to wyłącznie moje doświadczenie i jest bardzo wskazane aby wypowiedziały się w wątku również inne osoby które zakupiły tarcze tego producenta a wiem że jest ich kilku wtedy dopiero jakość produktu będzie miarodajna
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 20-11-2014 o 21:14

  7. #17
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Niestety stare/ulozone do innych tarcz klocki na nowe tarcze to straszna kula w plot...

    1500km to jeszcze malo zrob okolo 10tkm, jak nic sie nie bedzie z nimi dzialo to juz do konca zywota powinny dawac rade :)

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #18
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Niestety stare/ulozone do innych tarcz klocki na nowe tarcze to straszna kula w plot...

    1500km to jeszcze malo zrob okolo 10tkm, jak nic sie nie bedzie z nimi dzialo to juz do konca zywota powinny dawac rade :)

    Klocki jak pisałem prawie nowe trw są miękie po 200 już ładnie leżały na tarczy wiadomo że gdzieś po tych 10tkm wyjdzie szydło z worka tylko w moim przypadku to jakieś 1.5 roku więc krótki opis pierwszych doświadczeń zapodałem bo dużo osób pytało na PW
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 20-11-2014 o 21:15

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Martine38
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    32
    BMW
    e38 M52b28
    Skąd
    Zabrze
    Witam, jak mogę się podzielić opinią o Mikodach. Założyłem kiedyś do e39 i po jakiś 8000 km zaczęły bardzo mocno bić. Może miałem pecha, ale do e38 już nigdy nie założe. Pozdr

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Ja smigam na tarczach ate. Kupowalem nowe od Kolegi ktory sprzedaje czesci tylko do bmw ori i dobre zamienniki. Tarcze byly pokryte cale jakas siwa farba. Zrobilem 7tys km i jest oki. Efektywnosc hamulcow jest dokladnie taka sama jak przed wymiana :) ale tarcze sie nie pokrzywily nie pekly itd.

Podobne wątki

  1. Tarcze tuningowe do 740/750...?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 19:01
  2. [hamulce] - tarcze mikoda
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •