Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Nierówna praca silnika po przejeżdżeniu baku na benzynie M60B30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Vlad
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    30
    BMW
    E38 3.0 V8
    Skąd
    Wrocław

    Post Nierówna praca silnika po przejeżdżeniu baku na benzynie M60B30

    Borykam się z problemem nierównej pracy silnika, myślałem że to cewki/świece itp ale na ten moment diagnosta mówi że to raczej nie to, świece nowe cewki błędu nie wywalają, silnik na wiekszych otwarciach przepustnicy działa prawidłowo, an ciepłym też jest generalnie dużo lepiej, problem nierównej pracy pojawia się na zimnym silniku na benzynie.

    Co ciekawe, jaja zaczęły się gdy zalałem pełny bak dobrego paliwa (auto na codzień jeździ na LPG stag300), pojeździłem kilka dni na samej benzynie i dokładnie od tego momentu zaczęły się problemy - rano auto na benzynie ledwo chodzi, na kilka garów, dopiero jak złapie temperature to zaczyna w miare normalnie pracować i po przełączeniu na LPG już się stabilizuje,

    i teraz przyszedł mi do głowy taki pomysł, bo ewidentnie śmierdzi też paliwem podczas tych problemów z rana - czy jest to możliwe że jak pojeździłem na benzynie to komputer się "przestawił/przesterował" i zaczał podawać inne dawki paliwa ? bo to tak wygląda jak by go zalewało na moje oko...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Na LPG jest OK więc problem jest po stronie układu zasilania benzyną i tam szukaj problemu. Jak śmierdzi benzyną tzn ,że nie spala i pewnie leją wtryskiwacze albo reduktor ciśnienia się skończył.Ogólnie komputer - parametry bieżące,kontrola ciśnienia paliwa bo sterownik aż tak się nie przestawia :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Może też być że gumki które trzymaja wtriskiwacze się pokończyły. Jeżeli jest dobrze jak sie rozgrzeje to może być ze tam na zimnym lewe powietrze łapie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bladyatl Zobacz posta
    Może też być że gumki które trzymaja wtriskiwacze się pokończyły. Jeżeli jest dobrze jak sie rozgrzeje to może być ze tam na zimnym lewe powietrze łapie.
    Przy nieszczelnościach problem by był też na LPG

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    do sprawdzenia; wtryski, przepływka, odma i sondy lambda
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  6. #6
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A spróbuj odpalić na LPG i sprawdź czy są takie same objawy jak na benzynie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    A spróbuj odpalić na LPG i sprawdź czy są takie same objawy jak na benzynie.
    W sekwencji tak można?
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Vlad
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    30
    BMW
    E38 3.0 V8
    Skąd
    Wrocław
    tak na ciepłym silniku odpala mi od razu na LPG, i problemu nie ma, największe jaja tak jak pisałem dzieją się na wolnych obrotach, na zimnym, na benzynie
    jak rano ruszam to nim telepie masakrycznie, ewidentnie chodzi na pare garów, dodaję gazu i zero reakcji ( tak jak by go zalewało w ciul ), w pewnym momencie już załapie i jedzie i pod obciążeniem pracuje już równo po przejechaniu powiedzmy kilkudziesięciu metrów i potem już jadę : podczas jazdy zero problemów, dojade do świateł zatrzymam się i znowu chodzi jak traktor, powoli się to normuje im jest cieplejszy, w końcu przełącza się na LPG i zaczyna chodzić na tyle "równo" ze na wolnych nie przygasa, trzyma z 800-900obr na jałowych i już dalej sie jedzie, jak się nagrzeje na maxa to moge przełączyć na benzynę i takiej tragedii jak rano nie będzie ale i tak chodzi znacznie gorzej na wolnych niż na LPG.


    przepływka sprawdzona już, wyczyszczona, silniczek krokowy także. tak jak pisałem wcześniej charakterystyczne jest to, że jak kupiłem auto i sobie jeździłem tylko na LPG (także włączając rano auto na benzynie ale nie jeździłem na benzynie dużo) - następnie "chciałem dobrze" - zalałem pełny bak vervy98 i wyjeździłem go - na trasie pięknie, pod obciążeniem pięknie, na wolnych zaczęła się porażka dokładnie od tego momentu...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    może kiczowa verve trafiłeś?? a tak na poważnie sondy i czujnik temp który daje sygnał do kompa

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Vlad
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    30
    BMW
    E38 3.0 V8
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    może kiczowa verve trafiłeś?? a tak na poważnie sondy i czujnik temp który daje sygnał do kompa
    tez to zakładałem jako pierwsze co, że ch... paliwo. ale zmieniłem juz 2 razy, zastosowałem też formułę stp do wtrysków która we wszystkich wczesniejszych autach zawsze pomagała przeczyścić układ paliwowy, ale bez zmian na wolnych obrotach - pod obciążeniem działa teraz nawet lepiej, ale na wolnych nadal kiła.

    przetrzepałem x tematów o nierównej pracy silnika i zaczynam podejrzewać jakieś nieszczelności, druga teoria to wtryskiwacze, dalej odma, sondy, regulator ciśnienia paliwa.... kurfa ile tego jest to mózg mi pęka, w fajnie by było nie wymienić pół auta jeśli się okaże że mogłem zdiagnozować jedną prostą rzecz zamiast kupić osprzętu za ciężką kasę :/

Podobne wątki

  1. Nierówna Praca silnika m60b30 V8
    Przez Hen w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 09:04
  2. [silnik] M30B35 nierówna praca na benzynie
    Przez matiswidnica w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 19:40
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  4. nierowna praca silnika na benzynie i LPG
    Przez michu740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:31
  5. nierowna praca silnika na benzynie i na LPG
    Przez michu740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 14:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •