Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Zaparowane szyby

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    113
    BMW
    Ex. BMW E32 730i
    Skąd
    Gliwice

    Zaparowane szyby

    Witam szanownych kolegów, po raz kolejny i zapewne nie ostatni zwracam się z prośbą o pomoc. Od kilku dni aura jak wiadomo jest nie sprzyjająca, strasznie pada. Zaczęły mi okropnie parować szyby w aucie, nawet jak jadę sam to wszystkie są zaparowane. Mocny nawiew powoduje tylko ze przednia jest tylko częściowo zaparowana, a widoczność przez tylna jest możliwa tylko po załączeniu ogrzewania tylnej szyby. Gdzie szukać problemu? Jak go rozwiązać. Dodam ze posiadam 2 strefowa klimę. Pozdrawiam

  2. #2
    Na poczatek wymien filtry p. pylkowe co sa zamontowane w przedniej masce. Nie sa tanie, ale konieczne.. Woz nie ma przeciekow? Chodzi mi o mokre dywaniki. Moze jezdzisz w mokrej kurtce - to tez czesta przyczyna

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    W sklepach można zakupić pochłaniacz wilgoci w granulkach - wsypujesz to cudo do pudełeczka plastikowego i zostawiasz w samochodzie. Najstarszym sposobem na wilgoć jest porozkładanie gazet (dzienników), taki papier też dobrze chłonie wilgoć.
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez ArtHurO
    W sklepach można zakupić pochłaniacz wilgoci w granulkach...
    ale to chyba nie tedy droga zeby w 7er jezdzic z gazetami. W Volvo 340d mialem rozsypany zwir dla kota, ale to bylo jakies 10 lat temu ;)

    Tak na powaznie, to filtry do wymiany i jazda z uchylonym szyberdachem (jesli masz). Trzeba usunac przyczyne - skutek przyjdzie sam

    Przepraszam kolego orson.
    Nie zauwazylem ze to porzadne E32!! Filtr p. pylkowy jest tani jak barszcz, ale trudno go wymienic. Jest pod schowkem.
    http://www.meeknet.co.uk/E32/Microfilter/Index.htm
    Tutaj jest link do procedury wymiany - niestety anglik, a w naszych lewostronnych jest troche latwiej. Nie ma pedalow po prawej stronie ;) Dobierasz sie od prawej - od pasazera pod schowkiem

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    ja stawiam na filtr pyłkowy osadzony za słupkiem środkowym (geometrycznie za panelem sterowania wentylatorów/ogrzewania).
    Miałem podobnie, że nie dało się jechać spokojnie. Po wymienie zrobiło się rewelacyjnie, nawet dla 5 osób w aucie szyby są czyste od pary i wilgoci
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    http://www.filtron.pl/pl/index.php?i...735i,L#idn3058

    Filtr K1031 instrukcja montażu po prawej stronie (zdjęcia i opis)

  7. #7
    Możesz sobie też zafundować w ASO preparat do czyszczenia szyb od środka działający rónież antyparująco. Kosztuje niewiele a po przetarciu nim szyb na trochę wystracza :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    90
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zabrze
    Mam pytanie czy w e32 były folie izolujące w drzwi chodzi mi od folię pomiedzy boczkiem drzwi a blachą? U mnie nie ma na żadnych może to być też powodem parowania szyb?

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Panowie ale nie w każdej jest ten filtr.Też mam klimę dwu strefową a filtra brak.Kiedyś czytałem o tym artykuł o parowaniu szyb i najprostszą przyczyną może być brud w samochodzie(ale myślę ze w Twoim przypadku tak nie jest :D ) I teraz gdzie szukać przyczyny jak filtra pyłkowego nie ma??Też go chciałem wymienić a tu zonk :razz: Chodź podczas jazdy mi nie parują.

    Rom86-tak były,ja mam w trzech furtkach bo z jednej ściągałem

  10. #10
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda

    Rom86-tak były,ja mam w trzech furtkach bo z jednej ściągałem
    W 3 E32? Bo ja widzialem 3 E32 i żadna nie miala foli! Moja juz ma hand made :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •