Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Różnice pomiędzy 750, a "zwykła" e38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa

    Post Różnice pomiędzy 750, a "zwykła" e38

    Mam pytanie jak w temacie - jakie są różnice pomiędzy 750, a "zwykłą" e38 (poza mechaniką oczywiście)?

    Ja dopatrzyłem się następujących:
    - skórzana deska rozdzielcza ze schowkami
    - skórzany tunel środkowy
    - słupki "B" z listwą drewnianą
    - panele oparć przednich foteli z listwą drewnianą
    - boczki drzwiowe z większą ilością skóry (także na uchwytach)
    - lampka wewnętrzna ze słupka "C" drewniana z dodatkowym oświetleniem "operowym"
    - dodatkowe oświetlenie nóg (4 dodatkowe lampki na wysokości podłogi)

    A na zewnątrz chyba tylko inna nerka...?

    Czy może coś jeszcze? Bo takie rarytasy jak opcjonalna elektryczna tylna kanapa, lodówka, ekrany na tyle itp. to i w "zwykłych" były jako opcja...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Jeszcze jest rączka od tylnego podłokietnika w drewnie, popielniczki tylne w drewnie, w standardzie jest comfort start.Z zewnatrz od zwyklej wersji to chyba tylko nerki odroznia tak jak pisales.Nie jestem pewien, ale chyba tez kazda 750 ma nivo.

  3. #3
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    750 to topowa wersja i rzecz jasna, że większość rarytasów miała w standardzie. Nie jest jednak powiedziane, że wymienione pozycje nie mogły być w słabszych silnikowo wersjach. 7er to segment premium i można sobie było indywidualnie skonfigurować wnętrze, oczywiście za odpowiednio wysoka stawkę ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #4
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )

    Post

    Skoro o drewnie, to jeszcze rączki w podsufitce.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    A to na pewno nie w kazdej są w drewnie.U mnie sa w skajce hehe

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ale chyba niezależnie od wersji silnikowej i zasobności portfela pierwszego właściciela, nigdy w wersjach z mniejszymi silnikami nie można było uświadczyć deski wykończonej "skórą" (ekoskórą niestety...), tylnych lampek w drewnie, drewnianych popielniczek w tylnych drzwiach, paska drewnianego na oparciach przednich foteli, czy też dodatkowego oświetlenia nóg. Tak samo z nerkami w chromie- rezerwacja tylko dla V12. Jeśli chodzi o wykończenie skórzane w dowolnej wersji zamawiając skórę nappa, którą od razu można poznać po innych przeszyciach foteli (większe płaty skóry) i lamówkach, dół deski rozdzielczej, tyły foteli i rączki w boczkach drzwiowych były obszyte skórą, jednak nadal nie było obszycia góry deski ani całych boczków drzwiowych.

    Fakt, że bywają auta dużo bardziej dopasione niż standardowe 5.4 (np. lodówka, chromeline w środku, trzecia strefa klimy). Ale wyżej wymienionych "smaczków" według mnie dokupić do innej E38 niż 750 się nie dało- mimo tylu przejrzanych stron, katalogów i ogłoszeń nigdy nie spotkałem się z tym, żeby te rzeczy fabrycznie w jakimś innym silniku były włożone. Jakie jest wasze zdanie?

    Cytat Zamieszczone przez Ronin Zobacz posta
    Skoro o drewnie, to jeszcze rączki w podsufitce.
    Rączki w podsufitce w drewnie były tylko kiedy w środku był pakiet chromeline, tj. obwódki chromowane wokół maskownic głośników na drzwiach, chromowane rygielki, gałka zmiany biegów ze skórą, drewnem i chromem, chrom wokół włącznika świateł awaryjnych i przełącznika centralnego zamka, na podłokietniku. Co więcej, fabrycznie pakiet ten wychodził ze srebrnymi wkładami przednich świateł- jest nawet taki zapis w ETK.

    Fabrycznie w 750 bez pakietu chromeline cykorłapki są obszyte skórą- to również kolejna cecha różniąca od pozostałych wersji.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 12-08-2014 o 21:28

  7. #7
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    A to na pewno nie w kazdej są w drewnie.U mnie sa w skajce hehe

    Tego to nie wiem. Te które widziałem były razem z chrom-line wewnątrz. Ja do swojej też w skórce wrzuciłem. Niby niewiele, ale jakoś tak lepiej wyglądają niż plastikowe ;D

  8. #8
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Co do wyglądu z zewnątrz różnice faktycznie na nerkach się kończą...no i n a dzwięku wydechu ale to juz nie wygląd :)
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  9. #9
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Jeżeli chodzi o deskę to poza 750 nie widziałem, ale tunele środkowe, boczki drzwiowe, drewniane popielniczki widywałem głównie w dopasionych longach 740i ewentualnie 740d.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #10
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Co więcej, fabrycznie pakiet ten wychodził ze srebrnymi wkładami przednich świateł- jest nawet taki zapis w ETK.
    Tego to nie wiedziałem :P

    Jeśli chodzi o dodatkowe drewienko (popielniczki i lampki), to widziałem kilka 740stek z tymi bajerami na pokładzie. Były to sztuki z Polski a także i DE. Na ile jest to fabryczny wypust, wiedzą tylko sprzedający (a może i nie) i właściciele.

Podobne wątki

  1. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  3. [E32] 750 LONG "w dobrym stanie"
    Przez Norbert08 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:37
  4. Wiązka pod DSP a zwykła- różnice
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 08:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •