Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Różnice pomiędzy 750, a "zwykła" e38

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Dzięki wszystkim za dyskusje i odpowiedzi:) Można powiedzieć, że wiele się nie pomyliłem pisząc pierwszego posta, w którym wymieniłem kilka elementów. Potrzebowałem tych danych, bo sam poruszam się "zwykłym" e38, a bardzo chciałbym skompletować wszystkie detale z 750. Chociaż popielniczki w drewnie jakoś nie do końca do mnie przemawiają - są takie trochę "oderwane" od reszty i trochę wstawione na siłę. Listwy na słupkach "B" i na oparciach mają swoje uzasadnienie i nadają "ciągłość" stylistyczną wykończenia, ale te popielniczki takie trochę z kosmosu. No ale to moje zdanie;) Może jak skompletuje już wszystko, to i na popielniczki się jednak zdecyduję:)

    A jeszcze takie pytanie - jak była 750 z sufitem M-pakiet, to jakie miała rączki cykorki? Z czego wykonane? I czy światełka w słupku "C" też wtedy były drewniane? Czy może były też wersje oświetlenia 750 w wersji czarnej?

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Lampki w drewnie z tyłu i z przodu(lampka z przodu miała drewniany pasek gdzie przyciski), tak samo popielniczki, rączka w drewnie to pakiet wyposażenia drewnianego(holzpaket).
    Lichtpaket obejmował dodatkowe oświetlenie na nogi z przodu i z tyłu

    Do czarnego sufitu bez holzpaketu były czarne lampki.
    Z holzpaketem z tyłu były całe drewniane(te z dodatkowymi lampkami u dołu) oraz przednia była czarna z drewnianym paskiem przy klawiszach.

    Rączki na podsufitce w V12 były obszyte. W przypadku pakietu drewnianego(pełnego co się rzadko zdarza) to co obszyte, było w drewnie. Przy czarnym suficie były one oczywiście czarne + drewno

    Z zewnątrz dodatkową rzeczą wyróżniającą V12 są jeszcze ramki wokół szyb bocznych i stopki lusterek.
    V12 jako jedyna miała to w połysku, a pozostałe wersje miały czarny mat
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Ale chyba niezależnie od wersji silnikowej i zasobności portfela pierwszego właściciela, nigdy w wersjach z mniejszymi silnikami nie można było uświadczyć deski wykończonej "skórą" (ekoskórą niestety...), tylnych lampek w drewnie, drewnianych popielniczek w tylnych drzwiach, paska drewnianego na oparciach przednich foteli, czy też dodatkowego oświetlenia nóg. Tak samo z nerkami w chromie- rezerwacja tylko dla V12. Jeśli chodzi o wykończenie skórzane w dowolnej wersji zamawiając skórę nappa, którą od razu można poznać po innych przeszyciach foteli (większe płaty skóry) i lamówkach, dół deski rozdzielczej, tyły foteli i rączki w boczkach drzwiowych były obszyte skórą, jednak nadal nie było obszycia góry deski ani całych boczków drzwiowych.

    Fakt, że bywają auta dużo bardziej dopasione niż standardowe 5.4 (np. lodówka, chromeline w środku, trzecia strefa klimy). Ale wyżej wymienionych "smaczków" według mnie dokupić do innej E38 niż 750 się nie dało- mimo tylu przejrzanych stron, katalogów i ogłoszeń nigdy nie spotkałem się z tym, żeby te rzeczy fabrycznie w jakimś innym silniku były włożone. Jakie jest wasze zdanie?



    Rączki w podsufitce w drewnie były tylko kiedy w środku był pakiet chromeline, tj. obwódki chromowane wokół maskownic głośników na drzwiach, chromowane rygielki, gałka zmiany biegów ze skórą, drewnem i chromem, chrom wokół włącznika świateł awaryjnych i przełącznika centralnego zamka, na podłokietniku. Co więcej, fabrycznie pakiet ten wychodził ze srebrnymi wkładami przednich świateł- jest nawet taki zapis w ETK.

    Fabrycznie w 750 bez pakietu chromeline cykorłapki są obszyte skórą- to również kolejna cecha różniąca od pozostałych wersji.

    U mnie jest "pakiet skór" (oprócz deski) tj pełne boczki skórzane,tunel,cały dół deski fabrycznie.Dokładałem tylko deskę w skórze.Więc istniała możliwość ''dopasu" w salonie ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Czyli były czarne wewnętrzne lampki ze słupka "C" z dodatkowym oświetleniem z 750??? Nigdy czegoś takiego nie widziałem... Ale pewnie wielu rzeczy nie widziałem;)
    I jak rozumiem, te dodatkowe 4 punkty oświetlające to nie był standard w 750? To był pakiet oświetlenia?

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Paweł 7 Zobacz posta
    Czyli były czarne wewnętrzne lampki ze słupka "C" z dodatkowym oświetleniem z 750??? Nigdy czegoś takiego nie widziałem... Ale pewnie wielu rzeczy nie widziałem;)
    I jak rozumiem, te dodatkowe 4 punkty oświetlające to nie był standard w 750? To był pakiet oświetlenia?
    Nie. Takich nie było. Były to zwykłe lampki tylko czarne. Nie miały dodatkowej lampki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Anatol Zobacz posta
    U mnie jest "pakiet skór" (oprócz deski) tj pełne boczki skórzane,tunel,cały dół deski fabrycznie.Dokładałem tylko deskę w skórze.Więc istniała możliwość ''dopasu" w salonie ;)
    Anatol, ale masz skórę Nappa mam rozumieć? Bo właśnie z nią montowane były boczki częściowo w skórze i reszta elementów, które wymieniłeś. Kolega miał kiedyś 740 z fabryczną skórą nappa, tunel, dół deski w skórze, tunel środkowy, tyły przednich foteli i rączki w boczkach też w skórze, jak na zdjęciach:







    Schowki i góra boczków (tam, gdzie są wysokotonowe głosniki) obszyte były tylko w 750, czy była oddzielna opcja w wyposażeniu? Jeśli tak, to jaki jest jej kod?

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Z zewnątrz dodatkową rzeczą wyróżniającą V12 są jeszcze ramki wokół szyb bocznych i stopki lusterek.
    V12 jako jedyna miała to w połysku, a pozostałe wersje miały czarny mat
    Fakt! O tym zapomniałem. Ale jest jeszcze jedna rzecz różniąca z zewnątrz 750tki od innych, występująca tylko w przedliftach, i też nie do końca jest jasne, czy od początku produkcji, czy od 1996 roku. Otóż mają aluminiową maskę, lżejszą o około 9 kg od stalowej- niezbyt dużo to odchudzanie dało, ale zawsze ;) Wyczytałem to kiedyś na zagranicznym forum, link tutaj: http://forums.bimmerforums.com/forum...t-1631201.html
    Na realoem było to do sprawdzenia, teraz nie mogę znaleźć, bo numer tej aluminiowej maski chyba jest już niedostępny, przynajmniej teraz tego nie widzę :(

  7. #17
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Skóra to Nappa.Dodam jeszcze ,że "boczki" pomiędzy drzwiami też są w skórze.

    Maskę taką "wykryliśmy" lata temu u Kronosa (e38 przedlift) na 2 zlocie .

    Druga od prawej.

    http://www.olejus1.webd.pl/2zlot/zlot2.JPG

  8. #18
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Taka aluminiowa maska to chyba rarytas bo nigdzie nie mogę się jej doszukać na aukcjach. Jako zabezpieczenie przed rdzą na odbitym lakierze to dobra alternatywa dla zwykłej.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    To prawda, sam o istnieniu aluminiowej maski w E38 nie miałem pojęcia do momentu, kiedy kupowałem przedliftowe V12 i czujnik lakieru (mam elektroniczny, ale tylko do stalowej karoserii) zwariował, nie podając żadnego odczytu ani na zewnątrz, ani od spodu maski. Mam duuużo małych odprysków, ale za to rdzy nigdzie ;) I mega dziwne wrażenie jest jak się ją podnosi, bo zawsze przyzwyczajony byłem do tego, że jest co chwycić, a te minus 9kg przy podnoszeniu różnicę robią.

    Szukałem jeszcze przed chwilą śladów po istnieniu tego na realoem, bo jak za pierwszym razem to sprawdzałem, były dwie opcje maski, teraz do każdej wersji silnikowej, niezależnie od rocznika jest tylko "pokrywa silnika stalowa".

    Ale za to pod 23 numerem zostało rozróżnienie podnośników hydraulicznych maski: http://realoem.com/bmw/showparts.do?...10&hg=41&fg=35
    Dla samochodów z Pokrywa silnika stalowa
    23 Siłownik pneumatyczny 800N 2 51238150077 $44.37
    Dla samochodów z Pokrywa silnika aluminiowa
    23 Siłownik pneumatyczny 580N 2 51238174152 $42.50


    Przy okazji zapytam, czy zamawiając shadowline do 750, miała ona wtedy wszystkie czarne listwy wokół szyb lakierowane w połysku?
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 13-08-2014 o 19:48

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Tak jeszcze analizowałem ten wątek:

    Klubowicz Anatol napisał: "U mnie jest "pakiet skór" (oprócz deski) tj pełne boczki skórzane,tunel,cały dół deski fabrycznie.Dokładałem tylko deskę w skórze.Więc istniała możliwość ''dopasu" w salonie ;)"

    Hmm... Ale to nie jest chyba to samo co w 750 - bo z tego co dobrze widzę pakiet "skóra" owszem obejmował tunel środkowy, cały dół deski rozdzielczej ze schowkami, ale już boczki nie są takie jak w 750, bo fragment powyżej listwy drewnianej na drzwiach w tym "skórzanym pakiecie" jest plastikowy, a nie skórzany jak w 750.

Podobne wątki

  1. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  3. [E32] 750 LONG "w dobrym stanie"
    Przez Norbert08 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:37
  4. Wiązka pod DSP a zwykła- różnice
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 08:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •