Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: 750i 97' calypsorot

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post 750i 97' calypsorot

    Witam i ja z kolejną 7 ;)

    W domu przewinęło się już sporo siódemek. Tata w dzieciństwie zepsuł mi świadomość motoryzacyjną, bo w latach 97-99 woził nas czarną E32 735i w manualu, kiedy miałem niecałe 10 lat- do dziś pamiętam jakie to auto wrażenie na mnie robiło, jak przyśpieszało, jaką przepaść robiło w porównaniu z tym, co wtedy po polskich drogach jeździło. Płakałem jak bóbr jak ją sprzedawał :D A nostalgia do serii 7 została na zawsze.

    Później przewinęły się jeszcze dwie E32 i kilka E38. Jak zdałem prawko jeździłem 3.0d i 4.4, a i projekt E38 z silnikiem S62 zrealizowałem :)
    Później były czasy kategorycznego pozbycia się 7, bo awaryjne, bo dużo palą, jednak koniec końcem zawsze czy to ja czy Tato do 7 wracamy. Nawet na Siostrę przyszedł czas i na forum zawitała :-)

    W pewnym momencie, tęskniąc za 7, trafiłem w ogłoszeniu w zachodnich Niemczech V12, które zawsze kusiło ;) Zostało sprowadzone przeze mnie w kwietniu, dwóch właścicieli w Niemczech, 299000 km w chwili zakupu, książka serwisowa prowadzona do 2012r., do 280000km. Przejechałem po nie prawie 2200 km, ale opłacało się ;)

    Auto całe w oryginalnym lakierze, żaden (!) element nie lakierowany powtórnie, rdzy zupełnie brak, nawet w newralgicznych miejscach. Na masce, zderzaku i lusterkach trochę odprysków, ale dopóki nie rdzewieje nie chcę tego ruszać.

    Na razie planów jako takich nie mam, ma zostać w oryginale. Auto przeszło przegląd zerowy bez żadnego problemu, na szarpakach nic nie wykazało. Upierałem się, że coś jest nie tak i zaprzyjaźniony mechanik znalazł dwie zużyte tuleje w przednich wahaczach- 100 zł za części, nieźle jak na 17to letnie zawieszenie. Oprócz tego wymieniłem olej w silniku, skrzyni i tylnym moście oraz filtry oleju i powietrza (paliwa jeszcze czeka na montaż). Założyłem nowe podszybie, szkła przednich reflektorów i żarniki xenonów.



















    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 24-10-2014 o 23:19

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    159
    BMW
    735i (e38) M62B35 manual
    Skąd
    Wrocław/Częstochowa
    Piękna! Gratuluję takiego egzemplarza. Bardzo ciekawy kolor. Wnętrze też wygląda na bardzo zadbane. Szczególnie podoba mi się stan lakieru w Twoim samochodzie i właśnie jego mało spotykana barwa. I do tego, że ma czarne progi i dolne części zderzaków - dla mnie to wygląda 100 razy lepiej niż wersja z lakierowanymi elementami. I jeszcze te klimatyczne pomarańczowe kierunki wszystkie i czarne wkłady reflektorów - wszystkie pięknie współgra z kolorem nadwozia. Ogólnie zmieniłbym tylko kierownice na M-pakiet, bo masz już fotele contursize - pasowałoby jedno do drugiego:)

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    W I T A M


    Piękna :p

    jedyna moja uwaga to zmienił bym tylne lampy na kryształki by nadać autku swierzości
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja zmieniłbym tylko kierownicę na serducho! Kolor rewelacja, w słońcu jasny, w pochmurne dni ciemniejszy :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    165
    BMW
    BMW X3
    Skąd
    Trójmiasto
    Witamy serdecznie! :-) Prześliczne autko, zakochałem się we wnętrzu :-)

  6. #6
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witam i gratuluję...bardzo ładne i zadbane E38...ma w sobie to coś...środek bajka...lakier kwestia gustu, ale pięknie współgra z tym beżowym środkiem...

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Łukasz... 7 jest jak nałóg :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Mój kolor, moje wnętrze....... nie moje auto ;(
    Gratuluje pięknej sztuki i życze bezawaryjnego użytkowania
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Dziękuję serdecznie za wszystkie opinie! :-)

    Tuczi, masz absolutną rację, z tego się nie da wyleczyć :D

    Do listy zakupów doszły ostatnio listwy zgarniające pod przednie drzwi, ale i na drzwiach tylnych będę musiał niedługo wymienić, bo prawa tylna zaczyna odstawać, nawet na zdjęciu widać.

    I zrządzenie losu, które spotkało mnie już jakiś czas temu, a napsuło wiele krwi, ale mam "szczęście" do takich przygód- nocą w bok auta wpakowała mi się biegnąca mała sarna. Chociaż specjalnie wolno jechałem, z 60 może. Ale ona była cwana, bo mi wbiegła w błotnik z prawej. Śmieję się do dzisiaj, że jakbym jechał szybciej to by nie zdążyła ;) Tyle dobrego, że zwierzak odbił się i pobiegł dalej, bo jak wysiadłem śladu po niej nie było, ale mam kilka wgnieceń na przednich i tylnych prawych drzwiach (przytuliła się kopytami...), plus wgniecenie przy prawym kierunkowskazie na błotniku... Muszę to jakoś w łódzkim ogarnąć bez malowania. Na razie byłem w jednym "warsztacie" (ulotkę dorwałem w firmie, gdzie kupuję czasem kosmetyki i pasty polerskie) i wyszedł jakiś śmieszny pan z małej drewnianej szopy, popatrzył, pomlaskał, powiedział jakie ładne auto i zawołał 1200 zł "bo roboty jest na cały dzień". Później jeszcze się dowiadywałem i podobno słaby z niego fachowiec (ale cena konkretna, a co!), będę musiał poszukać kogoś kto się tym odpowiednio zajmie, może przy okazji za mniejsze pieniądze.

    Pozdrawiam wszystkich!

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ja także gratuluje.

    Auto robi duże wrażenie a doznania z jazdy za kierownica nieziemskie (miałem okazje wypróbować).

    Magia V12 dopadła mnie także na całego i mam nadzieje ze za parę miesięcy podobny rodzynek uzupełni moje skromne szeregi 7er !

    W okolicach Bielska Białej był kiedyś jakiś dobry specjalista od wygniatania.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Podobne wątki

  1. [E65/66] E66 750i
    Przez prokennycool w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 18:04
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 11:41
  3. Tarcze i klocki hamulcowe z E32 750i do E38 750i
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •