Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: termostat- mala informacja

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL

    termostat- mala informacja

    wiatm nie tak dawno pisalem o tym ze moje 3.0 V8 cos za duzo mi pali i zastanawialem sie wspolnie z wami dlaczego a chodzilo o to ze spalanie nie schodzilo ponizej 18 litrow a w zasadzie komputer pokazywal 18,6 L czy to trasa czy miasto prawie tak samo. Ostatnio wymienilem termostat bo auto dlugo mi sie nagrzewalo,cieple powietrze w srodku bylo letnie a jak lecialem trasa wskazowka nie osiagala polowy skali. Po wymianie termostatu jest elegancko cieplo w srodku,auto nagrzewa sie szybko a spalanie spadlo do 14 litrow (srednie) a na trasie nawet mniej. Jest dobrze panowie. Pozdrawiam. Jedna rzecz a ile korzysci.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Mama takie pytanie, jakiej firmy kupiles termostal i ile dales. Gdyż ja sie dowiadywalem w servisie i krzykneli 310zł :what: za sam termostat....

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: termostat- mala informacja

    Cytat Zamieszczone przez paulo79
    wiatm nie tak dawno pisalem o tym ze moje 3.0 V8 cos za duzo mi pali i zastanawialem sie wspolnie z wami dlaczego a chodzilo o to ze spalanie nie schodzilo ponizej 18 litrow a w zasadzie komputer pokazywal 18,6 L czy to trasa czy miasto prawie tak samo. Ostatnio wymienilem termostat bo auto dlugo mi sie nagrzewalo,cieple powietrze w srodku bylo letnie a jak lecialem trasa wskazowka nie osiagala polowy skali. Po wymianie termostatu jest elegancko cieplo w srodku,auto nagrzewa sie szybko a spalanie spadlo do 14 litrow (srednie) a na trasie nawet mniej. Jest dobrze panowie. Pozdrawiam. Jedna rzecz a ile korzysci.
    Przeciez to jasne jak slonce ze niedogrzany silnik chodzi ciagle na ssaniu- wiec zuzycie paliwa rosnie, a jak tak dluzej jezdziles to kazdy przejechany kilometr na niedogrzanym silniku powodowal jego zuzycie tak jak w normalnych warunkach 10km ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez przemek22
    Mama takie pytanie, jakiej firmy kupiles termostal i ile dales. Gdyż ja sie dowiadywalem w servisie i krzykneli 310zł :what: za sam termostat....
    Termostaty do M60 to groszowe sprawy ;) - do M62 sa duzo drozsze, 300-400zl to normalka.
    Zakladam ze podali ci cene termostatu do M62, do M60 to wydatek jakis 50zl
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    tak kolego jest to jasne jak slonce jak wiekszosc problemow na tym forum

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar swobi.
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    48
    Cytat Zamieszczone przez paulo79
    tak kolego jest to jasne jak slonce jak wiekszosc problemow na tym forum
    Podejrzewam że chodzi o to, że na wskaźniku temperatury widziałeś że nie trzyma jej dobrze.Więc większe spalanie jest tu jasne.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mik735
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    735i M62
    Skąd
    lubuskie
    mnie się wydaje że dla laików nie jest to takie jasne wiec dzięki paulo za info :D

  8. #8
    zawsze mozecie liczyc na pomoc na tym forum. Wyrozumialosci ;) :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez przemek22
    Mama takie pytanie, jakiej firmy kupiles termostal i ile dales. Gdyż ja sie dowiadywalem w servisie i krzykneli 310zł :what: za sam termostat....
    Termostaty do M60 to groszowe sprawy ;) - do M62 sa duzo drozsze, 300-400zl to normalka.
    Zakladam ze podali ci cene termostatu do M62, do M60 to wydatek jakis 50zl
    No nie wiem czt 50zł..., podali mi po numerach nadwozia wiedz chyba dobrze

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    niewiem jakiej jest firmy ale sprawdze bo mam w aucie pudelko.Dostalem go razem z autem,wiec nie musialem kupywac. Przeprowadzilem eksperymencik z tym spalaniem i podzielilem sie z innymi w razie gdyby ktos mial wymienic termostat i zwleka z jego wymiana. W moim przypadku auto nagrzewalo sie dosc dlugo,na miescie osiagal temperature ale trwalo to troche,jak polecialem w trase to niestety nie chcial sie zagrzac i to sklonilo mnie do jego wymiany. Teraz nagrzewa sie w momencik.Takze panowie nie zwlekajcie z jego wymiana. Ta informacja jest dla tych ktorzy nie wiedza o tym.A co do spalania:przed wymiana termostatu- za 50zl gazu 100-110 km po miescie, po wymianie termostatu za 50 zl gazu 155 km na miescie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •