Witam,

Właśnie jestem świeżo po zakupie E66 750Li. Jest to moja druga "siódemka" po klikuletniej przerwie. Wcześniejsza była E38 750i. Mam tak dobre wspomnienia po tamtym egzemplarzu, że postanowiłem zakupić obecny.

Różnica w komforcie jazdy jest znaczna na plus w porównaniu z E38, co rekompensuje dla mnie brak tej charakterystyczej dla BMW ukośnej konsoli centralnej, która zawsze bardzo mi się podobała. Fajnie, że BMW postanowiło powrócić do tego w nowszych modelach.

Chciałbym doprowadzić to auto do pełnej sprawności technicznej, bo męczy mnie jak wiem, że coś tam jest nie do końca ok.
Pierwsze 4 tys. km wyłoniło kilka usterek, z którymi będę musiał sobie poradzić. Mam nadzieję, że pokonam te wyzwania przy wsparciu kolegów z forum.
Z zawodu jestem elektronikiem i nigdy usterki w nowoczesnych samochodach nie były dla mnie problemem do czasu, kiedy zacząłem poznawać E66 ;-)
Nie sądziłem przed zakupem, że to aż tak skomplikowany samochód. Niemniej jednak nic mnie nie powstrzyma przed samodzielnym pokonaniem usterek w moim aucie :-)

Parę fotek na szybko poniżej. Później będą lepsze :-)
















Do zrobienia w najbliższym czasie:
- czujnik poziomowania świateł, bo przestaje działać i wtedy światła świecą za wysoko, albo 3m przed autem,
- uszczelniacze zaworowe,
- regulacja radaru do tempomatu, bo czasem na autostradzie łapie auta na prawym pasie i hamuje (strasznie wkurzające...)
- uszkodzona kamieniem kamera Night Vision,
- nie zawsze działające otwieranie/zamykanie drzwi bez kluczyka.


Pozdrawiam
Marek