Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Szarpanie przy dużym obciążeniu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    DG

    Post Szarpanie przy dużym obciążeniu

    Witam,

    mam problem z którem nie umiem ja, ani mój mechanik, sobie poradzić.

    Mianowicie odcina zapłaon pod obciążeniem. CO ciekawe inaczej na benzynie a inaczej na LPG.


    Praca na LPG
    Na biegu jałowym kręci się do końca obrotomierza bez zająknięcia, to samo na 1 biegu, na dwójce zaczyna szarpać przy ok 5tys, na 3 biegu juz przy ok 4,5tys,
    na 4 przy ok 4 tyś.

    Praca na benzynie
    Na biegu jałowym kręci się do końca obrotomierza bez zająknięcia, na 1 biegu ok 5tys, na 2 biegu juz przy ok 4,5tys.

    Więc o wiele wcześniej niż na LPG.

    Szarpanie:
    nie jest to wypadnięcie 1-2 cylindrów, to jest permanentne odcięcie całego silnika na ok 0,2-0,3 sekundy. Ale w momencie ostrego przyspieszania jest takie szarpnięcie że można zęby wybić o kierownice.

    Przejechałem się z mechanikiem z podpiętym kompem, po wyzerowaniu błędów po kilku szarpnięciach pokazuje 0 błędów.

    Normalnie były takie błędy:
    awaria wentylatora chłodnicy klimatyzacji
    sonda lambda przekroczenie wartości maksymalnych

    Świece wymienione na nowe, cewki mechanik obejrzał dokładnie i powiedział że wg niego są OK.


    CO TO MOŻE BYĆ DO CHO...RY ???
    bo już pomału tracę cierpliwość...

    Proszę o pomoc

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    DG
    Odświeżę temat...

    przeszukąlem jeszcze raz forum i znalazłem temat:
    http://7er.pl/showthread.php/35543-S...%99dko%C5%9Bci

    czytałem go wcześniej ale u mnie nie wyskakiwał tryb awaryjny ani nie było wody więc myślełem że to co innego, ale przyjrzałem się dokładnie filtrowi powietrza, i zobaczyłem że na wysokości wylotu tej rurki od pompy powietrza jest jakby nalot, rdzawy kolor.
    Ściągłem tą rurkę, zaślepiłem otwór i pojechałem zobaczyć rezultat i..... moje auto zabaczyło wkońcu 200km/h na blacie :)

    Więc znamy już powód, dostaje się woda i przepływomierz wariuje. Na niemieckim forum kolesie sugerują by wymienić zawory odcinające (Absperrventilen) i pompę z rurkami. Podobno nastepuje kondensacja wody i ona się zbiera w tej pompie.
    Więc mam teraz pytania:

    1 - czy mogę odpiąć tą rurkę od pompy powietrza na stałe (kolega mechanik mówił żeby NIE, bo coś będzie nie tak z ciśnieniem oleju ???). Jaka wasza opinia.

    1a - Odp. NIE. Co mam wymienić? Samą pompę i rurki do niej, czy jeszcze zawory odcinające? Może da się te zawory wyczyścić?
    1b - Odp TAK. Jaki to będzie mieć wpływ na pracę silnika / spalanie?

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Kolego jak możesz zrób foto gdzie dokładnie miałeś ten nalot, na przyszłość może komuś się to przyda...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    DG
    witam,

    zakończę temat, może się komus przyda...

    Szarpanie było wyłołane zalewaniem wodą przepływki (jak dostawała wodę to odcinało). Skąd woda w przepływce? Z filtra powietrza.
    Skąd woda w filtrze powietrza? Z pompy recyrkulacji spalin (wchodzi taki wąż z boku obudowy filtra powietrza).
    Skąd woda w tej pompie? Z silnika. Ską woda w silniku? Zawalone odmy nie odprowadzały wilgoci, ta się zbierała i została odprowadzana do tej pompy.
    POd małym obciążeniem silnik pracował normalnie, pod dużym pompa wkręcała sie na wieksze obroty i pchała wodę do filtra a tam razem z powietrzem szło na przepływkę która głupaiła.

    Naprawa:
    najlepiej: wymienić odmy, pompę i przepływkę ale... silnik u mie "suszył" się ok 1000km aż w końcu zrobiłem długą trasę i się "wygrzał".
    Więc najpiej zrobić odmy, pojeździć ze 2tys km ostrożnie, potem wyjąć pompę osuszyć i sprawdzić czy żyje, to samo z przepływką (najlepiej wymienić oba ale to drogo...).

    Mam nadzieję że komuś pomogę, bo ja straciłem na to kupę czasu i nerwów a pomoc na forum żadna... wyczytałem na niemieckim...

    Teraz auto śmiga i nawet na 3 biegu idzie do odcięcia....

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    I to mi się podoba,jak ktoś rozwiązuje problem i opisuje to do końca.POZDRAWIAM

Podobne wątki

  1. [silnik] Szarpanie, przerywanie, brak mocy przy dużej prędkości.
    Przez Guzio83 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 22:11
  2. [skrzynia] 5hp18 szarpanie (ślizganie) przy redukcji na 2
    Przez Adrian1031 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-07-2012, 07:10
  3. Szarpanie przy 100 km/h 2250 RPM
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 22:26
  4. [silnik] Szarpanie przy przyspieszaniu
    Przez Jawa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 16:09
  5. Automat, luzy na wale i szarpanie przy zmianie biegów
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •