Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9

W±tek: 750i N62TU B48 - po d³u¿szym postoju na biegu ja³owym dym z wydechu... Brak pomys³ów

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Kecaj
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Sk±d
    O¿arowice

    Post 750i N62TU B48 - po d³u¿szym postoju na biegu ja³owym dym z wydechu... Brak pomys³ów

    Sprawa ma siê tak:
    Silnik (N62TU B48 - E65 750i), zagrzany, samochód stoi w miejscu, motor pracuje na biegu ja³owym kilka minut, po czym dodajê gazu i z wydechu wylatuje chmura niebieskiego dymu, jego zapach ewidentnie wskazuje na olej w spalinach. Przy ostrej je¼dzie dymu nie ma wcale, przy gazowaniu na postoju równie¿, jedynie po d³u¿szej chwili pracy na biegu ja³owym i przegazowaniu.
    Dziwne jest to, bo przy pier¶cieniach pali³by olej non-stop i dym by³by non-stop, przy uszczelniaczach znowu przy odpalaniu powinien pu¶ciæ ob³ok z wydechu. A tu nic z tych rzeczy, tylko tak jak wy¿ej opisa³em.

    Auto mia³o niedawno zmieniany olej, na dedykowany Motul 5W30 LL04 no i w sumie tyle. Zdarza siê, ¿e stoi kilkana¶cie minut na odpalonym silniku w miejscu, ale ew. przegrzanie spowodowane niedomaganiem wentylatorów lub jak±¶ awari± w uk³adzie ch³odniczym, by³oby sygnalizowane jakim¶ alertem na desce rozdzielczej, lub monitorze iDrive, wiêc to raczej wykluczam.

    Jakie¶ pomys³y?
    Mo¿e to jaka¶ bol±czka tych silników, której siê nie doszuka³em?
    Wszelkie sugestie mile widziane ;)
    Pozdrawiam

    Nikt nie bêdzie mi mówi³, jak mam ¿yæ, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podzia³ami je¶li chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Sk±d
    Dolny Slask
    Typowy objaw padnietych uszczelniaczy zaworowych.

    Tak, to bolaczka wszystkich silnikow V8 serii N62 w ktorych olej wymieniany byl co 30tkm.

    Ka¿dy cz³owiek jest jak ksi±¿ka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkowaæ te z³e !!!

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar euro_tuned
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Sk±d
    Kraków

    Post

    Klasyczny objaw padniêtych uszczelniaczy zaworowych. Typowa usterka V8 benzyny w E65. Ja mia³em takie same objawy. Wymiana pomog³a. Ju¿ nie by³o strachu patrzeæ w lusterko wsteczne czy jest chmura dymu ;)

    http://7er.pl/showthread.php/15980-e...-uszczelniacze

    Tu masz encyklopedie na ten temat. Kilkana¶cie osób ju¿ przerabia³o temat.
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 04-08-2014 o 22:10

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Sk±d
    okr
    Potwierdzê tylko to co koledzy wy¿ej napisali- do wymiany uszczelniacze zaworowe. Poszukaj dobrego warsztatu zajmuj±cego siê bmw to zrobi± Ci to bez zdejmowania g³owic. A z tego co s³ysza³em to jest to typowa bol±czka nie tylko silników v8 n62, ale ca³ej serii benzynowych silników n**.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Za czasów jak kupi³em swoje e66 to mi przez to dymienie co drugi mechanik remont chcia³ robiæ albo proponowano wymianê silnika ;). Ja upar³em siê przy uszczelniaczach i jako pierwszy wymieni³em w zak³adzie polecanym w innym dziale ( tam tylko potwierdzili ¿e to uszczelniacze). Nie pomyli³em siê , po wymianie problem usta³ i autko nie bierze grama oleju i nie dymi. Na dzieñ dzisiejszy jeden z ³atwiejszych zabiegów do usuniêcia w silnikach n62- oczywi¶cie dla ogarniêtych mechaników.

    B.-±d¼ M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedy¶ kupiê ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Sk±d
    DZG
    Blog
    1
    Nie w ka¿dym przypadku wymiana samych uszczelniaczy bez ¶ci±gania g³owic pomaga.

    Niekiedy "walniête" s± tak¿e prowadnice uszczelniaczy i temat mo¿e powróciæ dosyæ szybko.

    Test uszczelniaczy powinien zrobiæ ka¿dy przy zakupie samochodu bo jest to na pewno powa¿ny argument na opuszczenie ceny samochodu i jeden z powa¿niejszych problemów tego silnika.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odno¶nie funkcjonowania forum, wspó³pracy ...
    Proszê o kontakt ze mn± .!


  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Kecaj
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Sk±d
    O¿arowice
    Tak, tylko ¿e samochód by³ kupiony w Maju i nic takiego nie mia³o miejsca. Problem wyszed³ niejako po wymianie oleju, jaki¶ miesi±c temu.

    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Na dzieñ dzisiejszy jeden z ³atwiejszych zabiegów do usuniêcia w silnikach n62- oczywi¶cie dla ogarniêtych mechaników.
    W Klinice BMW powiedzieli mi za to 4000z³. Du¿o czy ma³o?

    Nikt nie bêdzie mi mówi³, jak mam ¿yæ, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podzia³ami je¶li chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cena wydaje mi sie ok... Ja zrobi³em to 2 lata temu za 1600z³ ;) ale zapotrzebowanie aut na ten zabieg podnios³o cenê ;/

    B.-±d¼ M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedy¶ kupiê ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2013
    Posty
    34
    BMW
    e63 650i
    Sk±d
    Szczecin
    U Kordelasiñskiego w Skarszewie p³aci³em 3000z³ rok temu. Na chas³o "cz³onek klubu 7er" dawali 10% zni¿ki dziêki Jakubowi. Mam nadziejê, ¿e dalej to kultywuj±.
    Nale¿y pamiêtaæ, ¿e wymianie przy tym zabiegu ulegn± te¿ uszczelki pod pokrywami zaworów, pod pokrywami ³añcuchów, rury od odmy i jakie¶ inne drobiazgi.

Podobne w±tki

  1. M30 ga¶nie po d³u¿szym postoju
    Przez tequila1909 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 20:39
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 14:04
  3. [silnik] Nierówna praca silnika na biegu ja³owym
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 15:22
  4. [hamulce] ABS umar³ . brak pomys³ów
    Przez kanap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 20:44
  5. Drgania na biegu ja³owym i zalane ¶wiece
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 13:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •