Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 750i N62TU B48 - po dłuższym postoju na biegu jałowym dym z wydechu... Brak pomysłów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice

    Post 750i N62TU B48 - po dłuższym postoju na biegu jałowym dym z wydechu... Brak pomysłów

    Sprawa ma się tak:
    Silnik (N62TU B48 - E65 750i), zagrzany, samochód stoi w miejscu, motor pracuje na biegu jałowym kilka minut, po czym dodaję gazu i z wydechu wylatuje chmura niebieskiego dymu, jego zapach ewidentnie wskazuje na olej w spalinach. Przy ostrej jeździe dymu nie ma wcale, przy gazowaniu na postoju również, jedynie po dłuższej chwili pracy na biegu jałowym i przegazowaniu.
    Dziwne jest to, bo przy pierścieniach paliłby olej non-stop i dym byłby non-stop, przy uszczelniaczach znowu przy odpalaniu powinien puścić obłok z wydechu. A tu nic z tych rzeczy, tylko tak jak wyżej opisałem.

    Auto miało niedawno zmieniany olej, na dedykowany Motul 5W30 LL04 no i w sumie tyle. Zdarza się, że stoi kilkanaście minut na odpalonym silniku w miejscu, ale ew. przegrzanie spowodowane niedomaganiem wentylatorów lub jakąś awarią w układzie chłodniczym, byłoby sygnalizowane jakimś alertem na desce rozdzielczej, lub monitorze iDrive, więc to raczej wykluczam.

    Jakieś pomysły?
    Może to jakaś bolączka tych silników, której się nie doszukałem?
    Wszelkie sugestie mile widziane ;)
    Pozdrawiam

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Typowy objaw padnietych uszczelniaczy zaworowych.

    Tak, to bolaczka wszystkich silnikow V8 serii N62 w ktorych olej wymieniany byl co 30tkm.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Post

    Klasyczny objaw padniętych uszczelniaczy zaworowych. Typowa usterka V8 benzyny w E65. Ja miałem takie same objawy. Wymiana pomogła. Już nie było strachu patrzeć w lusterko wsteczne czy jest chmura dymu ;)

    http://7er.pl/showthread.php/15980-e...-uszczelniacze

    Tu masz encyklopedie na ten temat. Kilkanaście osób już przerabiało temat.
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 04-08-2014 o 22:10

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Potwierdzę tylko to co koledzy wyżej napisali- do wymiany uszczelniacze zaworowe. Poszukaj dobrego warsztatu zajmującego się bmw to zrobią Ci to bez zdejmowania głowic. A z tego co słyszałem to jest to typowa bolączka nie tylko silników v8 n62, ale całej serii benzynowych silników n**.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Za czasów jak kupiłem swoje e66 to mi przez to dymienie co drugi mechanik remont chciał robić albo proponowano wymianę silnika ;). Ja uparłem się przy uszczelniaczach i jako pierwszy wymieniłem w zakładzie polecanym w innym dziale ( tam tylko potwierdzili że to uszczelniacze). Nie pomyliłem się , po wymianie problem ustał i autko nie bierze grama oleju i nie dymi. Na dzień dzisiejszy jeden z łatwiejszych zabiegów do usunięcia w silnikach n62- oczywiście dla ogarniętych mechaników.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie w każdym przypadku wymiana samych uszczelniaczy bez ściągania głowic pomaga.

    Niekiedy "walnięte" są także prowadnice uszczelniaczy i temat może powrócić dosyć szybko.

    Test uszczelniaczy powinien zrobić każdy przy zakupie samochodu bo jest to na pewno poważny argument na opuszczenie ceny samochodu i jeden z poważniejszych problemów tego silnika.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Tak, tylko że samochód był kupiony w Maju i nic takiego nie miało miejsca. Problem wyszedł niejako po wymianie oleju, jakiś miesiąc temu.

    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy jeden z łatwiejszych zabiegów do usunięcia w silnikach n62- oczywiście dla ogarniętych mechaników.
    W Klinice BMW powiedzieli mi za to 4000zł. Dużo czy mało?

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cena wydaje mi sie ok... Ja zrobiłem to 2 lata temu za 1600zł ;) ale zapotrzebowanie aut na ten zabieg podniosło cenę ;/

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    34
    BMW
    e63 650i
    Skąd
    Szczecin
    U Kordelasińskiego w Skarszewie płaciłem 3000zł rok temu. Na chasło "członek klubu 7er" dawali 10% zniżki dzięki Jakubowi. Mam nadzieję, że dalej to kultywują.
    Należy pamiętać, że wymianie przy tym zabiegu ulegną też uszczelki pod pokrywami zaworów, pod pokrywami łańcuchów, rury od odmy i jakieś inne drobiazgi.

Podobne wątki

  1. M30 gaśnie po dłuższym postoju
    Przez tequila1909 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 20:39
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 14:04
  3. [silnik] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 15:22
  4. [hamulce] ABS umarł . brak pomysłów
    Przez kanap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 20:44
  5. Drgania na biegu jałowym i zalane świece
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 13:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •