Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Światła do jazdy dziennej na żarówkach świateł drogowych

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała

    Post Światła do jazdy dziennej na żarówkach świateł drogowych

    Przy poniedziałku nie udało mi się wymyślić mądrzejszego tytułu tematu.
    Chodzi o światła dzienne uruchamiane na żarówkach świateł drogowych poprzez zapalenie ich np. na 50% mocy - w nowszych BMW tą funkcję można uruchomić w module świateł, w starszych jest przekaźnik, w innych markach nie wiem. Wiem, że na Allegro można kupić moduły, które pozwalają takie światełka uruchomić.

    Mnie interesuje co innego - tego typu światła dzienne nie są legalne ponieważ lampa nie ma wybitego znaku homologacji dla świateł dziennych - tu sprawa jest jasna i nawet taką opinię ktoś tam oficjalnie wydał (nie pamiętam czy Policja, czy PZMot, mniejsza o to).

    Chciałbym natomiast zapytać użytkowników takiego rozwiązania: czy mięliście kiedyś problem z Policją lub ubezpieczycielem w związku z korzystaniem z takiego rodzaju świateł dziennych.

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Jeżdżę tak dwa lata, zero problemów.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    ja tez dwa lata tak jeżdze po Polsce i zagranicy bez problemów. Raz tylko diagnosta na przegladzie stwierdzil ze nie moze tak byc (tak samo stwierdzil przy postojowkach w stylu USA) ale auto przeglad przeszlo.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Dołączę się do tematu. Może ktoś podać krok po kroku, jak zakodować takie światła ?

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Również śmigam na tych światłach i nie było problemów, nawet na przeglądach. Po prostu szkoda mi xenonów jeżdżąc w ciągu dnia.
    Są co prawda nielegalne, pisałem o tym przytaczając opinię Instytutu Transportu Samochodowego.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Czemu szkoda ksenonów? Jeżdze na ksenonach od kilku lat i nic sie im nie dzieje. A nawet jak sie zarnik spali raz na kilka lat to chyba nie jest straszny wydatek. Inaczej auto wygląda na ksenonie jak jedzie. Nie raz widze jedzie ktos ulica np. modnym bmw x6 i ma wlaczone zolte dlugie na 50% i wszyscy sie ogladaja jakie piekne, super, ale... łeeee... ksenonów jeszcze nie ma.... do kitu auto... itp.

    Podobnie rzecz sie ma z nawigacją na szybie. Kiedys nad morzem krecilem sie po uliczkach i wlaczylem automape dla wygody obslugi i auto nowiutkie samo w sobie budzilo zachwyt, ale co druga grupka mlodych ludzi komentowala o jaka fura, ale taka hu..a bez nawigacji, nie bylo go stać. hehe

    Reasumujac polecam jazde na ksenonach. Mamy luksusowe auta, a prestiż zobowiązuje :)

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Po prostu włączanie mijania w dzień uważam za zbędne i tyle. Nie ma co analizować :) Mało mnie obchodzi czy ktoś myśli i zastanawia się czy mam na wyposażeniu xenony czy nie. Po prostu nie chcę to nie włączam, chce to włączam i takie mam podejście.
    PS z pokładowej navi też nie korzystam. Wolę googlową w telefonie, albo AutoMapę :)

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez KamilW Zobacz posta
    Wiem, że na Allegro można kupić moduły, które pozwalają takie światełka uruchomić.
    Mnie interesuje co innego - tego typu światła dzienne nie są legalne ponieważ lampa nie ma wybitego znaku homologacji dla świateł dziennych - tu sprawa jest jasna i nawet taką opinię ktoś tam oficjalnie wydał (nie pamiętam czy Policja, czy PZMot, mniejsza o to).
    Owszem na "modulach z allegro" to rzeczywiscie nielegalne- kazda ingerencja w lampe (nie tylko modulami z all ale np ringi) = utrata homologacji a co za tym idzie utrata dowodu rej,
    inaczej przy kazdym oryginalnym rozwiazaniu zrobionym przez producenta samochodu
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    inaczej przy kazdym oryginalnym rozwiazaniu zrobionym przez producenta samochodu
    ... i ja się tego trzymam :) Wszystko jest w oryginale tak jak wyszło z fabryki.
    Odnośnie najnowszych modeli.. one też smigają na dziennych, mało kogo widzi się jadącego w dzień z włączonymi światłami mijania.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Wydaje mi się po prostu, że Polska legislacja znowu nie nadążyła za rzeczywistością.
    Tak jak pisze BOSS, auto w tej konfiguracji opuszcza fabrykę i na całość otrzymuje homologację (włączając w to tego typu światła dzienne) więc tu nie powinno być w ogóle tematu.
    Temat założyłem natomiast ze względu na kolegę który ma Punto II i chciałby takie światła ale trochę się boi i Policji i ewentualnych problemów z ubezpieczycielem w przypadku jakiejś kolizji.
    Dlatego pytam czy ktoś kiedyś miał jakieś problemy jeżdżąc na takich światłach.

Podobne wątki

  1. [elektryka] Światła do jazdy dziennej, DRL.
    Przez Elbich w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-03-2021, 06:31
  2. [diagnoza] Aktywacja świateł do jazdy dziennej problem
    Przez rempp w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 20:46
  3. [E38] odblokowanie świateł do jazdy dziennej
    Przez lecho w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-05-2013, 17:17
  4. Światła do jazdy dziennej.
    Przez Adrian1031 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 11:01
  5. Światła do jazdy dziennej Philips LUXEON
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 09:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •