Witam. Mam pewien problem z moją 740i. Jakiś czas temu zapaliły mi się 3 żółte kontrolki DSC, ABS i wykrzyknik obok ABS. Po sczytaniu błędów wyskoczył "54 Einlassventil VL" co oznacza "zawór dolotowy lewy przód" Jak się domyślam jest to jakiś zaworek w pompie ABS. Jeszcze jej nie rozbierałem. Czy ktoś miał już coś takiego u siebie? Może to nie pompa tylko coś innego. Kontrolki gasną po ponownym odpaleniu auta, ale gdy przejadę pare metrów znów wyskakują.
Natomiast dwa dni temu wyskoczył mi komunikat "Getriebenotprogramm" i skrzynia przestała zmieniać biegi i weszła w tryb awaryjny. Sczytałem więc błędy i wyskoczył błąd który mam zawsze, czyli " öltemperatur automatikgetriebe" oraz nowy "32 Gangueberwachung 1" Ten poroblem również nie zawsze występuje, raz skrzynia działa normalnie, a raz wchodzi w tryb awaryjny. Czasami gdy nie jest w trybie awaryjnym gorzej zmienia biegi, tzn przeciąga bieg i dopiero przy wysokich obrotach przerzuca. Nie wiem czy to sterownik czy coś mechanicznego w skrzyni. Może ktos pomoże, z góry dzieki!