Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: dziwny dzwiek kolektor wydechowy m60b30

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Witam ponownie po urlopie ;P Troche sie rozleniwilem po wypoczynku wiec postanowilem pojechac z tym zadaniem do facetow od wydechow ale oni stwierdzili ze nie ma tutaj rur z podwojnej blachy, ze nic nie halasuje i za duzo roboty zeby rozbierac. Nie chcieli sobie zarobic :P Potem po ostrej wymianie zdan zostawilem tych baranow i pojechalem walczyc z tym sam do domu. Wykrecilem trzy sruby miedzy katami a kolektorem, reszta ni cholery nie chce pojsc a probowalem kluczem pneumatycznym, grzechotkami z przedluzkami itd. Zalatwilem trzy nasadki 12tki a wydechu nie zjdalem. Oczywiscie hektolitry wd40 itd... O ile te sruby od strony katow jeszcze jakos maja dostep do odkrecenia, to nie mam pojecia jak dojsc do tych wkreconych od strony silnika. Jezeli chodzi o flexa to tez ciezko tam podejsc zeby cos poodcinac. Ktos ma na to jakis patent? Albo moze zna speca w okolicach lodzi co sie tym zajmie bez marudzenia?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Jak śruby tak ciężko idą, to weź je ukręć, a później dasz nowe. Chodzi Ci o te łączenie wydechu z kolektorami przy same skrzyni?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Tak wlasnie o to miejsce. Dzis podejscie nr 2. Postaram sie ukrecic albo rozwiercic bo rzeczywiscie nie ma innej mozliwosci. Pozdrawiam

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    43
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Warszowice
    Jak masz palnik i da się tam dojść żeby nic więcej nie przypalić to spróbuj podgrzać te śrub , niema siły żeby nie puściło :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Udalo mi sie odkrecic i zdjac lewy katalizator z rura. Swiecilem mocno az do zakretu tych rur i wkladalem tam drewniany kolek poruszajac. Lewa strona jest ok i to nie to halasuje. Z prawej zawsze mi dzwonilo, tam udalo sie odkrecic sruby i jedna nakretke, ale ostatnia sie po prostu rozleciala i zostal taki strzepek gwintu przy samej flanszy. jutro sprobuje to jakos spilowac i zdjac. Poszlo przy pomocy palnika, mlotka i kilku przeklenstw :P

  6. #16
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Kolego ja jak wymieniałem cały wydech w M60 to oczywiście 4 śruby się odkręciły a 4 urwały. Szlifowałem do zera i rozwierciłem wkrętarką i dałem nowe śruby na imbus na przelot i jest wszystko oki. Tam 4 śruby były na przelot a 4 oryginalnie były wbijane - wprasowywane i to one się urywają zazwyczaj a wybić się ich nie da. Miejsca nie za wiele ale do ogarnięcia ze szlifierką na ninitarczę.

    Jak German to Anna.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Zdjalem dzis prawą stronę, jedna szpilka sie złamała więc czeka mnie rozwiercanie. Natomiast z prawej tez wkladalem stalowa rurke i trzonek od mlotka i probowalem sprawdzic czy cos tam jest poluzowane ale wszystko sztywne. Dzis porobie zdjecia jeszcze to moze ktos cos podpowie zanim to poskręcam. Ale jesli sie okaze ze to nie wydech tak cyka to co? Dwumas brzeczy?
    Czy majac odpiete katy i sondy moge teraz odpalic auto i ew posluchac co sie tam dzieje? Czy tylko nalapie bledow albo nie bedzie chcial odpalic?
    Ostatnio edytowane przez jagdtiger ; 22-08-2014 o 12:33

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jagdtiger Zobacz posta
    Zdjalem dzis prawą stronę, jedna szpilka sie złamała więc czeka mnie rozwiercanie. Natomiast z prawej tez wkladalem stalowa rurke i trzonek od mlotka i probowalem sprawdzic czy cos tam jest poluzowane ale wszystko sztywne. Dzis porobie zdjecia jeszcze to moze ktos cos podpowie zanim to poskręcam. Ale jesli sie okaze ze to nie wydech tak cyka to co? Dwumas brzeczy?
    Czy majac odpiete katy i sondy moge teraz odpalic auto i ew posluchac co sie tam dzieje? Czy tylko nalapie bledow albo nie bedzie chcial odpalic?
    Sprawdź dobrze te kolektory, bo one maja konstrukcję płaszczową i rzeczywiście może tam coś brzęczeć. A odpalić auto oczywiście możesz. Ba... Nawet polecam dla samego dźwięku! Posłuchasz jak ryczy fałosiem bez wydechu

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez jagdtiger Zobacz posta
    Zdjalem dzis prawą stronę, jedna szpilka sie złamała więc czeka mnie rozwiercanie. Natomiast z prawej tez wkladalem stalowa rurke i trzonek od mlotka i probowalem sprawdzic czy cos tam jest poluzowane ale wszystko sztywne. Dzis porobie zdjecia jeszcze to moze ktos cos podpowie zanim to poskręcam. Ale jesli sie okaze ze to nie wydech tak cyka to co? Dwumas brzeczy?
    Czy majac odpiete katy i sondy moge teraz odpalic auto i ew posluchac co sie tam dzieje? Czy tylko nalapie bledow albo nie bedzie chcial odpalic?
    ale widziałeś te rurki w środku??Musisz czymś metalowym po nich postukać żeby usłyszeć czy stukają ale profilaktycznie spawnij je punktowo w paru miejscach pzdr:)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Ba... Nawet polecam dla samego dźwięku! Posłuchasz jak ryczy fałosiem bez wydechu
    coś pięknego <3, pamiętam jak byłem u mechanika sprawdzić jak tam autko i nie miała wydechu, i ją odpalili, najchętniej by człowiek zostawił jak jest :D
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

Podobne wątki

  1. Kolektor wydechowy 730 D
    Przez mac04 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 19:18
  2. [silnik] Pęknięty kolektor wydechowy
    Przez sebol45 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 13:31
  3. Kolektor wydechowy barany M30
    Przez maciek9955 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 00:05
  4. M60B30 dziwny dzwiek z okolic pompy oleju
    Przez SkeYT w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •