Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: awaria V12

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post awaria V12

    No i stało się. Staruszka zastajkowała.

    Jadąc z niewielką prędkością za autobusem, auto nagle straciło moc. Zaczęła się krztusić i prychać. Zjechałem na bok, zgasiłem, odpaliłem. Jest OK, jadę dalej. Później kilka dni jeździłem nią na codzień i taki objaw telepania zdarzył się jeszcze kilka razy na mocno nagrzanym silniku. Teraz auto telepie i nierówno pracuje zawsze. Nie ma mocy.
    O dziwo, uruchamia się od strzała, nie dymi. Z rury lecą spaliny, ale z prawej strony silnika ewidentnie czuć benzyną.

    Czyżby rozszczelniła się instalacja paliwowa? Czyżby silnik nie dostawał tyle wahy, ile potrzebuje? Czy to pompy paliwa, czy może padł któryś z regulatorów ciśnienia paliwa i puszcza?

    Auto prawdopodobnie w niedzielę pojedzie lawetą do Kliniki, ale może już teraz macie jakieś pomysły?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Jak mi padł regulator ciśnienia paliwa, to nie dało się odpalić samochodu, zalewało świece.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar norbi 735il
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    281
    BMW
    było BMW e34-520i, 2x e32 735i......jest BMW e38 4.0i 94r.
    Skąd
    Częstochowa
    ja u siebie jak miałem zepsuty regulator ciśnienia paliwa to miałem problem z odpalaniem,
    nie ważne było
    czy silnik był zimny czy ciepły-kręciłem,kręciłem i kręciłem ,aż odpalił,
    ale bez ssania-tylko po mału wchodził na swoje obroty od dołu-koszmar
    jak chcesz sprawdzic regulator to odpal auto,ściągnij wężyk z regulatora ten od powietrza ,
    dodawaj gazu i zobacz czy z tej strony co ściągłeś wężyk idzie paliwo-jak tak to masz do wymiany regulator bo nie trzyma
    tyle jeżeli chodzi o regulator
    pozdr

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Qba, mi to wygląda na awarię przepływomierza. Czujników na kablach zapłnowych nie masz więc, ten trop odpada, pozatym uszkodzony czujnik na przewodzie, to brak pracy na 6 lub 12 garów.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    W klinice bmw na pewno raz dwa się zorientują co w trawie piszczy i będzie dobrze.
    Ostatnio edytowane przez jagdtiger ; 31-07-2014 o 22:13

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Posprzątałem, a za "babcię od dziadka" trzymam kciuki ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Wczoraj postawnowiłem odpalić auto po 2 tygodniach postoju. O dziwo silnik załapał od razu i pracował na wszystkich cylindrach. Zapłony nie wypadały. Niestety, po rozgrzaniu, we wnetrzu i w komorze silnika czuć benzynę. Nie będę ryzykował jazdy, w przyszłym tygodniu lawetujemy się do doktora.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Problem rozwiązany.

    Jak sie okazało, winne było zatkane (prawdopodobnie przez przetankowanie) odpowietrzenie zbiornika paliwa. Kolejnym potwierdzeniem tego jest fakt, że pierwszy raz stało się to tuż po wyjechaniu ze stacji paliw, gdzie zatankowałem do pełna "pod korek" czyli trochę na siłę mimo wielokrotnie odbijającego pistoletu. W baku robiło się podciśnienie i pompy nie miały siły dawać tyle paliwa ile potrzeba.

    Smród paliwa brał się z końcówki rurki odpowietrznika wyprowadzonej pod prawym plastikowym nadkolem z przodu.

    Warto też powiedzieć, że w wersji bez fabrycznego katalizatora (tak jak u mnie) nie ma całej instalacji z filtrem węglowym do pochłaniania oparów paliwa. Odpowietrznik baku jest po prostu wyprowadzony "w atmosferę" pod prawym plastikowym nadkolem z przodu.

    Na szczęście problem był błahy i po udrożnieniu odpowetrznika auto znowu śmiga jak marzenie :)

  9. #9
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Bravo...
    Cieszę się, że to tylko taki mały kaprys był...niech żyje V12...radości z jazdy...

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Tak na marginesie to czytałem kiedyś w instrukcji obsługi peugeota o tankowaniu.Napisane było ,żeby tankowanie zakończyć po pierwszym odbiciu.W przeciwnym razie mogą być problemy z odpaleniem auta.


Podobne wątki

  1. kierunkowzkazy -awaria
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2020, 11:18
  2. [silnik] awaria 3.0d
    Przez simon1984 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 22:17
  3. [silnik] Awaria chłodnicy
    Przez euro_tuned w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 20:47
  4. awaria
    Przez chortom w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:29
  5. Awaria
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2008, 12:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •