Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Fotele elektryka - problem z fotelem kierowcy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo

    Post Fotele elektryka - problem z fotelem kierowcy

    Zakupiłem fotele z chyba pełną elektryką (pod spodem jest jakiś moduł z niemoralną ilością wtyczek wepchniętych w to.
    Z podłogi mam 12 dziurkową wtyczkę wystającą, białą. 6-7 przewodow w środku, jak dobrze pamiętam.
    Za to z fotela idzie kostka CZARNA z 5 albo 6 kablami. Ta kostka jest odpowiedzialna tylko za grzanie czy za coś jeszcze?
    Obecnie to mnie najbardziej interesuje podpięcie tego tak, żeby regulacja działała (fotele są sprawne na jakieś 90%). Ktoś łopatologicznie jest w stanie mi wytłumaczyć ktore kable spiąc z którymi? Czy powinna być tam jakaś jeszcze kostka? o_O

  2. #2
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    W fotelu powinna byc kostka ktora pasuje do kostki z podlogi, chyba ze masz auto przedliftowe a fotel poliftowy lub odwrotnie. Wtedy nie bedzie pasowac i trzeba przerabiac.

    Jak German to Anna.

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    I ponownie, szukaj, a będzie Ci znalezione.
    Jest tego trochę na tym forum i nie tylko.
    Poczytaj TUTAJ lub TUTAJ.
    W tych tematach masz też odnośniki do innych for, gdzie opisane jest podłączenie. Może naprowadzi Cię to na trop.
    Jeżeli nie, to wtedy pytaj dalej w tym temacie.
    I najlepiej gdybyś napisał rocznik swojego auta i w tym przypadku z jakiego rocznika masz fotele, które chcesz do siebie założyć.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    yaz, dzięki. Naprawdę szukałem, ale nie mogłem znaleźć.
    Rocznik mojej bety - 89. Fotele polift. Dlatego też pytam, co trzeba przerobić, bo wtyczka nie pasuje u kierowcy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    kierując się tym wątkiem: http://7er.pl/showthread.php/23420-M...jakiego-pinu-)
    podpiąłem przewody w czarnej wtyczce, wszystkie 5. Działa teraz podświetlenie przycisków od grzania :D
    Z kostką (tam jakieś łączenie pinów) jest problem - wygląda na to, że mam inny moduł, bo z wolnych wejść znalazłem tylko to:

    Wybaczcie jakoś zdjęcia, ale obecnie mam do tego celu tylko kebaba, a w dodatku nie miałem już siły wyciągać fotela.
    Generalnie jest tam żółta "kostka" coś w stylu starych złącz do dysków w komputerach i 2 czarne cosie. Czy szukam ze złej strony?

    Powinienem połączyć piny, ale ich tu nie widzę. Albo jakiś inny sposób na obejście tego? Zależy mi tylko i wyłącznie na regulacji foteli, pamięć mam głęboko w poważaniu ;) Bez regulacji nawet go nie założę
    Ostatnio edytowane przez Volv ; 31-07-2014 o 20:06

  6. #6
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    brakuje ci wiązki pamieci pomiedzy autem a fotelem standardowy błąd przy zakupie foteli pokombinuje coś w niedziele

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    Fotel udało się jako tako uruchomić - działa regulacja po stacyjce. Dla zainteresowanych robimy tak: łączymy kable z białej kostki z podłogi z kablami z czarnej z fotela - 5 kolorów powinno pasować i te należy połączyć ze sobą. Przynajmniej u mnie. Do tego w module w kostce z białym paskiem z boku, którą widać nad żółtą na moim zdjęciu podpiąłem to w poniższy sposób
    Załóżmy, że widzimy tą kostkę w ten sposób:
    1.|o > o|2.
    3.|o
    4.|o . o|5.

    3 i 4 łączymy z kablem brązowym z kostki (masa)
    2. łączymy z kablem biało-fioletowym z kostki
    1. łączymy z kablem zielono-czarnym z kostki

    u mnie w ten sposób działa po stacyjce, a w niedzielę jarek ma pokombinować coś więcej, jak zresztą napisał :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze

    Post

    Witam. Podłączę się do wątku. Jakiś czas temu kupiłem fotele z elektryka, podgrzewane, z masażem i pamięcią ( kierowcy). Mam wersje poliftowa fotele z przedlifta, wcześniej miałem manualne z podgrzewaniem. Mam problem z fotelem kierowcy mianowicie z fotela wychodzą 2 kostki z podłogi jedna. Zostało to jakoś podłączone, działa mi wszystko łącznie z pamięcią oprócz podgrzewania ( przycisk nie jest w ogóle podświetlony). W fotelu pasażera było plug&play i działa jak trzeba. Proszę o rady bo niedługo będzie chłodniej a podgrzewanie fajna rzecz.
    Ostatnio edytowane przez studentgrzes ; 17-08-2014 o 10:12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    studentgrześ, czytałeś ten wątek: http://7er.pl/showthread.php/23420-M...jakiego-pinu-) ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Skąd
    Mircze
    patrzyłem ale podłączenia dokonywał mój mechanik najwyżej jemu podrzucę linka do tej strony to może mu pomoże

Podobne wątki

  1. [elektryka] Hałasuje pionowa elektryka fotela kierowcy + problem z programowaniem
    Przez Prezeslaw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 18:33
  2. buczenie pod fotelem kierowcy plus kilka problemow
    Przez vegossj1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 18:34
  3. [ elektryka] Nie działa sterowanie fotelem kierowcy
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 14:19
  4. Problem z fotelem kierowcy
    Przez darwaso w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 12:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •