Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Zakup BMW e65 po lifcie - trochę informacji.

  1. #21
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz
    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    No a za to benzyniaki maja ta nieszczesna rurke ktorej koszt naprawy bije na głowę naprawy w dieselu a czeka to każdego bez wyjatku a w dieselu jak sie uda kupic to bedzie jeździł bez problemów.
    koszt naprawy większy niz dieslu ??? :) proponuje najpierw dobrze poczytać na temat kosztów wymiany rurki ( rurka od Sebka) a nie pisać bzdury

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Okey, to teraz tak 740Li, 750Li czy 730d ( lub 730Ld ) - postanowiłem, że musi być long ( poza dieslem bo ciężko w longu znaleźć ), w przyszłości będzie łatwiej go sprzedać a i wyposażenie też lepsze.

    Samochód będzie się poruszał 60% MAŁE MIASTO i 40% jazda mieszana.

    ile kosztuje ta słynna "rurka" do benzyniaka, a ile kosztują części do diesla, które najczęściej siadają ? Mógłby ktoś podać przykładowe ceny ?

    Czy poza tą rurką coś siada jeszcze w benzyniakach ?
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 30-07-2014 o 19:25

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    tyle co rurka kosztuje pewnie jeden wtryskiwacz :)

    JustBringIt# ja bym na Twoim miejscu brał bez wahania 750Li.

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar MasterXX123
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    88
    BMW
    745i
    Skąd
    Berlin/ Poznan
    Nie slyszalem aby diesle sie psuly. Jedynie nalezy wymontowac "Drallklappen".
    To sa otwory które nie spelniaja zadnej funkcij, lubia sie lamac i silnik jest na zlom. Wymontowanie tych "Drallkpappen" mozna samemu zrobic, niby maly wysilek.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Czy mógłby ktoś wypisać do jakiego silnika jaka skrzynia przychodziła w e65 ? Czy po lifcie jakieś zmiany były ? Nie potrafię tego znaleźć nigdzie.

  6. #26
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez MasterXX123 Zobacz posta
    Jedynie nalezy wymontowac "Drallklappen".
    To sa otwory które nie spelniaja zadnej funkcij, lubia sie lamac i silnik jest na zlom.

    Kolego z cały szacunkiem , ale nie masz racji. Te klapki posiadają funkcję.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #27
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    We wszystkich e65/e66 był teoretycznie ten sam model skrzyń czyli 6 biegowa skrzynia ZFa.

    Różnią się drobnymi szczegółami ale to cały czas ta sama konstrukcja.

    Jeżeli chodzi o koszty części do silników benzynowy N62 to są takie same bo silniki te różniły się w 95 % tylko pojemnością.

    Montaż nowej instalacji PRINS VSI to 7 tysięcy zł.

    Koszt mojej rury waha się w przedziale 1000 zł, tutaj bardziej bym się martwił uszczelniaczami.




    Po własnych doświadczeniach mogę jednak napisać ze e65 nie jest idealnym samochodem do jazdy po małym mieście jeżeli to będzie 60% jego eksploatacji.

    W moim przypadku w ciągu dziennej jazdy silnik nawet nie zdąży się rozgrzać a auto już stoi na parkingu.

    Taka eksploatacja jest na pewno bardziej mecząca dla silnika niż trasy bo e65 to typowa limuzyna do podróżowania.



    Pytasz w jednym temacie o wszystko co zostało w dziale e65 napisane już mnóstwo razy.


    Nie daj się naciągnąć przy zakupie na jakiegoś "sztrucla" z cofniętym licznikiem bo ryzyko jest duże a na wszelki wypadek nie sprzedawaj za szybko e32 bo możesz za nią szybko zatęsknić


    Jednym słowem przy zakupie e65 trzeba mieć na pewno szczęście i rezerwy finansowe, dużo większe niż w e32 i e38 żeby to auto utrzymać w dobrym stanie technicznym.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    Okey, a jak z częściami i ogólnie częstotliwością napraw pomiędzy 4.0 V8 306KM a 3.0d 231 km ? Oraz koszty założenia LPG na dzień dzisiejszy ?

    jak ocenilibyście ten egzemplarz ?

    http://allegro.pl/bmw-740-310ps-masa...470227976.html ?


    czy jest jakaś konkretna różnica między kosztem części oraz spalaniem pomiędzy silnikami 4.0 V8 a 4.8 V8 ( 750i ) ?

    i ten do oceny:

    http://otomoto.pl/bmw-750-long-sekwe...C30894556.html
    Ten drugi mi się bardziej podoba, choć nie ma z tyłu elektryki foteli. Dowiedziałbym się też, czy te egzemplarze mają L7, bo z opisu to nie wynika, a jeśli nie mają, to będzie Ci tego bardzo brakować. Ja byłem załamany, jak po kupnie posłuchałem muzyki, wcześniej będąc przekonanym, że takie auto z założenia ma fajne brzmienie. Potem musiałem dołożyć Logica.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar Pitu888
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    40
    BMW
    e66 750iL
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kolego ten 750 long należy do mnie:)
    jeśli chodzi o spalanie to mój pali 20gazu,
    miałem wcześniej e65 735i paliła w okolicy 15 oczywiście, wszystko zależy od stylu jazdy,
    jak się jeździ delikatnie to 15 też jest realną wartością do osiągnięcia,
    a jeśli chodzi o to, czy diesel czy, benzyna to myślę, że to kwestia indywidualnego podejścia,
    diesel chcesz, czy nie w okolicy 12 będzie palił chyba, że będziesz jeździł dziadkowym stylem jazdy
    w stosunku ilość paliwa do ceny to nie wiem jakbym musiał jeździć swoją bawarą, żeby mi spaliła 27litrów gazu żeby dorównać,
    do średniego spalania dieselka, wiem co mówię bo mój brat ma e65 w dieselu i bez czipa ten samochód słabo sobie radzi (w porównaniu do e66 750) jak kiedyś miał po czipie na 280KM to już było w miarę wystarczająco,
    jeśli szukać benzyny to trzeba zwrócić uwagę na przebieg 160tyś i wielokrotność niech, ktoś potwierdzi że zmienił rurkę(usunął wyciek płynu chłodzącego) jeśli tego nie zrobił przygotuj kwotę ok 6tyś w zapasie jakby poszło;) (ASO 12tyś)
    nie wiem jak masz pytania to kontaktuj się na priv albo dzwoń na numer podany w ogłoszeniu (w treści, nie komisowy) nie musisz wziąć mojej bo zresztą chyba będę rezygnował ze sprzedaży, za dobrze mi się tym autem jeździ planuję zmienić mu kolor plastidip'em na jakąś "jarzeniówkę" i jeździć dalej,bo w sumie nie ma na rynku nic ciekawszego niż to co mam;)
    koszta 7 nie są jak w polonezie, ale i wygoda trochę inna, także jak nie chcesz się na minę wpakować to dobrze sprawdź przed zakupem;)

    Cytat Zamieszczone przez jaro_alfa Zobacz posta
    Ten drugi mi się bardziej podoba, choć nie ma z tyłu elektryki foteli. Dowiedziałbym się też, czy te egzemplarze mają L7, bo z opisu to nie wynika, a jeśli nie mają, to będzie Ci tego bardzo brakować. Ja byłem załamany, jak po kupnie posłuchałem muzyki, wcześniej będąc przekonanym, że takie auto z założenia ma fajne brzmienie. Potem musiałem dołożyć Logica.


    mój egzemplarz logic7 ma;) ale i tak basu troszkę brakuje, dźwięk jest ładny czysty ale, jeśli chodzi o bas to BANG&OLUFSEN, jest o niebo lepszy tyle, że e65/6 nie ma chyba w opcji ja słuchałem w 650 z 2012roku...dlatego zapewne pójdzie u mnie jakaś wymiana subwooferów pod taboretami na coś lepszego;)


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 03-08-2014 o 21:57
    750iL bez kagańca i jest radość z jazdy...

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Dobra, czyli zawężam grono poszukiwań tylko do Benzyniaków 4.0 lub 4.8 V8 koniecznie LONG.

    Sebek - jak to jest, że u ciebie ta "rurka" kosztuje 1 tys. zł, a inni podają kwoty 4-10 tysięcy ? Jeżeli chodzi o miasto to Opole to nie jest Warszawa :D Tutaj jeździ się nieco luźniej i mniej korków jest, dlatego też nie ma tragedii, moja e32 735iA spala 14-15l LPG tutaj.

    Co do stylu jazdy to raczej jest to DO 2.5 tys. obr/min maksymalnie. Zdaję sobie sprawę też, że zaraz po zakupie trzeba będzie przygotować ok. 4-5 tysięcy na wymiany filtrów, olejów i może jakichś innych części eksploatacyjnych.

    Sebek, czy mógłbyś rozwinąć coś o tych uszczelniaczach ?

    Ja głośno muzyki w samochodzie nie słucham dlatego też dla mnie to obojętne czy jest logic7 czy nie ma :D

    Czy jest jakaś konkretna różnica w spalaniu między 4.0 V8 a 4.8 V8 ?

    Ps. Wiem, że wszystko już było opisywane, lecz tak jak napisałem - za cholerę nie potrafię posługiwać się tą wyszukiwarką na forum tutaj ;/.

Podobne wątki

  1. [pozostale] zakup e65
    Przez rdboy w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-08-2014, 14:09
  2. zakup e65
    Przez szu730 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 21:54
  3. BMW E38 735i Krajowy -potrzebuję informacji - chcę kupić
    Przez Daniel 5 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 16:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •