Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: UWAGA OSZUST

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    496
    BMW
    E38 3.0d
    Skąd
    Warszawa

    UWAGA OSZUST

    Witam wszystkich chciałem przeztrzec przed oszustem . W zeszłym miesiącu znalazłem na allegro pana który sprzedaje części do bmw .
    Zadzwoniłem i okazało sie że ma wydech taki który mi jest potrzebny, zamówiłem i dwa dni póżniej został mi dostarczony pod dom przez właściciela .
    Okazało sie że kolega ma parenaście samochodów na placu i może mieć dużo rużnych gratów do bmw .Pare dni póżniej zadzwoniłem i zamówiłem jeszcze
    części do e30 i e32 i pare dla kolegi do e34 , niektóre miał mi potrzebne a pare powiedział że będzie miał za pare dni .
    Musze powiedzieć że na bmw zna sie bardzo dobrze . Części miał dowieść jego pracownik trzy dni póżniej ,wyjechał ale niedojechał
    . Zadzwonił do mnie że miał problemy z policją i ściągneli mu samochód na parging policyjny . Ja w między czasie wpłaciłem na konto 2000pln
    ([shadow=red:8134038685] 51 1020 5170 0000 1502 0079 5096 Dane adr. rach. przeciwst.: JOANNA KWIATKOWSKA UL. KRUCZA 5A 87-800 WŁOCŁAWEK[/shadow:8134038685] [shadow=red:8134038685]Tytuł: CZEŚCI DO BMW[/shadow:8134038685] [shadow=red:8134038685] PAWEŁ LESZEK [/shadow:8134038685]) Póżniej dzwonił pare razy przepraszał za opóżnienie i obiecał że towar napewno dojedzie .
    Mineło następne pare dni zadzwonił poprosił o mój numer konta powiedział że odda kase .Mówie trudno części niema (a były mi naprawde
    potrzebne )ale ważne że kase odzyskam . No niestety teraz ani kasy ani części , telefon wyłączony od dłuższego czasu [shadow=red:8134038685](661-325-564).[/shadow:8134038685]Niestety niepamiętam jego niku na allegro i niemam go na żadnych aukcjach , pamietam tylko że był z Gdańska .
    Jeżeli ktokolwiek wie coś na temat tego gościa prosze o kontakt i przestrzegam przed robieniem jakich kolwiek interesów z tym panem .
    A wiem że napewno sprzedaje jakies części na allegro bo to jest jego żródło utrzymania i z tego żyje . Wiem że to niewiele informacij o nim
    ale miałem pare dni na załatwienie tych części i niewnikałem zabardzo w personalja gościa . Wcześniej kupiłem wydech i było okey
    więc myślałem że teraz będzie tak samo .


    [shadow=red:8134038685][/shadow:8134038685][shadow=red:8134038685][/shadow:8134038685]

  2. #2
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Może go zapuszkowali (najmniej na 3 miechy), wiec jak ma Ci oddać kase albo wysłać części. Sprawdź. Dziwie się, że wpłaciłeś taką kase nie majac częsci pod domem !Powodzenia !

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Skoro mu policja przejęła auto z towarem, to pewnie był jakiś powód.
    Może sobie teraz ogląda krajobraz przez okienko ze stalowymi firankami (?)

    Ale troche naiwnie postąpiłeś wpłacając taka kwotę bez poświadczenia na piśmie, czy przed dostarczeniem części.

    Ja w tym wypadku też nie jestem z tych "jeśli....niech pierwszy rzuci kamień", bo sam podobnie zrobiłem, ale to była kwota max. do 70pln, i znałem dane gościa.
    A ty znając jego dane, możesz teraz pojechać do niego na adres składu części, lub do domu i zarządać wyjaśnień i zwrotu kasy lub wydania części.

    Jeśli nie znasz przyczyny jego milczenia, to najlepiej się pofatyguj do niego, bo przeciez jak piszesz sam do Ciebie dzwonił z przeprosinami i tp. ...
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Jestem za działem ...nie polecam ....w pełni ........ :?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    zgłaszaj na Policje na co czekasz?
    to oszustwo na ponad 250zł. czyli już ścigane z urzędu
    ostatnio z ojcem (numizmatykiem) kupiliśmy monety od Niemca z allegro okazały się dobrymi podróbkami kwota ponad 4 tys zł. sprawa w toku zgłoszona, przedstawione dowody oraz ekspertyza rzeczoznawcy przysięgłego i policja twierdzi że dopadnie delikwenta na terenie Niemiec nadal sprzedaje na allegro monety jako oryginały !!
    a pieniędzy nie ma zamiaru oddać osobiście twierdzi że ma oryginały
    policja tego gościa namierzy od cześci nic sie nie martw w internecie zostają ślady i to duże
    masz numery,emaile i konto więc w czym problem?

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •