Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Cisnienie oleju ,, silnik rozgrzany i wolnye obroty.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów

    Post Cisnienie oleju ,, silnik rozgrzany i wolnye obroty.

    Witam potrzebuje pilnej pomocy ,, w mojej 740d 2000r zapalila sie i zaczeła mrugać delikatnie kontrolka oleju na rozgrzanym silniku i na wolnych obrotach.. Zmieniłem czujnik na oryginalny BMW i teraz pali sie cały czas na wolnych i nie gasnie, dopiero po dodaniu gazu gaśnie .. cisnienie oleju sprawdzane przy wymianie czujnika wskazywało 0.5bara .. Czyli właściwe? podpowiedzcie co mam robic bo az strach jeździć...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz

    Post

    -niewłaściwy olej silnikowy
    -zabrudzony smog w misce olejowej (czyszczenie) i przy okazji sprawdzenie napędu pompy
    -zużyta pompa oleju (a ile jest na średnich obrotach ? )
    -najgorsza wersja pierwsze oznaki zużycia silnika czyli wału, panewek-czy zużywa olej ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    Pompa wraz z łańcuchami jest nowa tzn uzywaną założyłem ale w idealnym stanie bo sprawdzalismy. olej zrobilem 10tys km castrol edge 5w30 ,, poradzicie cos moze olej jakis gestrzy zalac czy po prostu wymienić ? nie wiem ile jest na srednich obrotach ale mechanik twierdzi ze cisnienie jest ok.. Teraz nie wiem czy zrzucać miske i patrzec smog ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Ja bym wymienił olej ,bo 10tys.u mnie to i tak max, chyba że bardzo duże odcinki na raz pokonujesz to może być nawet ze 20tys od wymiany.
    Powiem Ci tak szczerze jeśli rzeczywiście na wolnych obrotach jest te pół bara, a na średnich ze 4bary to spoko silnik się nie zatrze, gorzej jakby na wolnych falowało ciśnienie albo spadło do 0.1 to takie coś grozi zatarciem.
    Miski nie zdejmuj, tylko wymień olej i jeszcze raz zmierz ciśnienie, ale koniecznie na rozgrzanym silniku.

    Olej 5W-30 to bardzo dobry olej i raczej bym przy nim został, jedyne co bym Ci jeszcze doradził to kup BARDZO DOBRY FILTR OLEJU, bo przy tanich gównach to się potrafi wkład rozpuścić i rozlecieć , a co dalej to wiadomo-disel zalepia wszystko po kolei w silniku.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    Ok jutro pojade po pracy wymienic ten olej i wezme najlepszy filtr jaki mają ... Cisnienie trzyma ładnie na wolnych obr 0.5bara. A co powiesz o oleju Mobil1 ? jest tanszy od castrola ale czy jest sens zmieniać ? Jesli wymienie olej i problem sie bedzie powtarzał to chyba musze poszukać jakiegoś magica od BMW moze on cos wynajdzie bo troche wkurza oko ta kontolka jak sie czasem zapali... A orientujesz sie moze jakie cisnienie powinno byc na tych wolnych obr w mojej buni bo nie mogę nigdzie znaleźć ?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Wg.mnie to masz male cišnienie na wolnych obrotach.Olej zmień na nowy ale to nie tu jest problem.Dobry filtr zaluż i zobacz dokładnie zawór zwrotny ciśnienia oleju.Miałem podobny przypadek kiedyś w e38 ale 740i.Wina leżała w zaworze ciśnienia ktury jest pod filtrem oleju.Bynajmniej w benzynce.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Cytat Zamieszczone przez MAGIELBMW740D Zobacz posta
    Ok jutro pojade po pracy wymienic ten olej i wezme najlepszy filtr jaki mają ... Cisnienie trzyma ładnie na wolnych obr 0.5bara. A co powiesz o oleju Mobil1 ? jest tanszy od castrola ale czy jest sens zmieniać ? Jesli wymienie olej i problem sie bedzie powtarzał to chyba musze poszukać jakiegoś magica od BMW moze on cos wynajdzie bo troche wkurza oko ta kontolka jak sie czasem zapali... A orientujesz sie moze jakie cisnienie powinno byc na tych wolnych obr w mojej buni bo nie mogę nigdzie znaleźć ?
    Ciśnienie oleju w AUTO DATA można sprawdzić, jak mam ją (książkę) w domu to wieczorem sprawdzę i Ci napisze.
    Co do oleju to nie wiem co doradzić, bo mobil też jest dobry, ja akurat jeżdzę na Castrolu kupę lat i nic -tylko nie kupuj z beczki, ani na rynkach, bo to olej bardzo podrabiany.
    A jakie masz obroty silnika na postoju?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BMW 7 LONG
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    224
    BMW
    W123 CE . E-36 320 cabrio 728 iL. E39 530i
    Skąd
    L-no / PL
    Miałem taki przypadek w Mercedesie 123 CE. Tam jest czujnik wskazówkowy. Na rozgrzanym silniku w trasie,wolne obroty były bliskie zera. Auto świeżo po wymianie oleju. Sprawdzali wszystko,a okazało się,że winny był olej Castrol nalany z beczki!
    Wiec zacznij od oleju i filtra.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli to się stało nagle, to ja bym obstawiał zawór przelewowy jak koledzy pisali. Żeby było na wolnych 0.5 bara w BMW to ten silnik musiałby mieć wadę fabryczną lub z milion kilometrów. Nie będzie to wina oleju raczej.

    Smok również do sprawdzenia, jeszcze nie widziałem silnika, który bym rozbierał i smok byłby czysty.

    Prawidłowe ciśnienie na maksymalnie rozgrzanym silniku na wolnych obrotach nie powinno być niższe niż 1.5 bara, nowy silnik to około 2 do 2.5.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    był już kiedyś parę lat temu, bliźniaczy temat i też dotyczył diesla v8 i ciśnienia oleju, powodem okazał się filtr oleju który nie przepuszczał oleju, po wymianie filtra problem ustąpił

Podobne wątki

  1. falują obroty silnik m60b40 i dziwne błędy
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 09:37
  2. [elektronika] zapala sie komunikat niskie cisnienie oleju
    Przez tomaszzabrze w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 17:12
  3. [mechanika] cisnienie oleju
    Przez ups00 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 09:38
  4. [mechanika] cisnienie oleju
    Przez Ącki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 19:10
  5. Niskie cisnienie oleju
    Przez lewy011 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •