Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Czujnik na przewodzie zapłonowym e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Czujnik na przewodzie zapłonowym e32

    Witam. Wie ktoś do czego dokładnie służy czujnik na przewodzie zapłonowym? Silnik M30b30. Czym grozi jazda bez niego? Są jakieś objawy? Na allegro widziałem są sprzedawane nowe przewody z czujnikiem i bez. Po co on właściwie jest?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    z tego co wiem jest czujnikiem iskry z szostego cylindra. Z tego co mi znajomy mowil to auto bedzie mialo problem z jechaniem jak sie go pozbedziesz. Sugnal z tego kabelka idzie do kompa sterujacego silnikiem.
    Jezeli chcesz wymieniac kable WN to proponuje kable Champion - maja sciagane oslonki i nie trzeba kombinowac z czujnikiem - widzialem jak rozcianaja ten magnes i oklejaj tasma na kbelku WN. Koszt tych kabli to ok. 300 zeta.

    Pozdrawiam
    Gilu_e32

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Dzięki kolego za info. Jestem ciekaw do czego dokładnie on służy po co daje sygnał. Miałem zmieniane przewody jakieś 10tyś temu u gościa który na wymiar zajmuje się produkcją przewodów. Daje na nie 2 lata gwarancji na razie jest wszystko ok:) Podczas wymiany ułamał się kabel od tego czujnika i jeżdzę bez. Czuć takie szarpanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu, przy założonym czujniku było ok. Kiedyś mi to nie przeszkadząło lecz ostanio jakby troszkę bardziej się to nasiliło. po 10 tyś nie stwierdziłem zmiany w spalaniu itp. stąd moje pytanie do czego on jest dokładnie, ponieważ chcę założyć ten czujnik i zobaczyć czy szarpanie ustanie, mam sekwencje stag 300 występuje to na pb i lpg. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Z tym czujnikiem to bywa różnie... jak miałem BMW e30 z silnikiem m40 1.6 tam ten czujnik zwany impulsatorem był ale mój kolega się go pozbył (jakieś janmory kupił) i nic się nie działo samochód smigał.... więc sam nie wiem... Po coś on jest ale po co tez chętnie bym się sam dowiedział....
    A powiedz mi jeszcze jak wygląda to szarpanie tak ja by nie palił na jeden gar czy jak.. na zimnym motorze na ciepłym????


    Co do obecnego auta to kupiłem przewody NGK z rozłączana fajką...
    Cena 299 pln ale można kupić taniej.... impulsator przełożyłem (nasunąłem) na nowe kable.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    To szarpanie na zimnym silniku jest minimalne na ciepłym natomiast bardziej odczuwalne, polega to na tym tak jak pisąłeś jakby nie chodził czasami na jeden gar. Też chciałem przełożyć czujnik ale sie niestety ułamał kabelek przy ściąganiu:) A nie wiecie czy można kupić nowy czujnik czy zostaje szukanie używki?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jest to czujnik oznaczania cylindra i może mieć wpływ na to szarpanie coś zdaje się mi że chodzi o przyspieszenie zapłonu lub wtrysku głowy nie dam ale coś w tym kierunku. Jesteście pewni że jest on na szóstym cylindrze a nie na pierwszym

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Może i na pierwszym:) chodzi o ten od przodu od chłodnicy cylinder:) Ważne że wiadomo o jaki czujnik chodzi:)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar emo8181
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    42
    BMW
    e30 m62b44 i e39 m54b30
    Skąd
    c-ow
    ja tez nie mam tego czujnika i jak dam gwaltownie gazu to jest wyraznie szarpniecie no i oczywiscie kuleje wyraznie na jeden gar :( mam nadzieje ze to wina tylko tego czujnika!!!
    Bedziesz Mogl Wariowac

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    szukałem i szukałem i znalazłem.... impulsatory stosuje się w elektronicznym wtrysku paliwa... służą do ustalania kąta wyprzedzenia zapłonu po przez zliczanie impulsów w przewodzie zapłonowym...Pisali że zakładany jest na ostatnim lub na pierwszym "cylindrze"... jeżeli chodzi o zapłon to moim laickim podejściem ma prawo strzelać i nie równo pracować...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    47
    witam w m30b30 to jest na szóstym cylindrze fakt tez wymieniłem przewody jezdziłem bez n ie go ale nie zauwazyłem zadnej róznicy ani na sekwen. i tym bardziej na bp teraz dorwałem przew. orginalne z tym czujnikiem i załozyłem ale umnie nic sie nie zmieniło...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •