Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Czujnik na przewodzie zapłonowym e32

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    50
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    GDYNIA
    No właśnie nawiązując do tematu, wymieniłem oststnio przewody WN ( NGK z rozłączną fajką na 6 cyl. ), kopułka, palec i świece... i auto kuleje strasznie, szczegolnie na ciepłym, na LPG ( sekwencja, po przeglądzie i wymianie filtra ) i na postoju ( P, N, lub D na postoju, przy popuszczonym hamulcu podszarpuje ) oraz lekko szarpie przy przyspieszaniu do 2500 obr/min. Pozniej jest ok. Przed tymi zabiegami lekko podszarpywal na D i troche nierówno pracował... Czy za to tez moze odpowiadac ten czujnik ???

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    sygnał z impulsatora ma znaczenie dla ustalania sekwencji wtrysku paliwa a nie rozdzielania iskry zapłonu - to zupełnie dwie różne rzeczy
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Ja tez mam taki kabelek i teraz sie zastanawiam co zrobic bo chce wymienic kable zapłonowe i niewiem czy ngk maja ściągane fajki aby założyc spowrotem na swoje miejsce ten czujnik
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    auto kuleje strasznie-sprawdz przepływke

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    50
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    GDYNIA
    Cytat Zamieszczone przez jabollo
    Ja tez mam taki kabelek i teraz sie zastanawiam co zrobic bo chce wymienic kable zapłonowe i niewiem czy ngk maja ściągane fajki aby założyc spowrotem na swoje miejsce ten czujnik
    NGK maja sciagana fajke.

    A co do tego ze auto kuleje to odpialem dzis sonde i nie bylo zadnej roznicy w pracy motoru... Wiec musze to obczaic konkretnie w pon ale obstawiam ze to sonda najbardziej...

    Jak sprawdzic przeplawke ? dzis ja wyszyscilem, klapa chodzi bez problemu, auto ma sekwencje od zawsze wiec przeplawka nie dostala nigdy strzala...

  6. #16
    Tego impulsatora to już nawet z włoszczyzny nie dostaniecie. Więc ASO 300zl. Trzeba było kupić zestaw kabli z czujnikiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •