Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Przekladka kierownicy i reszty w angliku / problematyczna ?

  1. #21
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Powiem rzecz smutna ale niestety prawdziwa:
    Widzialem juz duzo aut przerobionych z UK na europe jednak niestety ani jedno z nich nie bylo przerobione od A do Z, z dbaloscia o kazdy szczegol i zachowaniem oryginalnosci auta, w E38 jest to w pelni mozliwe (nie trzeba ingerowac w karoserie auta, jest ona przystosowana do obu wersji) jedank lista potrzebnych czesci jest tak dluga ze masakra+ jest roboty przynajmniej na 2miesiace, wiec taka PRAWDZIWA przerobka niestety nie jest oplacalna.
    Uprzedzajac riposty w stylu "mi zrobili w 3 dni i jest malina" smiem zauwazyc ze pociecie polowy instalacji auta, ponacinanie wykladzin, poprzerzucanie na druga strone lub pozostawienie pewnych agregatow drugiej stronie "bo akurat to nieprzeszkadzalo" nie jest dla mnie przekladka z zachowaniem oryginalnosci tylko PRZERZUTKA NA SZYBKIEGO ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar swobi.
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    48
    Ja już od dawna mówię i śmieje się zarazem że na drodze to jedno wielkie UK, prawym pasem jeździsz szybciej i bezpieczniej niż lewym.Z racji tego że śmigam jako taxi po Naszych drogach mój wniosek jest oparty na obserwacjach.Akurat z Sosnowiec- Pyrzowice, Sosnowiec- Balice(A4) zdarza mi się bardzo często i na tych trasach "doprosić" się żeby ktoś Ci zjechał na prawy pas graniczy z cudem.Na A4 również normą jest wyprzedzanie się dwóch TIR-ów przez 10 minut, ich kultura jazdy też pozostawia wiele do życzenia( napewno nie wszystkich).Co do aut z blachami UK, w 100% podzielam zdanie kolegi Anatola...

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Swobi. niestety przerąbane jest, z Sosnowca do Katowic najlepiej 3cim prawym jechać ehh, duzo sie tamtendy najeździłem ehh Pół biedy jak jest duży ruch ale dlaczego Ci ludzie tak jeżdżą nawet nocą ??!!

    Boss przeciez juz nie raz pisałem ... auta z UK po przeróbce to dla mnie składaki takiej jak robili 14 lat temu, oby było, oby jeździło... myłem pare sztuk, w każdym widac było... chociaż by głupia podkładka pod stope, a o drzwiach - ustawienia szyb itp juz nie wspomne... A to przeciez tylko widoczne niedociągniecia, wiec az strach co i jak jest zrobione głębiej...

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    wczoraj a4 odcinek legnica-wrocław nie doprosicie się o to aby ktoś zjechał na prawy pas, wyprzedzanie się tirów 3 razy podczas 80km ogólnie przerąbane.. :?
    e32 v8 manual

  5. #25
    Powinien być zakaz wyprzedzania się tirów. I mandaty za to po 1000zł. Może wtedy barany by przestały. Mi regularnie w ostatniej chwili na A4 jakiś ćwok zajeżdża drogę. I nie ma na takiego siły :/ Zaczniesz trąbić i świecić długimi to idiota jeszcze zacznie później zajeżdzać drogę. Szkoda że policja nic z tym nie robi. A chyba jest to bardziej niebezpieczne niż łapanie kierowców jadących 90 na 70.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    .....A chyba jest to bardziej niebezpieczne niż łapanie kierowców jadących 90 na 70.
    Łapanie takich kierowców też jest niebezpieczne a przy tym mało dochodowe. Więc TIR-y są bezkarne a my musimy wypatrywać "punktów pomiaru prędkości".

  7. #27
    7ka
    Gość
    jadac z Bremy do Wawy bylem w szoku...mase mase samochodow w PL jechalo na G rejestracjach z kiera poprawej str.. byc moze na swieta przyjechali byc moze na przerobke...\\aleto co oni wyprawiali...szok.. :razz:

  8. #28
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Chłopaki co tu dużo mówić kierowców bombowców nie brakuje i naszych i w autach z kierą po naszej stronie co do wyprzedzania tirów to w niemczech też to doskonale znam bo czesto jeździłem do frankfurtu i masakra była zresztą po drugiej stronie rzeki zwłaszcza już starsi kierowcy to nigdy nie patrzą w lusterka czy ktoś ich wyprzedza tylko walą na lewy pas i mają w nosie wszystko i zbiórka na przedniej szybie co do przekładki to jestem anty a tak jak BOSS nigdy jeszcze nie widziałem dokładnie przełożonego auta bo chyba jednak się to nie opłaca i nikt na tym nie zarobi

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    heh z jednym macie racje - baaaardzo mało kto przekłada wszystko od A-Z (chociaż raz kumpel miał IDEALNIE przelozonego passata B5)

    a wiecie czemu? bo to są auta na handel a zrobię wam szybkie wyliczenie na przykładzie land rovera freelandera:

    przeróbka na handel:
    1. maglownica opel - 150zł
    2. gumki na deske rozdzielczą - 250zł

    przeróbka by była idealna:
    1. maglownica oryginalna 2200zł
    2. gumki na deske 250zł
    3. Dywaniki europejskie 300zł
    4. Obudowa klimatyzacji (bo angielska trzeba dosc brzydko pociac) - 1200zł
    5. mechanizm wycieraczek 400zł
    6. klamki 500zł
    7. Lampy przednie 700zł

    koszt części do przekładki auta na handel: 400zł, auta by było idealnie jak europejczyk: 5500zł czyli różnica ponad 5000zł

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Na temat przekładek polecam forum
    http://www.angliki.fora.pl/
    przed wakacjami kupiłem e38 4.4 1998 rok kuzyn sprowadził to i jeszcze kilka innych aut z angli które pomogłem mu sprzedać przez allegro wszystkie zabrali handlarze ponoć na części ;)
    moje e38 dałem do przeróbki gościowi z rybnika a dokładnie mała wieś koło rybnika który trzymał moje auto grubo ponad 2 miechy i nic przy nim nie zrobił brak części szukał gdzieś rozbitka w niemczech itd a jak już coś namierzył to kolor tapicerki nie pasował wkurzyłem się bardzo 2 miechy auto nie ruszone i tylko straty na telefon dzwonienie itd w akcie desperacji sam zaczełem szukać allegro ebay itd i bez skutku więc odsprzedałem mu te auto zabrałem z niego tylko felgi z oponami bo były bardzo ładne potem wyszukałem sobie auta na mobile.de pojechałem do BON no i mam moje e38 a nie 4.4 po przeróbce na wsi

    koszta jakie poniosłem
    a więc wyszukałem auta na autotrader.co.uk
    zadzwoniłem do kuzyna pojechał i kupił auto odległość jaką pokonał to 130 mil w 1 strone zakupił auto za 2999 funtów wtedy funt chodził coś po 4,20 następnie wykupił angielski tax (ubezpieczenie około 150 funtów tylko na droge)
    potem wykupił bilet na prom jakieś 40 funtów no i paliwo do polski odcinek około 1600km
    suma sumą i auto wyszło mnie coś koło 15 tyś + przekładka która się nie udała koszt 4 tyś w sumie auto miało wyjść 19 tyś zgodziłem się na to wszystko bo auto miało mały przebieg 90 tyś mil serwis itd bardzo dużo papierów wydruków z serwisów itd było w pięknym kolorze bordowym jasne bananowe skóry nie wytarte silnik 4.4 rok 98 super ładne koła mpower 18 cali no cóż nie wyszło
    co do kosztów wspomne o rachunku za telefony do angli masakra :(

    na koniec dochodzą jeszcze koszta rejestracji też nie małe no i nie w każdym mieście da się zarejstrować auto z angli bo urzędasy stawiają opory mieliśmy z kuzynem 1 ładne audi a4 2002 rok sedan które klijent sam sobie przełożył i bez najmniejszych problemów zrejstrował w chełmie dzwonił do nas i jest mega zadowolony mówił że przekładke zrobił w kilka dni poszła tylko deska części mechaniczne a w srodku tunela srodkowego nie ruszał bo dzwignia recznego jest po właściwej stronie a ścianka grodziowa to już bajka nic nie spawał nie wycinał są zaślepki i tyle auto w fazie produkcji było poprostu przewidziane na obie strony zegary przeprogramował kiera zostaje siedzenia zostały boczek w drzwiach wymienił

    Dla mnie sprawa jest prosta ja nie umiałem sobie przełozyć auta samemu i byłem mega zły bo szukałem i się prosiłem jakiś pajaców naciągaczy bez skutku
    a pan od audi z zawodu blachaz lakiernik zadowolony do dziś bo zrobił to samemu i miał pojęcie jak to zrobić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •